Що означає бути ефективним бізнесом у світі, який постійно змінюється? Тримати баланс між високою прибутковістю та діями заради кращого майбутнього. Саме тому Ukrsibbank, частина глобальної групи BNP Paribas, націлений на сталий розвиток. Зокрема, у такому ракурсі банк розглядає питання післявоєнної відбудови України, до якої готується вже зараз.
Як відновлювати та розбудовувати Україну на принципах сталого розвитку: плани
У спецпроєкті медіа AIN.UA «Як відновлювати та розбудовувати Україну на принципах сталого розвитку: плани» заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу Ukrsibbank BNP Paribas Group Андрій Кашперук розповів про впровадження інновацій, програм і рішень, які забезпечують розвиток суспільства та розкриття потенціалу нашої країни.
Майбутнє України неможливе без проникнення ESG в усі сфери економіки
Зараз Україна тримається завдяки фінансовій підтримці від ЄС, США, а також інших провідних країн. Водночас ті, хто нам допомагають, очікують, що ми будемо сповідувати цінності та впроваджувати практики передових країн. Невіддільною частиною цього є сталий розвиток та ESG (Environmental, social and corporate governance — управління екологічними, соціальними та корпоративними ризиками).
Питання збереження довкілля, ощадливого використання ресурсів, рівності прав людей і в цілому майбутнього нашої планети є тим, над чим Україна має працювати вже зараз, щоб надалі розраховувати на підтримку та допомогу західних партнерів. Адже неможливо покривати частку дефіциту державного бюджету коштом міжнародної допомоги, нехтуючи темами, які важливі для міжнародного суспільства.
Отже, майбутнє України неможливе без проникнення ESG в усі сфери економіки. Нам в Ukrsibbank у цьому плані значно простіше, адже наш акціонер BNP Paribas є флагманом ЄС з впровадження ESG в банківському секторі. Це підтверджують міжнародні нагороди — наприклад, «Найкращий банк світу зі сталого фінансування» від провідного видання Euromoney 2023 року.
Тож наше завдання полягає у тому, аби впроваджувати вже напрацьовані практики і механізми на українському ринку.
Ми фокусуємося на п’яти напрямах:
- якісне та безперервне обслуговування клієнтів
- рішення для підтримки бізнесу
- добробут працівників
- корпоративне управління за ESG-критеріями
- вуглецева нейтральність
Якісне та безперервне обслуговування клієнтів
Пріоритет банку — це забезпечення якісного та безперервного обслуговування 2 млн клієнтів. Ми ніколи не припиняли банківських операцій. Наразі працює 200 відділень, 700 банкоматів, ми забезпечуємо безперебійну роботу всіх наших програм та цифрових сервісів. Також ми приєдналися до мережі Power banking НБУ, щоб гарантувати, що наші відділення працюватимуть незалежно від обставин.
2 млн
клієнтів
200
відділень
700
банкоматів
Рішення для підтримки бізнесу
Бізнес — двигун економіки. Українські підприємці є основою сталого відновлення та розвитку економіки країни, більш інноваційної, технологічної та прогресивної держави. Підприємці сплачують податки, дбають про своїх працівників, створюють нові робочі місця, розвивають власні ідеї, технології та продукти.
Наразі банки обмежені у кредитуванні бізнесу, що розташований на прифронтовій території. Здебільшого кредити отримують компанії, які працюють у відносно безпечних регіонах. Проте, зі зміною ситуації в країні буде змінюватися і регіональний розподіл фінансових ресурсів. Зараз особливо популярні програми для поповнення обігових коштів — з їхньою допомогою підприємства намагаються підтримати бізнес на поточному рівні.
Водночас, щоб заохочувати підприємців розвивати власну справу, ми почали співпрацювати з Міністерством цифрової трансформації та Mastercard. У мережі центрів «Дія.Бізнес» у Тернополі, Ужгороді, Кривому Розі, Полтаві, Одесі, Бучі, Кременчуці, Луцьку та Рівному відкрили спеціальні консультаційні зони, де підприємці можуть отримати інформацію про фінансові продукти та сервіси.
Наші консультанти беруть участь у різних заходах програми з «Дія.Бізнес». Наприклад, у квітні 2023 року провели онлайн-форум Business Start для бізнесменів-початківців.
