10 жовтня 2018, 12:14 Читать на русском

Укрзалізниця спростить пошук дефіцитних квитків

В Укрзалізниці розробляють систему, яка допоможе пасажирам купити квиток на потяг. Про це повідомив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування УЗ Олександр Красноштан, пише delo.

В Укрзалізниці розробляють систему, яка допоможе пасажирам купити квиток на потяг.
Фото: 5.ua

Як повідомляється, суть в тому, що клієнт може зареєструватися в waiting list, вибрати потяг, на який квитки вже розкуплені або заброньовані. Якщо в продажу з'явиться вільний квиток, пасажиру в цій системі прийде відповідне повідомлення. При цьому користувачі waiting list отримають першочергове право придбання дефіцитного квитка.

«Ми розробляємо систему waiting list (список очікування). Пасажир зможе зареєструватися і вибрати один або кілька потягів, які йому підходять і на які немає квитків. І тоді, коли з'явиться вільний квиток (хтось передумав їхати і здав свій квиток), то він не потрапить в загальну систему продажу, а спочатку проходить через „решето“ waiting list. Якщо квиток „не знайшов“ свого покупця в waiting list, тоді він піде в загальний продаж», — повідомив Красноштан.

 Картки для тих, хто часто буває за кордоном

На уточнююче питання, коли буде введена така система, він зазначив, що поки про терміни сказати складно.

Красноштан уточнив, що така система остаточно закриє питання з перекупниками, хоча за цей рік було зафіксовано тільки один такий випадок.

«Дуже багато говорять, що квитки купують перекупники. Я завжди прошу, щоб мені принесли квиток, куплений через перекупника. Тоді я зможу подивитися, яку схему він використовує і чи є причетність співробітників Укрзалізниці до перекуповування квитків. Поки був тільки один випадок, коли мені принесли куплений у перекупника квиток. Природно, покупцеві була відшкодована сума квитка», — зазначив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування УЗ.

Красноштан повідомив, що відомство провело розслідування по даному випадку.

«Ми повністю розслідували цей інцидент. Перекупник сидів в інтернет-кафе і просто клацав систему букінг УЗ. Це був зданий квиток, і перекупник його „спіймав“. Це вся технологія», — заявив Красноштан.

Він також розповів, що на сьогодні проблеми з покупкою квитків онлайн виникають через величезну кількість чат ботів.

«Зараз діє більш проблемна для нас програма — чат боти. Такі боти „садять“ нашу систему. Онлайн-система продажу квитків досить малопотужна, чат боти постійно роблять запит про наявність квитків. І виходить так, що система активно шукає квитки, йдуть масові запити (особливо в пікові періоди перевезень) і система просто не витримує. Ще влітку букінг УЗ кілька разів „лягав“ — це якраз результат масової роботи чат ботів», — резюмував Красноштан.

Коментарі - 4

+
0
Maksys
Maksys
10 жовтня 2018, 13:04
#
Підозрюю, що цей «waiting list» буде платним. Я насправді активний користувач послугами Укрзалізниці. Дратує, що на дальні відстані інколи і за 10 днів уже всі квитки розібрані. Користуюсь одним із безкоштовних сайтів для трекінгу квитків. Схоже, що тепер купити квиток буде ще тяжче…
+
0
TheGOD
TheGOD
10 жовтня 2018, 13:10
#
А укрколисныця не хочет добавить новые поезда с нормальным расписанием хотя бы на пиковые даты?
но это же придется работать, а не деньги по карманам тырить
+
0
Макакий Макакиевич
Макакий Макакиевич
10 жовтня 2018, 15:23
#
А укрколисныця не хочет добавить новые поезда с нормальным расписанием хотя бы на пиковые даты?

Нет не хочет. Я им неоднократно писал, направление Киев-Львов и Киев-Харьков = дефицитные, билеты по цене самолёта есть только на интерсити (часто только 1й класс), зато пригородные электрички Киев-Ровно и Ровно-Львов ездят полупустые. Только расписание такое, что приехав из Киева в Ровно, вы не пересядете на электричку Ровно — Львов, так как к этому времени она уже уедет. Или взять поезд Лисичанск — Хмельницкий, почему его не продлить до Тернополя? Другого такого удобного поезда из Киева в Тернополь нет.
+
0
MaxTirpiz
MaxTirpiz
19 жовтня 2018, 12:13
#
Из за подобных выкрутасов УЗ последние три года плотно сел на БлаБлаКар. Железка идет лесом.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама