Як повідомляє МТБ Банк, онлайн-договір по кредиту підписується одноразовим паролем, який згідно з Законом України «Про електронні довірчі послуги» має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис.
Кредитний онлайн-договір = паперовому
Не нехтуй своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо він укладений в онлайн-форматі.
Під час укладання договору на вебсайті людина ставить «галочку» навпроти рядка «підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, зокрема їх передання до бюро кредитних історій».
Тому інформація про тебе і про твій кредит також доступна бюро кредитних історій. Не виконання умов кредитного онлайн-договору може негативно вплинути на твою кредитну історію та ускладнити отримання нового кредиту.
Якщо ти не будеш виконувати свої зобов’язання, фінансова установа може передати інформацію про тебе до колекторської компанії. У такому разі тобі можуть телефонувати та писати представники колекторської служби з вимогою повернути борг.
Тому:
- Уважно читай договір з фінустановою, навіть якщо укладаєш його онлайн. Звертай увагу на відсоткову ставку, комісії, додаткові платежі та штрафи у разі прострочки.
- Пам’ятай: якщо береш кредит більший за мінімальну зарплату й строком на понад місяць, то фінустанова повинна надати не тільки договір, але й паспорт споживчого кредиту.
- Виконуй зобов’язання за кредитним онлайн-договором.
Більше інформації читай на #ЗнайСвоїПрава.
Коментарі