Оператор біржі Nord Pool вирішив не купувати російську електроенергію в єдиного її імпортера в країнах Балтії — групи Inter RAO, повідомляє литовське видання Delfi.
Литва більше не отримуватиме електрику з РФ. Від газу і нафти відмовились ще раніше
![Оператор біржі Nord Pool вирішив не купувати російську електроенергію в єдиного її імпортера в країнах Балтії - групи Inter RAO, повідомляє литовське видання Delfi.](/img/2022/85796622/a969c6abe76f8573bac097feb3efe0b8.jpeg?1653133574)
Це означає, що від 22 травня в Литві не буде ані російського газу, ані нафти, ані електроенергії, зазначає міністерство енергетики країни.
«Це дуже важливий рубіж не тільки на шляху Литви до енергетичної незалежності. Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, ми не можемо дозволити, щоб на наші гроші фінансувалася російська військова машина», — сказав міністр енергетики Дайнюс Крейвіс.
Міністр наголосив, що повної енергетичної незалежності Литва досягне тоді, коли успішно завершить синхронізацію, а свої потреби в електриці покриє завдяки місцевій зеленій енергетиці та стане державою-експортером.
Потреби Литви в газі забезпечуються завдяки терміналу СПГ у Клайпеді, куди постачають газ із США, в електриці — за рахунок місцевої електрики та імпорту з країн ЄС через наявні з'єднання зі Швецією, Латвією та Польщею.
Читайте також: Ембарго на російську нафту: що вдарить по путінській економіці сильніше
Енергетична незалежність
Раніше «Мінфін» повідомляв, що Литва першою з країн Євросоюзу повністю відмовилася від імпорту російського газу. Це відбулось на початку квітня. «Це є результатом довгострокової послідовної енергетичної політики та своєчасних інфраструктурних рішень», — заявив міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвис.
У свою чергу Євросоюз налаштований упродовж 5 років позбутися енергетичної залежності від Росії.
Коментарі - 3
Це надзвичайно важлива віха на шляху до енергетичної незалежності, але також демонстрація нашої солідарності з Україною.
Респект! І приклад для інших країн!