Коротко про головне на міжнародних ринках.
Гранична ціна на російську нафту та відтік капіталу: що потрібно знати вранці
Акції США переважно знижуються
За підсумками минулого тижня S&P 500 впав на 0,7%, Dow Jones втратив 2,7%, а високотехнологічний Nasdaq навпаки виріс на 0,6% (у плюсі цей індекс перебуває вже третій тиждень поспіль). У червоній зоні папери американських компаній здебільшого перебували на тлі зростаючих побоювань щодо уповільнення економічного зростання в країні.
Акції Азіатсько-Тихоокеанського регіону зростають
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index за підсумками минулого тижня збільшився приблизно на 1,1%, японський Nikkei зріс на 1,7%, південнокорейський Kospi додав 0,4%, а гонконгський Hang Seng та китайський Shanghai Composite подорожчали на 1,4% та 2,2% відповідно. У понеділок індекси продовжують зростати (крім китайських).
Гранична ціна на російську нафту
У США вирішили переглянути граничну ціну на російську нафту та встановити стелю вартості на російські нафтопродукти. Ці суми Штати разом із союзниками визначать у березні. Нагадаємо: вартість нафти російської марки Urals почала падати після того, як 5 грудня країнами Заходу було введено обмеження нафтових цін у розмірі $60 за барель. Зараз Urals торгується за ціною близько $44 за барель, що приблизно вдвічі менше від ринкової вартості нафти Brent, зауважує Seeking Alpha. На думку західних експертів, найбільшою проблемою для Росії у 2023 році стане поєднання падіння цін на енергоносії та збільшення знижки на російську нафту, оскільки доходи від нафти та газу становлять 40% федерального бюджету країни.
Хедж-фонди зафіксували найбільший відтік капіталу за останні шість років
Йдеться $55,4 млрд. Такий відтік інвестиційних фондів, що активно керуються, згідно зі звітом Hedge Fund Research, зареєстрували в 2022 році. Це максимум з 2016 року. На думку експертів, річ у тому, що інвестори минулого року уникали вкладень у активні хедж-фонди на тлі високої ринкової волатильності та падіння вартості багатьох активів. Однак, незважаючи на це, показник ефективності хедж-фондів свідчить: у 2022-му інвестфонди, що активно керуються, продемонстрували кращу прибутковість, ніж фондовий ринок в цілому.
Так, наприклад, індекс PivotalPath Hedge Fund Composite, який відслідковує ефективність хедж-фондів, втратив лише 0,8% у 2022 році. У той час, як S&P 500 втратив 20%, а Nasdaq — майже 34% за той же період.
Коментарі