Під час війни українці менш схильні купувати дороговартісні товари довготривалого користування. Про це розповів заступник директора департаменту цифрового бізнесу банку «Глобус» Олександр Дубихвіст, пише Finclub.
Українців менше цікавлять телевізори та холодильники в кредит. Основний товар — смартфони
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Популярні товари у кредит
«Стало менше кредитів на товари довгострокового вжитку — на холодильники, телевізори. Зараз основний товар, на який беруться кредити, — це мобільні телефони, — сказав Олександр Дубихвіст. — Середній чек (кредиту. — Ред.) по ринку — десь 15 тис. грн».
Найбільш популярні — продукти із мінімальною переплатою.
«Користується попитом „Оплата частинами“, по якій відсутні проценти банку, оскільки банк отримує компенсацію від торговельних мереж. А для людей це безпроцентна розстрочка. Тому цей продукт користується попитом. На цьому ринку домінують великі гравці — Приватбанк, monobank, А-Банк. З боку наших клієнтів ми теж бачимо попит на цей продукт. Люди не готові брати дорогі кредити, але оплату частинами — готові, і користуватися картками теж готові», — зазначив Олександр Дубихвіст.
Тому банки працюють над поліпшенням своїх кредитних пропозицій. «Ми робимо кредитування за скороченою процедурою, коли людина може отримати кредит протягом декількох хвилин. Цей продукт користувався попитом до війни, і ми зараз його відновлюємо», — заявила членкиня правління Сенс Банку Інна Тютюн.
Друзі, вже два роки ми робимо подкасти про валютні коливання, а минулого року — запустили освітні подкасти для інвесторів. Нам важливо дізнатись вашу думку про нашу роботу.
Ми хочемо запитати у вас, чи подобаються вам їх слухати, які теми вас цікавлять, та про що саме ви хотіли б отримувати аудіоінформацію.
Коментарі - 10
Ігри, ютубчік, соц.мережі. Іноді якщо в сімʼї є дитина шкільного віку компʼютер ще може використовуватись для нерегулярних завдань повʼязаних з навчанням.
Що може смартфон?
Ігри, майже всі ті самі що і на десктопі і навіть ті яких на десктопі немає. Ютуб для персонального споживання на смартфоні цілком смотрібельний. Якщо ютуб треба на великому екрані то людина зараз купить не десктоп, а телевізор зі смарт-ТВ чи андроід-приставку яка даст можливість дивитись ютуб навіть на старому телевізорі. Соцмережі це вже давно не твльки ФБ та ВК, деякі орієнтуються саме на мобільне споживання як той тікток.
Ну то чому смарт не може замінити деск-топ? Заміним і навіть захопив більші ринки. Раніше комп покупали в ті сімʼю де хтось цікавився комп.іграми чи мав намір активно вести соц, мережі. Зараз смарт є навіть в тих людей які ніколи б не купили домашній ПК.
До слова люди охоче дивляться марафон на смартфонах.
Як мені - він незручний. Мені бомжбук Samsung N-150 зручніше у серфінгу інтернета ніж смартфон. Тому як компроміс іноді віддаю перевагу планшету. Але у планшеті під Андроїд незручно з обставин відсутністі панелі завдань як у звичайному Лінукс Мінт. Незручно мені також працювати з таблицями Excel, особливо без миши. Немає для Андроїда моїх улюбленних програм як Alsaplayer (з еффектом несправного магнітофону, коли можна плавно, або з шагом 1% змінювати швидкість музики та її частотну характеристику як на звичайному магнитофоні - це рівень комфорту, можливість без перрепакувань мр3 файлу змінити лад з 440 на 432 Гц та інше), а також Audacity, у якої я записував/ла/ли власні пісні. На смартфонах та планшетах не можна під'єднати звичайні мікрофон та колонки окремими роз'ємами — там комбінований 4-pin, що незручно…
А смарт-приставка має слабий процесор, щоб викорисровувати мій улюбленний браузер Firefox та малий об'єм штатного диску, щоб встановити мій улюбленний бібліотечний додаток, база даних якого може бути до 20 Гб у публікаціях (текст та малюнки) та її не перенесеш на карту пам’яті (тільки відео та аудіо) — простіше на ноутбук встановити Андроїд у такому випадку…