Пенсійний фонд з 1 квітня підвищив пенсійний вік для жінок в Україні — з 59,5 до 60 років, відповідно до закону про обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування.
На пенсію у 60 років. З 1 квітня в Україні підвищився пенсійний вік для жінок
Пенсія в 60 років
«Жінки, які народилися в період з 1 жовтня 1960 по 31 березня 1961 року, що можуть вийти на пенсію по досягненню віку 59 років 6 місяців. А жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть отримати пенсію за віком тільки після досягнення ними віку 60 років у 2021 році», — йдеться в роз'ясненні Пенсійного фонду.
Читайте також: Право на пенсію в 60 років. Пенсійний фонд дав роз'яснення
Нові вимоги до страхового стажу
- щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати 28 років стажу (раніше було 27 років);
- щоб вийти на пенсію в 63 роки, потрібно буде мати від 18 до 28 років стажу;
- щоб вийти в 65 років, потрібно буде мати від 15 до 18 років стажу.
У 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років стажу.
У кого стільки стажу не нараховується, зможуть піти на заслужений відпочинок лише в 63 роки. А якщо до 65 років страховий стаж становитиме менше 25 років, пенсію громадянин не буде отримувати — замість неї буде надаватися соціальна допомога.
Подумай про гідну пенсію вже сьогодні з НПФ «Династія»
Що робити, якщо стажу не вистачає
Це питання особливо болюче для тих, хто багато років працює неофіційно,
Залежно від тривалості набутого страхового стажу такі громадяни також можуть розраховувати на пенсію. У них є два варіанти.
- Допрацювати кілька років і отримати стаж, що дає право на пенсію, і вийти на заслужений відпочинок у віці після 63 або 65 років.
- «Докупити» страховий стаж, а точніше, укласти договір про добровільну участь і щомісяця платити не менше мінімального розміру ЄСВ. Цей період буде зараховано до страхового стажу.
Читайте також: З 1 січня в Україні підвищують пенсії: хто і скільки отримає
Як «купити» страховий стаж
Для початку потрібно укласти договір про добровільну участь у системі державного пенсійного страхування. Це робиться в податковій службі, яка повинна надати наступні документи:
- заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування або про одноразову сплату в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
- копію трудової книжки (при наявності);
- виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
- копію документа, що посвідчує особу.
Є два типи договорів добровільного страхування. Перший — це той, який може укладати людина старше 16 років, який на даний момент не відноситься до категорії застрахованих осіб.
На сьогодні сума такого внеску становить 1320 грн на місяць, тобто 22% від мінімальної зарплати по Україні (з 1 січня 2021 — 6000 грн). Мінімальна зарплата в Україні стає дедалі більше, а значить, і сума внеску буде збільшуватися.
Коментарі - 5
Лет через 50 все будут вспоминать пенсию, как сладкую сказку про халяву из детства: D