Президенту США Дональду Трампу, який раніше неодноразово заявляв про необхідність знизити межу державного боргу країни, довелося піти на великий компроміс з демократами і дати згоду на тимчасове збільшення граничної межі держборгу країни до 15 грудня.
Межа держборгу США: Трамп пішов на безпрецедентну угоду з демократами
Як передає DW, умовою угоди з боку офісу Трампа було прийняття пакету федеральної фінансової допомоги постраждалим від урагану «Харві».
Президент і конгрес виступили зі спільною заявою, в якій повідомили, що хочуть «уникнути дефолту в грудні і будуть разом працювати з багатьох питань».
Видання констатує, що згода Трампа є найбільшим компромісом з Демократичною партією за весь період його президентства. Саме демократи є прихильниками гнучкого підходу до проблеми держборгу.
В цей же день палата представників конгресу США схвалила запит Білого дому про виділення $7,85 млрд на ліквідацію наслідків урагану.
Нагадаємо, що в кінці липня міністр фінансів США Стівен Мнучін попередив, що якщо законодавці не зможуть до 1 жовтня прийняти рішення про підвищення стелі держборгу, уряд буде змушений припинити свою роботу до схвалення відповідного законопроекту. Це означає, що співробітникам доведеться піти в неоплачувані відпустки, а на місці залишатимуться тільки ті чиновники, присутність яких на роботі необхідно для забезпечення національної безпеки.
Зараз держборг США перевищує $ 19,8 трлн, що становить понад 105% ВВП. За вісім років правління президента Барака Обами він виріс майже в два рази. Трамп, підтримуваний республіканцями, не раз заявляв, що держборг США необхідно скорочувати, однак змушений був погодитися з його збільшенням в світлі зростаючих соціальних зобов'язань адміністрації в рамках бюджету.
Коментарі - 8
Поправка «Андрей Иванов» ввиду кризиса который произошел, имеет место быть и обоснована.
Только вот рост его последние годы в США — это показатель неправильного развития страны, Трамп хочет это поменять и правильно.
его цель создание производства и рабочих мест внутри США, а не в Китае и Индии. Потому он так неохотно идет на идею увеличения долга.
Залазить в кредит далее и далее, это жизнь не по средствам, это в частности происходит у нас с населением, где за послдение годы сильно у всех испорчена кредитная история с долгами и обязательствами, когда при отказе в банке люди идут в фин.компании под 360-730 %.
Но дальнейшее развитие страны путем станка, это как развитие в Украине.
Трамп, став президентом, вынужден был согласиться с увеличением госдолга США в свете растущих социальных обязательств администрации в рамках бюджета.