Банк Львів став партнером програми, яка підтримує інвестиційні проєкти українських малих і середніх підприємств в умовах війни. 15 грудня у Львові відбулося урочисте підписання меморандуму.
Банк Львів, за підтримки уряду Німеччини, компенсує бізнесу до 30% інвестиційних проєктів
Тепер банк зможе кредитувати бізнес на вигідних умовах: підприємці, що візьмуть участь у програмі, отримають до 30% компенсації інвестиційного кредиту. Такі умови діятимуть для релокованих та нерелокованих підприємств, які планують здійснювати інвестиції у свою виробничу діяльність.
Фінансування відбуватиметься коштом уряду Німеччини. Реалізацію ініціативи здійснюватиме німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung та Фондом розвитку підприємництва.
Загальний бюджет ініціативи сягає 2,4 млн євро. Початкова сума, що буде доступною для грантів на початку проєкту, становить 1,3 млн євро. Максимальний грант для підприємця — 30 000 євро. Взяти участь в ініціативі зможуть підприємці без обмеження за видами економічної діяльності.
«Ми вдячні уряду Німеччини за підтримку українського бізнесу та готовність надавати гранти в цей час. Усі ми бачимо: українські підприємці не зупиняються. Вони продовжують працювати, навіть якщо для цього потрібно змінити напрям діяльності. Малий і середній бізнес створює робочі місця та живить економіку. Але, щоб досягти успіху, він потребує вільного доступу до капіталу. Завдяки цьому гранту підприємці зможуть інвестувати й, водночас, зберігати оборотні кошти. Цінним є і те, що програма передбачає підтримку релокованого бізнесу. Ми допоможемо таким підприємствам перезапуститися у безпечніших регіонах. Ми переконані, наші спільні зусилля з міжнародними партнерами — запорука швидкої відбудови України», — прокоментувала Наталія Осадчій, заступниця Голови Правління Банку Львів.
Як зазначив Армін Хоманн, директор програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», GIZ, підтримка українського бізнесу є важливою, адже це дає йому змогу створювати робочі місця, шукати нові можливості, а українській економіці — забезпечувати себе.
«Фонд розвитку підприємництва вже багато років реалізує програми з підтримки вітчизняних бізнесів. Ми допомагаємо їм розвиватися відповідно до ринкових законів. Результатами наших зусиль стали сотні успішних кейсів — прибуткових підприємств у всій країні. Ми вже довели, що кризові моменти можливо подолати, і віримо, що наші засоби, які ґрунтуються на принципах європейської єдності, ведуть до економічного зростання України», — доповнив Андрій Гапон, виконавчий директор ФРП.
Маттіас Пффаф, відповідальний з питань України в German Sparkassenstiftung for International Cooperation, запевнив:
«Наша організація вважає за честь мати можливість здійснити внесок у підтримку ММСП в Україні разом із нашими сильними місцевими колегами та міжнародними партнерами. Багаторічний досвід кредитування ММСП із боку Sparkassen у Німеччині сприятиме успіху програми».
Співпраця Банку Львів та уряду Німеччини — це важливий внесок в економічне зростання і стабільність України. Нині банк працює над розробкою нового продукту, що включатиме компенсацію за умовами програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі». Старт видачі грантів відбудеться навесні 2023 року.
***
Європейський банк, який з 1990 року надає надійні банківські послуги бізнесу та приватним особам на заході України. Банк Львів є одним із банків західного регіону України, який демонструє найвищі темпи розвитку та є провідним кредитором мікро-, малих та середніх підприємств. Входячи до тридцятки провідних банків України, Банк Львів здійснює діяльність через 19 відділень на заході країни та у Києві. Банк співпрацює з авторитетними міжнародними фінансовими установами, такими як KfW, Triodos Bank, EBRD, EFSE, GGF, EIB та USAID, DFC.
Про Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
Німецька урядова компанія, яка надає послуги у сфері міжнародної співпраці заради сталого розвитку, та спільно зі своїми партнерами розробляє дієві рішення, що забезпечують людям можливості й гідні умови життя у довгостроковій перспективі. Як неприбуткова державна компанія, GIZ надає підтримку Федеральному уряду Німеччини та багатьом іншим державним і приватним замовникам у найрізноманітніших сферах. Пріоритетними напрямами GIZ в Україні є: ефективне державне врядування, енергоефективність і клімат, сталий економічний розвиток. Крім того, особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.
Про German Sparkassenstiftung for International Cooperation (DSIK)
German Sparkassenstiftung є частиною добре відомої German Sparkassen-Finanzgruppe (німецької фінансової групи Sparkassen) і був створений як некомерційна організація для обміну досвідом. DSIK має великий досвід у реалізації проєктів за такими шістьма основними темами: фінансування ММСБ, розбудова потенціалу у фінансовому секторі, розбудова інституцій у фінансовому секторі, фінансова грамотність, зелене фінансування, сільське фінансування. Основними завданнями діяльності в Україні є підвищення рівня фінансової бізнес-грамотності ММСП та розширення їхнього доступу до прозорих фінансових послуг в Україні.
Про Фонд розвитку підприємництва
Фонд, або ФРП, є спеціалізованою фінансовою установою, основною діяльністю якої є підтримка фінансування мікро-, малих та середніх підприємств, шляхом надання їм пільгових кредитів, компенсацій відсотків, кредитних гарантій та цільових грантів через банки й фінансові компанії. Єдиним учасником ФРП є уряд України в особі Міністерства фінансів України. Фонд є агентом уряду України з реалізації низки державних програм: «Доступні кредити 5−7−9%», «Доступний фінансовий лізинг 5−7−9%» та «Доступна іпотека 7%». Разом із державними програмами ФРП реалізує низку кредитних та грантових програм за фінансової підтримки уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW та Європейського Союзу в межах ініціативи EU4Business.
Коментарі