AI Day від Forbes Ukraine став першою конференцією в Україні, повністю присвяченою впровадженню штучного інтелекту в бізнес-процеси. Захід зібрав понад 318 учасників, серед яких власники компаній, топменеджери та підприємці. У фокусі конференції були реальні кейси оптимізації продажів, маркетингу, клієнтського сервісу та інших напрямків завдяки використанню ШІ, а також обговорення юридичних та етичних аспектів інтеграції технологій у бізнес.
Сергій Черненко взяв участь у Forbes AI Day
Одним із ключових спікерів став Сергій Черненко, голова правління ПУМБ. Він розповів про досвід банку у поєднанні надійності традиційного банкінгу з інноваціями та сучасними ШІ-технологіями, а також про те, як ПУМБ розвиває мобільні платформи, щоб надавати своїм клієнтам зручні фінансові послуги.
Основні тезиСергія Черненка:
«Відверто кажучи, я є досить активним користувачем ШІ і, можна сказати, навіть просунутим. У моєму телефоні є близько десяти додатків, пов’язаних із ШІ, і я користуюсь ними щодня. Це Perplexity, Claude, ChatGPT, Grok і ще кілька інших. Я використовую їх для завдань, які допомагають мені економити час, таких як:
- збір інформації
- проведення невеликих досліджень
- систематизація складної інформації
- структурування думок або створення чернеток документів
Банківський сектор є одним з найбільш зарегульованих, і це накладає обмеження на використання ШІ. Наприклад, ми не можемо, і не будемо, передавати персональні дані клієнтів на обробку ШІ без чітких юридичних підстав. Водночас є й етичний вимір. У ПУМБ ми розробили кодекс відповідального використання ШІ, який допомагає дотримуватися балансу між інноваціями та відповідальністю.
Це не завжди стосується заборон, а радше внутрішньої позиції — як ми хочемо працювати, які межі не перетинатимемо, навіть якщо технічно можемо. Я впевнений, що в майбутньому ці питання стануть одними з найважливіших"
Про відкритість організацій до ШІ-інновацій
- Створення середовища для інновацій. Важливо створити атмосферу свободи та відповідальності, де люди мають можливість для експериментів, але водночас готові нести відповідальність за свої рішення.
- Залученість топ-менеджменту. Якщо керівництво не підтримує інновації та не є амбасадором змін, інновації в компанії не приживуться. Культура змін має починатися згори.
- Обережність із власним успіхом. Успіх часто може стати пасткою, коли ми забуваємо про нові можливості. Важливо постійно шукати нові ідеї і ставити під сумнів навіть те, що здавалося ідеальним на сьогоднішній день. Лише новизна здатна призвести до значного стрибка в розвитку, а не просто до лінійного покращення.
«Відкритість організації до ШІ — це не лише питання технологій, а й питання культури, готовності до змін та здатності ставити під сумнів навіть те, що здається бездоганним», — додав Сергій Черненко.
Коментарі