Тенденція щомісячного зниження чистих витрат українців за кордоном, що спостерігалася з травня цього року, була порушена у вересні, коли ці витрати зросли до $1,5 млрд із $1,3 млрд у серпні. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, пише Інтерфакс-Україна.
Українці у вересні збільшили чисті витрати за кордоном до $1,5 мільярда
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Зростання витрат
За його словами, якщо у січні-лютому цього року ця стаття платіжного балансу була близько нуля, то в березні дефіцит по ній зріс до $1,6 млрд, у квітні — до $1,7 млрд, а травні — до $2,4 млрд.
У наступні місяці він скорочувався: у червні — до $1,9 млрд, у липні — до $1,4 млрд та у серпні, як було сказано вище, — до $1,3 млрд.
«Щоб люди поверталися, потрібно створити безпечні умови», — наголосив Марченко.
Водночас він зазначив, що багато в чому завдяки зерновій угоді торговельний баланс України в останні місяці почав вирівнюватися: дефіцит у вересні звузився до $0,4 млрд з $1,1 млрд у серпні, $1,7 млрд і $1,6 млрд у липні та червні та $0,8 млрд у травні.
Читайте: Українських біженців у Польщі очікують зміни. Що відомо
За перші два місяці торговельний дефіцит становив сумарно $1,1 млрд, після чого змінився профіцитом $0,9 млрд у березні та балансом у квітні.
Як повідомлялося з посиланням на дані Держприкордонслужби, із 10 травня потік на в'їзд в Україну через її західний кордон майже місяць щодня стійко перевищував потік на виїзд.
Чистий приплив за цей час становив 188 тис. людей. У наступні тижні такої однозначної тенденції вже не було, за винятком тижня початку нового навчального року, коли чистий приплив склала рекордні 47 тис. людей.
Читайте: Де працюють українські біженці у Польщі, Чехії та Румунії — дослідження EWL
Але загалом статистика свідчила про поступове повернення українців додому: чистий приплив за період з 10 травня до 23 вересня становив 409 тис. осіб. Проте за останній місяць чистий відтік сягнув уже 34 тис. людей.
Коментарі - 3