Платіжні картки бувають дебетні та кредитні.
Дебетні призначені для розрахунків власними коштами. Розраховуватися такою карткою можна тільки у межах тієї суми, яка є на рахунку або наданого овердрафту.
З використанням дебетної картки можна:
• знімати з рахунку готівку;
• отримувати та робити перекази;
• платити за товари та послуги;
• зберігати кошти на рахунку.
Деякі банки пропонують послугу нарахувань відсотків на залишок коштів на рахунку та кешбек.
Важливо!
Окремий вид карток — дебетові картки із овердрафтом. Овердрафт — це можливість заходити «в мінус» по своїй зарплатній картці у межах встановленого банком ліміту. У такому разі після того, як власні кошти повністю витрачені, можна розрахуватись коштами у межах установленого овердрафту. За використання овердрафту банк нараховує відсотки, аналогічно як по кредиту. Коли буде нарахована чергова заробітна плата, банк насамперед списує кошти для погашення овердрафту.
Овердрафт — це окремий банківський продукт, від якого можна відмовитись, якщо не бажаєте ним користуватись.
Кредитні картки дозволяють здійснювати розрахунки коштами, які банк надає у кредит у межах кредитної лінії. Багато банків також пропонують пільгові періоди, коли відсоткова ставка за користування кредитними коштами мінімальна. У будь-якому разі важливо вчасно погашати заборгованість!
До речі, в Україні картки персоналізовані. Це означає, що у кожної картки є держатель, навіть якщо на ній не вказано ім'я. Передавати свою картку іншій людині заборонено.
Для членів родини, зокрема для дітей від 6 років, можна випустити додаткові картки на їхнє ім'я. Ці картки прив’язані до поточного рахунку власника. Додатковими картками можна розраховуватись у межах суми на рахунку або встановлених лімітів.
Більше про кешлес розрахунки тут.
Новини компанії
1 грудня 2021, 17:41
Яку платіжну картку обрати
Джерело:
Мінфін
Коментарі