Банкіри не прогнозують масштабний відтік депозитів фізосіб в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).
Масштабного перетікання депозитів фізосіб в ОВДП не буде — банкіри
Одним з бар'єрів фінансисти називають досить високий поріг входу в таку інвестицію, що пов'язано з комісіями за відкриття і обслуговування угод з цінними паперами.
«Якщо сума до мільйона або хоча б півмільйона гривень, клієнти просто втрачають в прибутковості. У нас середня сума вкладу близько 47 тис. грн і основна маса сформованого депозитного портфеля — це досить дрібні вкладники», — розповідає керівник напрямку роздрібного бізнесу Приватбанку Олексій Шабан.
Однак він зазначив, що Приватбанк бачить перехід в ОВДП клієнтів з валютними вкладами.
«Ми раді, що вони нас залишають обслуговуючим банком. Ми допомагаємо їм робити такі операції. Якщо взяти загальну структуру ОВДП, яку ми допомогли купити клієнтам в 2018 році, близько 76% — це ОВДП у валюті », — зазначив він.
БОНУС ДО ВАЛЮТНОГО ВКЛАДУ. ВИБРАТИ
За словами директора департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олега Кляпко, в облігації розміщують великі суми. «За нашими оцінками, середній чек — більше 5 млн.грн. в еквіваленті. Це пов'язано з тим, що супутні витрати на покупку облігацій досить високі », — розповідає він. Банкір також підкреслив, що депозити для фізичних осіб є більш гнучким інструментом, який дозволяє щомісяця отримувати доходи від розміщення, поповнювати депозит, в деяких випадках — достроково закривати вклад.
Директор департаменту роздрібного бізнесу РВС Банку Людмила Радченко назвала основні переваги інвестицій в ОВДП. По-перше, це їх висока прибутковість — до 20,5% у гривні, в валюті — 7,5%, що явно вище, ніж ставки за депозитами. По-друге, якщо банк йде з ринку, клієнту гарантована тільки сума в 200 тис грн, тоді як ОВДП — це 100% гарантія держави повернення інвестицій.
У Нацбанку констатують, що інтерес фізосіб до ОВДП швидко зростає. Тільки з початку цього року, за даними НБУ, українці купили держоблігації на суму 1,17 млрд грн. Обсяг портфеля ОВДП фізосіб на 21 лютого досяг 7,25 млрд. грн.
Коментарі - 4
С такой суммой вариантов инвестирования побольше.
https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=238884990371929&id=100027512887300