Коротко про головне на міжнародних ринках.
Китай б'є економічні рекорди, а енергетика знову в аутсайдерах: що потрібно знати вранці
Фондові індекси США знизилися
S&P 500 втратив близько 0,3%, високотехнологічний Nasdaq — 0,1%, а Dow Jones — 0,7%. Американські фондові індекси завершили лютий у червоній зоні через очікування, що змінилися, щодо інфляції та майбутньої політики ФРС. Загалом за підсумками місяця S&P 500 втратив 2,6%, а індекси Nasdaq та Dow Jones скоротилися на 1,1% та 4,2% відповідно.
Акції Азії зростають
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index виріс сьогодні на 1,5%, японський Nikkei додав 0,2%, південнокорейський Kospi подорожчав на 0,4%, сінгапурський STI збільшився на 0,2%, а китайський Shanghai Composite та гонконгський Hang Seng зросли на 1% та 3,6% відповідно. Все — через економічні дані Китаю, що обнадійливі.
Виробнича активність у Китаї досягла найвищого рівня за 11 років
За даними Національного бюро статистики Китаю, індекс менеджерів із закупівель в обробній промисловості (PMI) у лютому зріс до 52,6 — найвищого значення з квітня 2012 року. У січні цей показник становив 50,1. Опитані Reuters економісти прогнозували, що лютневий індекс PMI у Китаї перебуватиме на рівні 50,5. Також значно додав невиробничий PMI (збільшився до 56,3 із січневих 54,4). Все це відбувається на тлі відновлення активності у сфері послуг та будівництва.
Акції енергетичних компаній США показали найгіршу динаміку
За даними SeekingAlpha, галузевий індекс — S&P 500 Energy — завершив лютий із найгіршим результатом з усіх 11 секторів у складі S&P 500, знизившись на 7%. Падіння відбувається на тлі зниження вартості світових цін на нафту. Паливо дешевшає, оскільки побоювання щодо посилення грошово-кредитної політики в США та зростання запасів нафти в країні переважили оптимізм щодо покращення попиту на енергоресурси цього року.
Але аналітики Goldman Sachs все одно прогнозують поступове збільшення цін на нафту до $100 за барель до грудня або ще вище (якщо ОПЕК не втрутиться у ситуацію). На їхню думку, зростання попиту на енергоресурси в Китаї та скорочення пропозиції з боку інших виробників призведе до дефіциту на ринку нафти у другому півріччі 2023 року.
Коментарі - 2