28 вересня 2018, 13:46 Читать на русском

Українці стали менше їздити на роботу до Польщі

У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців. Про це йдеться у відповідному звіті Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, передає Радіо Польща.

У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців.
Фото: 5.ua

На думку голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кваші, головними причинами скорочення кількості запрошень на роботу для українців є зміна трудового законодавства, введення безвізового режиму з Україною та відтік сезонних працівників з України далі на захід.

Він виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих в Польщі заявок на працевлаштування громадян з України.

  • Зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 року заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також було вжито заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками.
  • У I половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною — не дивлячись на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС.
  • Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, в першій половині 2018 року українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль.

Згідно з рапортом Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, в першій половині 2018 року було зареєстровано 692, 4 тис. заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212,3 тис. менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Коментарі - 4

+
+36
DataProvider
DataProvider
28 вересня 2018, 18:09
#
>> Украинцы стали меньше ездить на работу в Польшу
Они просто всеми правдами и неправдами стараются остаться там жить или налаживают контакт и нелегально работают.
Статистика такая статистика.
+
0
kharj
kharj
28 вересня 2018, 19:03
#
Вам то лучше знать
+
0
fae
fae
1 жовтня 2018, 19:14
#
Именно так, у нас из группы в 10 чел двое осталось, я вернусь еще раз, на 3 месяца или на пол года хз, но потом с языком должно стать ок, так что может и останусь надолго, а фигли, на Украине у меня работы вообще нет.
+
0
Million Dollarov
Million Dollarov
29 вересня 2018, 11:26
#
Если есть статистика по человеку тогда ок
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама