Субсидія — це адресна допомога, що надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Вона призначається, якщо доходи мешканців домогосподарства, що проживають в житловому приміщенні, не дають змоги самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.
В Пенсійному фонді пояснили, від чого залежить право на призначення субсидії
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Обов’язковий відсоток платежу для кожної сім'ї залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Обчислюють його в розрахунку на одну людину.
Як визначається платіж
Визначається такий платіж індивідуально за єдиною формулою: середньомісячний дохід домогосподарства в розрахунку на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, потім отриманий результат ділиться на 2 і множиться на 15 відсотків. Це базова норма плати за послуги.
«Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості — що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкового платежу за житлово-комунальні послуги і, відповідно, більший розмір субсидії», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: З 1 січня всі страхові виплати здійснює Пенсійний фонд: що це означає
Формула, за якою визначається обов’язковий платіж, визначена постановою Кабінету Міністрів України від
Соціальна норма житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, установлені постановою Кабінету Міністрів України від
Коментарі