Доходи Росії від експорту нафти та газу в січні впали на 38% — до $18,5 млрд порівняно з $30 млрд, отриманими в січні 2022 року. Про це пише Reuters з посиланням на дані, надані МЕА.
Доходи Росії від експорту нафти та газу в січні впали майже на 40%
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль заявив Reuters, що західні санкції проти російських енергоносіїв досягли своєї мети — стабілізували нафтові ринки та скоротили нафтогазові доходи Москви.
«Ми очікуємо, що зниження доходів Росії від нафти та газу буде різкішим у найближчі місяці. І ще різкішим у середньостроковій перспективі через відсутність доступу до технологій та інвестицій», — сказав Біроль.
Агентство нагадує, що у 2022 році нафтогазові доходи Москви становили близько $154,68 млрд. У зв'язку з цим Росія для фінансування бюджетних видатків «була змушена розпочати продаж міжнародних резервів», щоб покрити дефіцит, що виріс на тлі її вторгнення в Україну, зазначає Reuters.
Ембарго ЄС
Раніше «Мінфін» писав, що у грудні 2022 року почало діяти ембарго Євросоюзу, до якого входять 27 країн, на постачання нафти з Росії морем. Тоді ж ЄС запровадив санкції щодо експорту до Росії технологій, необхідних для нафтопереробки.
Окрім ЄС, обмеження на імпорт російської нафти запровадили також США та Великобританія.
У грудні ж була встановлена стеля на російські нафтові постачання на рівні $60 за барель. 5 лютого набули чинності аналогічні обмеження щодо нафтопродуктів із Росії. Для них встановлено дві стелі: на рівні $100 за барель (для дизельного пального та інших дорогих нафтопродуктів під час продажу третім країнам) та $45 за барель (для більш дешевих нафтопродуктів).
Через скорочення доходів Мінфін та ЦБ у січні вперше з весни 2020 року повернулися до продажу валюти на внутрішньому ринку. У лютому Мінфін повідомив, що планує продати втричі більше валюти — на суму, еквівалентну 160,2 млрд рублів.
Коментарі - 2