На ринку з'явиться новий вид облігацій катастроф (сatastrophe bonds, cat bonds), що включає спеціальну страховку від вивержень вулканів. Про це пише РБК з посиланням на Bloomberg.
На ринку з'являться перші облігації зі страховкою від вивержень вулканів
Що відомо про випуск
Ці облігації випустить Данський Червоний Хрест за підтримки компаній Mitiga Solutions і REplexus.
Катастрофічні облігації, як правило, пропонують інвесторам високу прибутковість, при цьому в разі реалізації подій — того чи іншого стихійного лиха, епідемії і т. д. — інвестор втрачає свої вкладення. Емітенти таких паперів (найчастіше ними виступають страхові компанії) отримують виплати в разі реалізації ризику стихійного лиха — так вони можуть знизити свої збитки.
Читайте також: Ажіотажний попит. ЄС випустив «коронакризові» облігації на 17 мільярдів
В умови нового випуску включена страховка від вивержень десяти вулканів, в тому числі вулкана Попокатепетль в Мексиці і Невадо-дель-Руїс в Колумбії.
Партнери проєкту планують зібрати до $ 3 млн для датської філії Червоного Хреста. Ці кошти дозволять агентству швидко надати допомогу постраждалим в разі виверження вулканів. Серед покупців паперів будуть компанії Schroder Investment Management і Plenum Investments, що спеціалізуються на вкладеннях в цінні папери, пов'язані зі страхуванням.
Нагадаємо
У 2017 році Всесвітній банк розмістив перші в світі бонди з прив'язкою до пандемії небезпечних хвороб на $320 млн. За допомогою цього інструменту банк зібрав кошти для країн, що розвиваються, в яких особливо висока ймовірність поширення небезпечних інфекцій.
Рішення про випуск «пандемічних» облігацій стало результатом епідемії лихоманки Ебола, що забрала в 2013—2014 роках життя 11 тис. чоловік в Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне та інших країнах Західної Африки.
Випуск передбачав виплату купона по облігаціях до тих пір, поки не вибухне пандемія зазначених в умовах випуску захворювань.
За даними Bloomberg, власники пандемічних облігацій Світового банку в кінцевому підсумку зазнали збитків через спалах коронавірусу. У квітні 2020 року був списано паперів майже на $133 млн.
Коментарі