12 вересня 2017, 19:24 Читать на русском

Уряд пропонує «соціально» відкоригувати формулу розрахунку ціни на газ

Уряд пропонує соціально відкоригувати формулу ціни на газ, за якою визначається ціна природного газу для українців, повідомили в Кабміні.

Уряд пропонує соціально відкоригувати формулу ціни на газ, за якою визначається ціна природного газу для українців, повідомили в Кабміні.
Фото: izvestia.nikolaev.ua

Така ініціатива пов’язана з тим, що в КМУ не бачать об'єктивних причин збільшувати вартість палива для побутових споживачів.

«Жодного правового нігілізму в цьому немає. Тільки об'єктивна позиція у підходах до питання: є причини для підвищення тарифів на газ для побутових споживачів чи ні? Міненерговугілля проаналізувало ситуацію і вийшло на Уряд з висновками, що немає, а формулу для соціальної справедливості необхідно відкоригувати», — заявив агентству «Інтерфакс-Україна» віце-прем’єр Володимир Кістіон.

За його словами, Україні зараз необхідно для виконання спеціальних зобов'язань 17,6 млрд куб. м газу в рік — 11,9 млрд куб. м для побутових споживачів і 5,6 млрд куб. м для виробництва тепла для населення і бюджетних установ.

Видобуток українського газу складає 13,9 млрд куб. м, і це, на переконання Кістіона, дозволяє виконати Нафтогазу спеціальні зобов'язання. Залишається докупити ще 3,9 млрд куб. м за межами держави. Україна має найпотужнішу газотранспортну систему та унікальні підземні газові сховища, що дозволяє навіть в реверсному режимі за два місяці закачати необхідний обсяг газу.

«Ми за імпортний паритет у цінах, але давайте правильно виставимо періоди, і будемо як держава думати про своїх людей і їх благополуччя. Ми можемо закупити 4 млрд куб. м в літній період? Можемо! Тоді навіщо враховувати середньозважену ціну за 12 місяців? Досить 6 міс., як і пропонує Міненерговугілля», — зауважує чиновник.

Як повідомляється, зміни до постанови КМУ №187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» погоджені всіма центральними органами виконавчої влади та схвалені Урядовий комітетом.

Коментарі - 2

+
0
gastgeber
gastgeber
12 вересня 2017, 20:49
#
Математики. Ещё перемогу в Стокгольме заложите.
+
+25
Qwerty1999
Qwerty1999
12 вересня 2017, 23:19
#
Для победы на выборах — все средства хороши…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися