Експрес-стрес-тест банків свідчить, що більшість банків збережуть фінансову стійкість, попри кризу. Водночас 9 банків мають певні ризики. Про це йдеться у Звіті Національного банку про фінансову стабільність.
НБУ: Дев'ять банків — у зоні ризику щодо дотримання нормативів капіталу
Що показав стрес-тест банків
Щоб оцінити вплив поточної кризи на банківську систему України, НБУ провів експрес-стрес-тестування.
Регулятор оцінив, як вплинув на капітал 26 великих банків макроекономічний сценарій, що є трохи гіршим, ніж поточний прогноз НБУ.
Читайте також: Прибуток банків у травні скоротився майже на третину
Результати стрес-тестування виявилися в цілому кращими, ніж минулого року, кажуть в НБУ. Вони засвідчили, що більшість банків увійшли в кризу, викликану пандемією коронавірусу, з достатнім запасом міцності і наразі є стабільними.
«В умовах карантину банки не лише забезпечили безперебійне обслуговування клієнтів. Вони змогли швидко переорієнтуватися на надання послуг онлайн, а також у повному обсязі виконували всі свої зобов'язання перед клієнтами», — зазначила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
Читайте також: Які банки були найстійкіші в розпал карантину і кому криза не страшна
Завдяки очищенню банківського сектору, впровадженню міжнародно визнаних вимог до капіталу та ліквідності, регулярному стрес-тестуванню та впровадженню інших заходів для підвищення надійності сектору нова криза не призвела до збоїв у роботі банківської системи".
Скільки банків у зоні ризику
Водночас було виявлено, що дев’ять банків мають певні ризики щодо дотримання нормативів капіталу.
Ідеться про ті самі установи, які мали негативні результати стрес-тестування і в минулому, проте не вжили достатніх заходів для розв'язання накопичених проблем.
За словами Рожкової, це не несе загрози фінансовій стабільності. Адже два з дев'яти банків — державні, і держава гарантує їх платоспроможність.
Читайте також: Нацбанк оновив порядок застосування заходів впливу до банків
«Решта 7 банків — їх частка на ринку близько 5%, тож ми не очікуємо якихось потрясінь», — додала заступниця голови НБУ.
Водночас вона закликала банки реально оцінити стан і якість своїх активів, визнавати збитки і вчасно формувати резерви, утриматися від виплати дивідендів за минулий рік.
Нагадаємо
- «Мінфін» підготував рейтинг стійкості банків за січень-квітень 2020 року і визначив, які банки найміцніше стояли на ногах під час карантину, а хто втратив свої позиції.
Коментарі - 14
«Попередні ( самі високі депо. ставки ) думаю дещо людей навчили.»
Ну и чему они их научили…
Я бы сказал однозначно — НИЧЕМУ…
Вспомните хотя бы Банк «Михайловский» — народ даже договора не читал, а выпучив глаза нёс деньги и вкладывался не в банковский депозит а в финансовые компании КИЦ и ИРЦ.
Если смотреть по 2020 году, то часть любителей больших и быстрых денег (560 тысяч уникальных аккаунтов) «вложилась» в проект «B2B Jewelry», в котором обещали 400% годовых.
участников пирамиды «B2B Jewelry» - это не так уже и мало.
НБУ это не нужно — вот и не публикуют.
и что ?
интересует именно список остальных 7, которые не госбанки.
что значит и что? пойдут люди депозит забирать оттуда. что бы потом в нашей «сверхкрепкой» гривне не получить остатки.