Крім цього, у межах тристороннього партнерства ми запустили освітню програму «Фінансист» — цикл лекцій, де експерти розповідають про управління фінансами, тенденції розвитку українського підприємництва, технологічні рішення та маркетинг-стратегії. Що важливо, всі лекції є в записі, тому всі охочі можуть їх подивитися у зручний для себе час.
Ми продовжуємо розвивати й нашу ініціативу Women in Business: запустили спеціальну пропозицію Smart Lady, стали партнером проєкту Франко-української торгово-промислової палати «Створено жінками», щоб підтримати жінок-підприємниць, які продовжують вести бізнес під час воєнного стану. Переможниця конкурсу отримала 100 000 грн на розвиток власної справи.
Також разом з Mastercard ми запустили кілька акцій для підприємців, зокрема 10 грантів по 100 000 грн для фізичних осіб та 4 гранти по 250 000 грн для юридичних осіб.
100 тис. грн
10 грантів для фізичних осіб
250 тис. грн
4 гранти для юридичних осіб
Ще один стратегічний напрям для нас — підтримка ІТ-галузі. Наразі ми обслуговуємо майже 30% ІТ-ринку, тож підтримуємо усі ключові проєкти індустрії, співпрацюємо з ІТ-Асоціацією і кластерами та маємо різні пакетні пропозиції для ІТ-фахівців.
Добробут працівників
Однією з центральних цінностей Ukrsibbank та BNP Paribas Group є добробут працівників. Тому 2022 року ми запустили програму People First. Вона базується на піраміді потреб і покриває чотири основні напрями: фізіологічні потреби, безпека, соціальні потреби та самореалізація.
У портфелі програми понад 30 ініціатив, включно з евакуацією, проживанням наших працівників протягом тривалого часу в готелях по Україні та за кордоном. Серед усього найважливішими потребами були компенсація витрат на оренду житла, відновлення пошкоджених помешкань, організація домашнього офісу. Також банк надавав розширене медичне страхування.
До дизайну well-being-ініціатив ми залучили учасників програми розвитку талантів I-Players. Вони провели ґрунтовні дослідження потреб команди, розробили та реалізують проєкти з фінансової грамотності, донорства, створення клубів за інтересами, спортивні та оздоровчі заходи.
Майже 100 працівників Ukrsibbank захищають країну в Силах оборони України. Ми зберігаємо за ними робочі місця, продовжуємо виплачувати зарплату та допомагаємо їхнім родинам. Водночас співробітники банку за власної ініціативи започаткували благодійний збір коштів на потреби мобілізованих колег — «Підтримка українських воїнів: підтримай своїх!».
Також ми підготували програму реінтеграції ветеранів під назвою We proud. У її межах створюємо комфортні умови роботи для колишніх військовослужбовців: як працівників банку, так і потенційних працівників-кандидатів, які приєднаються до нашої команди.
People first — програма, що покриває чотири основні напрями: фізіологічні потреби, безпека, соціальні потреби та самореалізація.
«Підтримка українських воїнів: підтримай своїх!» — благодійний збір коштів на потреби мобілізованих колег.
We proud — програма реінтеграції ветеранів.
Програма складається з чотирьох основних компонентів: прийом та адаптація, інклюзивна культура та середовище, фінансова турбота та підтримка ментального здоров’я. На етапі прийому й адаптації керівники та їхні команди можуть підготуватися до повернення ветерана, провести відповідне навчання для рекрутерів та HR-менеджерів. За запитом ветерана ми організовуємо індивідуальні сеанси з фаховим психологом, щоб допомогти швидше та комфортніше адаптуватися до цивільного життя, пристосуватися до змін навколо.
Важливим компонентом програми є фінансова підтримка: медичне страхування та страхування життя, додаткова фінансова допомога у випадку інвалідності, відновлювальна реабілітація, можливість санаторного лікування для членів родини. Також ми підтримуємо культуру поважного ставлення до ветеранів та їхнього досвіду: запускаємо інформаційні кампанії й пристосовуємо фізичний простір наших офісів та відділень для потреб людей з інвалідністю.
Корпоративне управління за ESG-критеріями
Уже багато років ми підтримуємо та організовуємо соціальні проєкти для дітей і дорослих, співпрацюємо з благодійними фондами. У нашому фокусі програми, спрямовані на розвиток освіти, медицини, залучення до здорового способу життя. А після повномасштабного вторгнення — ще й підтримка військовослужбовців.
