Національний банк України готує зміни до закону, які дозволять націоналізувати Сенс Банк (раніше Альфа-Банк), номінальними власниками якого залишаються російські олігархи Міхаіл Фрідман та Пьотр Авен. Відповідне розпорядження дав голова НБУ Андрій Пишний, повідомляє ЕП із посиланням на свої джерела.
НБУ готує зміни до законодавства, які дозволять націоналізувати Сенс Банк (Альфа-Банк) — ЗМІ
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«НБУ націлений переконувати комітет Гетманцева і парламент ухвалити закон, який забезпечить безшовну націоналізацію», — наголосив співрозмовник в НБУ.
Спрощена процедура націоналізації
Ці зміни дозволять застосовувати спрощену процедуру націоналізації системно важливого банку не лише до банку, який втратив ліквідність, але й до банку, який має непрозору структуру власності.
Сенс Банк має проблеми з діловою репутацією своїх номінальних акціонерів та структурою власності:
- 2 березня 2022 регулятор позбавив Михаіла Фрідмана (32,86% акцій) та Пьотра Авена (12,4%) прав на управління банком за своїми акціями через «втрату бездоганної ділової репутації»;
- 21 березня таке ж рішення ухвалили щодо інших акціонерів — Германа Хана (20,96%) й Олексія Кузмічьова (16,32%);
- 15 березня НБУ ухвалив ще одне рішення щодо позбавлення прав управління за акціями Альфа-банку — проти Андрія Косогова.
На відміну від інших акціонерів, проти останнього не застосовували міжнародні санкції. Нацбанк ухвалив це рішення через те, що Хан та Кузмічьов поспіхом передали Косогову свої частки в банку, не погодивши це з регулятором.
Усі російські акціонери Альфа-Банку, проти яких НБУ застосував заходи впливу, передали права на управління своїми акціями болгарському економісту Симеону Дянкову. Як свідчить рішення НБУ, такий захід мав бути тимчасовим.
Оскільки банк нічого не зробив для усунення причини покарання, то НБУ мав визнати його проблемним. Якщо ситуація з акціонерами не вирішилася б і протягом 120 днів проблемності, то банк мали б вивести з ринку.
Коли ж стало очевидно, що цих проблем в Сенс Банку поки що не буде, в Нацбанку замислилися про інші способи його націоналізації.
Як розповів співрозмовник ЕП в парламенті, один з таких шляхів — це внесення змін до закону, які дозволять націоналізувати банк через непрозору структуру власності.
Якщо держава обере цей шлях, це дозволить провести націоналізацію банку за спрощеною процедурою, не чекаючи квітня та ще 120 днів проблемності. А також незалежно від ситуації з ліквідністю.
Нагадаємо
У січні перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова говорила, що НБУ поки не бачить підстав для націоналізації Сенс Банку (Альфа-Банку).
Коментарі - 20
Это что-то новенькое…
НБУ пока не видит оснований для национализации Сенс Банка
https://biz.ligazakon.net/ru/news/216620_nbu-poka-ne-vidit-osnovaniy-dlya-natsionalizatsii-sens-banka
А теперь видит основания
столько и мнений…
Рожков не видела,
а Пышный что-то увидел…
Так говорил Заратустра, Ницше.
НБУ в таких вопросах никто и не спрашивает…
тоже числятся
сотрудниками НБУ.
P.S. Офис Президента, как мог, все время защищал Альфу как от внешних так и внутренних проблем.
Так неужели в ОПУ что-то кардинально изменилось?
Ермак и Татаров на месте…
Ушёл только Тимошенко…
слепили себе страшилку :)
Не думаю что ермак и татаров так уже защищали этот банк по причине его российскости.
Ликвидация крупного банка — всегда шок для экономики. Нужен этот шок сейчас или нет ? Принесет ли пользу ? Вот вопросы.
А у нас все привыкли сводить к маникюру рожковой и твиттеру ермака…
0,1% банковского рынка и 100% гарантия возврата вкладов могут вызвать шок только у сотрудников, которые подлежат сокращению…
Альфа (Сенс-банк) занимает менее 3% банковского рынка и если его ликвидируют, то шок постигнет только депозитчиков, у которых в банке валютные депозиты…
Кстати, 44млрд депозитов, которые нагреб под себя Альфа (Сенс-банк) — он никогда не сможет выплатить самостоятельно,
вот поэтому и ищут варианты национализации для спасения валютных депозитов в этом банке…
P.S. Это называется:
«Приватизация прибыли и национализация убытков».
= Якщо щось у Пишного з Нацбанку десь зудить, то треба поменьше розчухувати те місце і підмиватися частіше.
долги по кредиту рефинансирования НБУ, необходимость докапитализации на сумму
от $400млн до $600млн — об этом неоднократно писали, но ведь журналисты, манипулирующие словами обычно не несут ответственности за свои манипуляции…
Чем дольше будет работать Альфа(Сенс-банк), тем дороже его национализация обойдётся.
А на его ликвидацию, как это сделали с ВТБ и «Сбербанком россии» в НБУ почему-то принципиально не готовы пойти, может большие суммы валютных депозитов заинтересованных лиц мешают принимать разумные решения…
санкций по просьбе украинских властей.
Кстати, Фридман не только хотел вывести из-под ареста в европейских банках миллиард баксов и влить их в свой укрбанк, который в то время миновал международные санкции, но и планировал получить украинское гражданство — на какие только изыски не готовы пойти российские олигархи, лишь бы сохранить хоть где-нибудь свой бизнес…
Вопрос риторический — почему вы так же сильно не переживали, когда успешный и прибыльный «Сбербанк россии» отправили на ВА и ликвидацию
даже без предварительного
признания проблемным.
P. S. Обещания Фридмана об $1млрд
так и остались обещаниями, как и «Будапештский меморандум», подписанный руководством россии
в свое время.
Пора бы уже научиться не верить обещаниям, особенно звучащим
из уст граждан россии…