Індія у грудні 2022 року закупила у Росії рекордну кількість нафти. При цьому країна імпортувала у 33 рази більше нафти, ніж за той же період 2021 року, пише Bloomberg із посиланням на дані аналітичної компанії Vortexa.
Індія у грудні збільшила імпорт російської нафти у 33 рази
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Імпорт нафти
За даними Vortexa, обсяг нафти, що закуповується Індією, склав у середньому 1,2 млн барелів на день, що на 29% більше, ніж у листопаді. Як зазначає Bloomberg, Росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії після того, як кілька місяців тому обігнала Ірак та Саудівську Аравію.
Індійські нафтопереробники почали нарощувати закупівлі нафти з Росії з того часу, як багато покупців відмовилися від поставок із країни через війну Росії в Україні, що чинило тиск на ціни на російську нафту.
У грудні ціни на російську нафту обвалилися ще більше через додаткові санкції, включаючи стелю цін у $60 за барель, що почала діяти з 5 грудня минулого року.
Читайте: Ціна російської нафти Urals впала до $37,8 за барель — Bloomberg
«Росія, ймовірно, пропонувала свою нафту з привабливою знижкою індійським нафтопереробникам, які перевершили Китай як найбільший імпортер російської нафти», — процитував Bloomberg провідного аналітика Азії Vortexa Серену Хуанг. За її словами, окрім сорту Urals в останні місяці Індія збільшила імпорт інших російських сортів, таких як Arctic Oil (ARCO), Sakhalin та «Варандей».
За даними незалежного цінового агентства Argus, у січні Urals торгувалася на рівні близько $38 за барель — нижче за введену ЄС і країни G7 стелі цін на нафту з Росії.
Зокрема, 6 січня цей сорт російської нафти продавався за $37,80 за барель у порту Приморськ. При цьому того ж дня світовий стандарт Brent коштував $78,57 за барель.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», 5 грудня, набуло чинності ембарго на морські постачання російської нафти до країн ЄС. Також почала діяти стеля цін на нафту з РФ, запроваджена Європейським Союзом, G7 та Австралією.
Читайте: Нафтові доходи Росії впали до мінімуму 2022 року — Bloomberg
Коментарі - 1