Коротко про головне на міжнародних ринках.
Акції та нафта зростають, а глобальні постачання смартфонів упали: що треба знати вранці
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Американські індекси зросли у четвер
S&P 500 додав 1,1%, високотехнологічний Nasdaq — 1,8%, а індекс Dow Jones — 0,6%. Настрій інвесторів покращився після публікації нових даних щодо ВВП США. Згідно з ними, економічне зростання Штатів в останньому кварталі 2022-го сповільнилося менше, ніж очікувалося. Загалом ВВП країни зріс на 2,9% у річному обчисленні, хоча економісти очікували зростання на рівні 2,6%.
- Котирування акцій Tesla зросли на 10,97%.
- Вартість акцій Microsoft зросла на 3,07%.
- Вартість акцій Apple зросла на 1,48%.
- Золото знизилося на 0,25% до $1941,90 за унцію.
Акції Азійсько-Тихоокеанського регіону переважно зростають
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index виріс сьогодні на 0,1%, японський Nikkei додав 0,2%, південнокорейський Kospi та сінгапурський STI збільшилися на 0,7% та 0,5% відповідно, а Гонконгський Hang Seng практично не змінився. Інвестори в Азії також з оптимізмом сприйняли дані про зростання американської економіки, які виявилися кращими за очікування.
Ціни на нафту продовжують зростати
Ф'ючерси на Brent у ході сьогоднішніх торгів додали 0,3%, збільшившись до $87,77 за барель, а контракти на WTI зросли на 0,4% — до $81,35. Обидва ці показники вчора додали понад 1%.
Зростання нафтових цін відбувається на тлі сильнішого, ніж очікувалося, економічного зростання в США, а також надій на швидке відновлення попиту в Китаї, оскільки кількість випадків захворювання на COVID-19 і смертність від нього значно знизилися в порівнянні з піковими рівнями минулого місяця.
Глобальне постачання смартфонів впало до мінімуму 2013 року
За даними дослідницької компанії IDC, у 2022 році було відвантажено 1,21 млрд смартфонів, що є найнижчим річним обсягом поставок за останні дев'ять років.
У дослідженні наголошується, що глобальні постачання смартфонів різко скоротилися в четвертому кварталі 2022-го (зазвичай це навпаки період великих святкових покупок).
Виробники наприкінці минулого року відвантажили 300,3 млн пристроїв, що на 18,3% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2021-го. Усі — через слабкі макроекономічні показники та падіння споживчого попиту в більшості країн світу, вважають автори дослідження.
При цьому Apple, за даними IDC, змогла зберегти за собою позицію виробника смартфонів номер один у світі з 24,1% ринку. У четвертому кварталі американський технологічний гігант поставив 72,3 млн iPhone, що на 14,9% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зниження відбулося, попри те, що нещодавно Apple випустила нову лінійку iPhone 14.
Другий за величиною гравець на ринку смартфонів — компанія Samsung, яка в четвертому кварталі скоротила постачання своїх мобільних пристроїв до 58,2 млн, що на 15,6%, ніж роком раніше.
Китайський виробник електроніки Xiaomi, який займає третє за величиною місце в галузі, за квартал відвантажив 33,2 млн пристроїв, що на 26,3% менше, ніж минулого року.
Коментарі