Три банки сконцентрували 85% загального обсягу «кешбеків» і повертали клієнтам понад третину обсягу заробленого інтерчейнджу. Про це йдеться у «Звіті про фінансову стабільність» НБУ.
За два роки обсяги кешбеку зросли втричі, 85% забезпечують три банки — НБУ
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Заробляли та ділилися
«У 2021 році ця комісія (інтерчейндж — авт.) зосередилася в кількох банках-емітентах, для яких вона є істотним джерелом комісійних доходів. Вони агресивно нарощували обсяги споживчого кредитування та відповідно кількість платіжних карток, проте не мали широкої мереж терміналів», — говориться у звіті. Для заохочення клієнтів вони повертали частину зароблених комісій клієнтам у вигляді «кешбеків», обсяг яких за останні два роки зріс більш як утричі.
Дохід чи кешбек
У Нацбанку попереджають, що поступове зниження комісії інтерчейндж, нещодавно розпочате міжнародними платіжними системами (МПС), найбільше позначиться на роботі саме цих фінустанов.
«Пристосування учасників ринку до нових умов має змінити структуру комісійних доходів і тимчасово сповільнить їхнє зростання», — зазначається у звіті, додаючи, що окремі банки компенсують зниження інтерчейнджу зменшенням «кешбеків», що вже розпочалося останніми тижнями.
Про кого мова
Нацбанк не називає банки. Проте неважко здогадатися, що мова — точно про Універсал Банк, на базі якого працює віртуальний monobank. Другий — скоріш за все, Альфа-Банк, а третій — ПУМБ.
Коментарі - 12
Что я делаю не так?
У нас в стране, к сожалению, очень сложно не спонсировать так или иначе выходцев из россии.
В случае с Альфой это по крайне мере не их правительство, как у Сбера.
Гасить лимит лучше за пару дней до расчетной даты в любом банке.
А так, это всего лишь инструмент для получения прибыли (кэшбек).
Если вы не умеете им пользоваться — это другой вопрос.
Велкам в приват, без кешбека и с комиссиями за каждый клик в приложении.