Український Альфа-Банк шукає довірену особу, якій передадуть права за акціями Михайла Фрідмана та Пьотра Авена, котрі наразі втратили контроль за пакетами через санкції. НБУ позбавив цих співвласників прав голосу. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на пресслужбу банку.
В НБУ розповіли, що буде з Альфа-Банком
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
В Альфа-Банку повідомили, що довірену особу, яка замінить Фрідмана й Авена, повинні узгодити з Нацбанком. Наразі цей процес ще не завершився.
У банку наголошують, що блокування права голосу Фрідмана та Авена ніяк не вплинуло на операційну роботу банку. Правління та наглядова рада продовжують виконувати свої функції, а топ-менеджмент робить все можливе, аби врегулювати питання щодо відповідності акціонерів банку вимогам українського законодавства.
Санкції проти Фрідмана й Авена
Після того, як Росія вторглась в Україну, Євросоюз запровадив санкції проти російських олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена. Їм належать відповідно 32,86% та 19,2% акцій українського банку.
В НБУ зазначили, що співвласники українського банку більше не відповідають вимогам українського законодавства щодо бездоганної репутації та заблокували їхні права голосу.
Читайте також: «Не можу сплатити за послуги прибиральниці»: співвласник Альфа банку Фрідман розповів, як йому живеться під санкціями
Відповідно до законодавства, у разі, якщо акціонери банку більше не відповідають вимогам щодо бездоганної ділової репутації, їхні права голосу у банку блокуються та передаються уповноваженій особі.
Поки права акціонерів будуть в уповноважених осіб, «Альфа-Банк» має вирішити проблему відповідності реальних акціонерів (тобто Фрідмана та Авена) законодавству.
Це можна зробити шляхом продажу або передачі акцій Фрідмана та Авена особам, проти яких не запроваджено санкції.
Що буде з Альфа-Банком
Водночас, у керівництві Національного банку зазначають, що вирішити проблему з акціонерами найближчим часом не вийде, пише «Економічна правда».
«Нацбанк заблокував їм продаж або передачу акцій. Термін заборони — пів року. Я не бачу можливості, щоб вони реально передали свої акції непідконтрольним особам», — повідомило джерело.
Ймовірно, Фрідман та Авен спробують виконати вимоги українського законодавства формально, передавши свої частки підставним фізичним чи юридичним особам. Однак, як вважають в НБУ, це не вирішить проблеми «Альфа-Банку».
«Зараз важливо, щоб банк продовжував обслуговувати своїх клієнтів без перешкод», — додало джерело у керівництві українського банківського регулятора.
Читайте також: Російські «сестри»: 10 міжнародних банківських груп одночасно працюють в Україні та РФ
Коментарі - 5