Верховний суд Сполученого Королівства відмовив в задоволенні клопотань, поданих Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим про дозвіл оскаржити рішення Апеляційного суду від жовтня 2019 року по справі Приватбанку. Про це повідомляє пресслужба банку.
Поразка Коломойського. Верховний суд підтвердив, що позов Приватбанку розглядатимуть по суті в Англії
Суть клопотання
Ексвласники банку вимагали дозволу оскаржити рішення Апеляційного суду від жовтня 2019 року, яке повністю скасувало рішення Високого суду Лондона від листопада 2018 року, та яким було підтверджене, що англійський суд має юрисдикцію розглядати позов Приватбанку щодо шахрайства, здійсненого за попередньою змовою осіб.
Читайте також: Суд Лондона зобов’язав Коломойського і Ко повернути Приватбанку витрати
Що вирішив суд
У рішенні, винесеному суддями 6 квітня 2020 року, Верховний суд відмовив у задоволенні клопотань, «оскільки клопотання не стосуються питань права, які повинні розглядатися в даний момент».
Також Верховний суд зобов’язав Коломойського, Боголюбова та їхні компанії відшкодувати витрати, понесені Приватбанком щодо їхніх невдалих клопотань.
Таким чином, у ексвласників банку та компаній більше немає жодних способів оскарження.
Читайте також: Перше читання пройдено. Рада ухвалила «антиколомойський» законопроєкт
А отже позов Приватбанку надалі розглядатимуть по суті у Високому суді Лондона. Банк впевнений, що в підсумку йому вдасться відшкодувати понад $3 млрд, які він вимагає у провадженнях.
Передісторія
- 15 жовтня 2019 року Приватбанк виграв апеляцію у Лондонському суді, який підтвердив юрисдикцію розгляду позову банку проти Коломойського та Боголюбова.
- Цим рішенням суд продовжив всесвітній арешт активів колишніх власників Приватбанку, який підозрюють у тому, що вони вивели з банку $1,9 мільярда на офшорні компанії.
- 17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій Приватбанку Коломойському.
- У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію Приватбанку незаконною.
Коментарі - 17
Или если за Запад, то не может быть за Украину.
Коли Україна за право життя
З катами боролась, жила і вмирала,
І ждала й хотіла лише співчуття,
Європа мовчала.
Коли Україна криваві жнива,
Зібравши для ката, сама умирала
І з голоду навіть згубила слова,
Європа мовчала.
Коли Україна життя прокляла
І ціла могилою стала,
Як сльози котились і в демона зла,
Європа мовчала.
Это для тех, кто таки считает что европа нам друзья. Друзей у Украины нет, есть интересы рашки и европы в Украине.
Нужно мыслить критериями: цивилизованный партнер или нет. Близкий партнер или нет.
Партнер — это не друг, это просто тот с кем вы взаимодействуете.
Запад в этом смысле цивилизованный партнер, который да хочет зарабатывать у нас, но это не значит, что полностью за счет нас. Западный мир давно решил, что зажиточные (не путать с богатыми) партнеры лучше, чем бедные. Потому что зажиточный и проблем меньше создаст и еще и купит товар. Да, когда мы станем на уровне Польши, то будут варианты другие, но пока мы бедный, нестабильный партнер и тут нам готовы помочь стать богаче.
Вот только мы сами сопротивляемся.
Пока не появятся поколение, которое будет чётко отстреливать, что им и их детям тут жить придётся- ничего не поменяется, будет не страна, а шайба на поле.
А потом сравнивать с нами.
Чтобы понимать разницу, нужно знать и чувствовать, что мы находимся в другой весовой категории, нежели Польша, по крайней мере- для наших западных «друзей»
Да, Польша получила много денег, но это совсем не значит, что мы должны получить столько же.
Сумму полученную Польшей имеет смыл обсуждать, только если мы находимся в сравнимых ситуациях. А этого нет.