Про силу позитивних звичок у 21 столітті знає кожна людина. Наприклад, нагадування про звичку мити руки після приходу з вулиці і перед їжею зараз можна зустріти в будь-якому громадському транспорті і не тільки. Адже ця звичка знижує ймовірність захворіти на респіраторні захворювання та зберегти здоров'я. Фінанси також мають своє здоров'я, яке потребує певних звичок. Яких саме і навіщо обговорюватимемо сьогодні.
Вплив позитивних фінансових звичок на життя
Навіщо потрібні фінансові звички:
- створити фінансову подушку;
- запобігти утворенню дірок у бюджеті;
- збільшувати бюджет;
- почати інвестувати.
Погодьтеся, що з фінансовою подушкою спокійніше спати. А почуття впевненості у завтрашньому дні лише зростає.
З користю фінансових навичок все зрозуміло. Але що робити, щоб придбати правильні фінансові звички? Дотримуватися правил нижче
1. Рахувати свої витрати.
Так, про цю звичку знають усі, але не кожен дотримується її через відсутність зайвого часу. Зараз, щоб вести такий облік, достатньо завантажити додаток для підрахунку коштів. Їх функціонал дуже зручний у використанні та заощаджує Ваш час. Таким чином, ви зможете взяти під контроль свої фінанси.
2. Шукати можливість збільшувати свій бюджет.
Ця звичка ніколи не спричинить фінансового краху. Адже отримуючи нову кваліфікацію, ви отримуєте нові джерела прибутку. І якщо станеться проблема з одним із джерел, у вас вже буде запасний варіант заробітку.
3. Ставити фінансові цілі.
Важливо розбивати одну велику фінансову мету на середні, а ті на дрібні. Зверніть увагу на цю звичку. Адже саме вона визначає, наскільки швидко ви прийдете в кінцеву точку фінансової мети. А бездумна трата грошей здатна призвести до фінансової кризи. Іноді досягати фінансових цілей буває складно і допоможе кредити в МФО чи в банках.
4. Читати книги про фінансову грамоту.
Чому б не вчитися фінансовій грамоті на чужих помилках? Читання спеціалізованої літератури та досвід їх письменників допоможе досягти вашої особистої фінансової мети швидше та без грошових втрат.
5. Розумне інвестування.
Розраховувати на одну зарплату як джерело прибутку, як ми з'ясували, не варто. Варто задуматися про стабільний пасивний прибуток. Через відсутність фінансового досвіду краще утриматися від ризикованих угод і ставити на стабільний, нехай і невеликий прибуток.
6. Шукати вигідну ціну.
На пошук вигідної ціни йде досить багато часу, особливо якщо справа стосується подорожі в іншу країну. Тому сприймайте витрачений час як інвестицію, завдяки якій ви збережете не одну тисячу гривень.
Це основний список звичок, які при регулярному використанні призведуть до фінансової незалежності та благополуччя. Більше інформації у блозі Е-Гроші.