Приватбанк знизив ставки за депозитами на всі терміни в гривні і валюті. Тепер ставки за «довгими» депозитами на 9−12 місяців вищі, ніж за «короткими».
«Мінус» 2% річних. Приватбанк знизив ставки за депозитами у гривні та валюті
Державний Приватбанк круто змінив ціни на депозити. За даними «Мінфіну», на початок грудня ставки за вкладом у гривні «Стандарт» на 9 і 12 місяців досягали 16% річних. Станом на 16 грудня вони становили вже 13,75% річних.
Прибутковість депозиту «Стандарт» на 3 і 6 місяців, яка раніше становила 14,5% і 15,5% річних, станом на 16 грудня знизилася до 12,25% і 13,25% відповідно.
Депозити у валюті теж подешевшали
Депозити Приватбанку в американській валюті на рік подешевшали на 1%.
За даними «Мінфіну», на початку грудня ставки за доларовими вкладами на 9 і 12 місяців становили 3%. Станом на 16 грудня вони впали до 2%.
Аналогічна історія з депозитами у доларах на 3 і 6 місяців. Раніше ставки досягали 2,5% і 2,75% відповідно, тепер — 1,5% і 1,75% річних.
Приватбанк скоротив дохідність і за євровкладами. Незалежно від терміну розміщення, дохідність складе 0,2% річних. За даними «Мінфіну», на початку грудня ставки за депозитами у євро були 0,5%.
«Це пов’язано зі зниження ставок на ринку: знижується інфляція, вартість грошей, облікова ставка НБУ. Найбільші банки підуть за тенденціями на ринку. Наша ціль — зробити доступними кредити. Тобто ми знижуємо кредитні ставки для малого бізнесу — і це поштовх до розвитку економіки. В грудні банк вже втретє знизив місячну ставку на 0,1%», — говорять у прес-службі Приватбанку.
Що було раніше
В кінці жовтня 2019 року Приватбанк обіцяв вкладникам максимальну ставку 16,5% за депозитами в гривні на 3 місяці. За вкладами на 6−12 місяців банк платив лише 14,5%.
У першій половині листопада Приват змінив цінову політику: він знизив ставки за вкладами на 3 місяці — з 16,5% до 14,5% і одночасно збільшив дохідність за депозитами терміном на 6−12 місяців — до 15,5% та 16% відповідно.
Раніше повідомлялося
В десятці найприбутковіших банків за гривневими депозитами новий лідер — А-Банк. Він обіцяє вкладникам максимальну річну ставку 18,5% за депозитами у гривні на 12 місяців.
На другому місці Форвард Банк, який пропонує клієнтам 18% річних за вкладами на рік.
Коментарі - 14
Там дефляция, и он не знают, что с ней делать.
Издержки Маастрихского договора.
Выход — только в стагфляцию.
С нулевыми ставками и без всякого кризиса в Испании национализировали ''Банко Популар''.
Если кризис таки начнется, банкротства посыпятся, как из рога изобилия.
Еще корпорации привыкли к дешевым кредитам.
Стоит кредиту чуть-чуть подорожать, многим предприятиям конец.
Сумму мин.инвестиции в недвигу назовете?
И доходность?
Думаю, до уровня вклада ''до востребования'' не дотягивает.
Скорее, как валютный депозит.
При астрономическом уровне геморроя.
И недвижимость дешевеет и амортизируется.
Ликвидность — ужасна.
Про бизнес — та же история.
Чтоб в него вложить, надо чтоб он был.
Если нет — снова, мин.инвестиция?
И риск, депозит приности % согласно договору, банкроство — ФГВФЛ, бизнес отлично работает в убыток.