За сприяння акціонера банку BNP Paribas Group через фандрейзингову платформу UNITED24 ми задонатили майже 40 млн грн на закупівлю 12 сучасних реанімобілів, які обладнані всім необхідним для підтримки життя пацієнта під час транспортування до медичного закладу: дефібриляторами, кардіомоніторами, кисневими балонами та апаратами штучної вентиляції легень.
Також у травні 2023 року Ukrsibbank підтримав реабілітаційний центр «Незламні» у Львові. Це унікальне місце, де українські захисники та захисниці, дорослі та діти отримують безкоштовну медичну допомогу, сучасне протезування та реабілітацію, включаючи психологічну підтримку. Ще раніше виділили 850 000 грн іншій організації на закупівлю протезів суглобів та реабілітацію наших воїнів.
Ще майже 1 млн грн банк передав для ремонту відділення лікарні в Чернігівській області та на обладнання Інституту педіатрії, акушерства й гінекології.
Крім цього, ми спрямували майже 400 000 грн на зведення першої в Україні школи за допомогою будівельного 3D-принтера. Цей проєкт ініціював гуманітарний фонд Team4UA. Ми почали співпрацювати ще торік: під час серії зустрічей з клієнтами та бізнес-партнерами Ukrsibbank вдалося зібрати 500 000 грн на підтримку переміщених осіб та мешканців постраждалих від війни районів.
40 млн грн
на 12 сучасних реанімобілів
850 тис. грн
на закупівлю протезів суглобів та реабілітацію воїнів
1 млн грн
для ремонту відділення лікарні в Чернігівській області та на обладнання Інституту педіатрії, акушерства й гінекології.
400 тис. грн
на зведення першої в Україні школи за допомогою будівельного 3D-принтера.
500 тис. грн
на підтримку переміщених осіб та мешканців постраждалих від війни районів.
Вуглецева нейтральність
Формуючи культуру корпоративної соціальної відповідальності, ми підкреслюємо важливість цілей сталого розвитку та принципів ООН, а також створюємо спільноту, яка розділяє спільні цінності. Для цього залучаємо усіх стейкхолдерів: співробітників банку, клієнтів, партнерів, громадські організації. Але насамперед промотуємо сталий розвиток у нашій щоденній операційній діяльності, прагнемо бути «зеленою» компанією.
Минулого року ми почали формувати структуру ESG-критеріїв за ініціативи нашого акціонера та в межах стратегії до 2025 року. Вона включає 15 пунктів, направлених на підтримку клієнтів та задоволення їхніх потреб під час переходу до сталого бізнесу. Йдеться про енергетичний перехід, біорізноманітність, інклюзивність та циркулярну економіку. Ця структура ESG дасть можливість ґрунтовніше аналізувати діяльність клієнтів щодо впливу на довкілля, суспільство та стиль корпоративного управління.
Зокрема, в Україні ми реалізовуємо 10 глобальних секторальних політик Групи BNP Paribas для роботи з чутливими галузями економіки. Це стосується таких компаній, які працюють з пальмовою олією, деревною масою, а також тютюнова промисловість, сфера оборони і безпеки, ядерна енергія, сільське господарство, гірничодобувна промисловість, виробництво електроенергії з вугілля, видобуток нетрадиційної нафти та газу, а також позиція Групи щодо захисту океану.
Відповідно, у нас є жорсткі обмеження щодо фінансування проєктів, де електроенергія виробляється з вугілля й гірничодобувної промисловості. Ми не працюємо з виробниками та гуртовими дистриб’юторами тютюнових виробів. Заохочуємо партнерів до зменшення виробництва целюлози та вирубки дерев, збереження лісів, а також до захисту водойм і зниження використання пластику та викидів в атмосферу.
Водночас банк підтримує клієнтів та партнерів, які розвивають альтернативні джерела електроенергії, впроваджують енергоефективні рішення у своїй діяльності, дотримуються принципів циркулярної економіки, забезпечують гідні умови праці для співробітників, підтримують соціально важливі проєкти тощо.
Також, як відповідальна компанія, ми вживаємо різних заходів для зменшення CO2-сліду. Для цього щороку заміряємо можливий вуглецевий слід та встановлюємо цілі щодо його скорочення через енергоефективність робочого простору та запровадження звичок сталого розвитку серед співробітників.
Коментарі