Нацбанк актуалізував умови отримання банками дозволу на включення залученого субординованого боргу в регулятивний капітал. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
Нацбанк уточнив умови залучення субборгу
Що змінилося: Уточнені вимоги до документів для отримання дозволу, спрощені умови отримання дозволу для інвестора — міжнародної фінансової установи.
- При розрахунку нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) розширено перелік активів з нульовим ризиком.
- Включені цінні папери, емітовані центральними органами виконавчої влади країн з рейтингом не нижче «АА-».
Зміни вступають в силу через 30 днів з дня оприлюднення.
Що це: Субординований борг — звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти, які згідно з договором не можуть бути взяті з банку раніше п'яти років, а в разі банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій інших кредиторів.
Сума субординованого боргу, включеного в капітал, щорічно зменшується на 20% її початкового розміру протягом п'яти останніх років дії договору.
Кошти, залучені на умовах субординованого боргу, включаються до капіталу банку після отримання дозволу Національного банку в разі, якщо вони відповідають таким критеріям:
- Є незабезпеченими, субординованими і повністю сплаченими;
- Не можуть бути погашені за ініціативою власника;
- Можуть вільно брати участь у покритті збитків без пред'явлення банку вимоги про припинення торгових операцій;
- За ними дозволяється відстрочення обслуговування зобов'язань щодо сплати відсотків, якщо рівень прибутковості не дозволяє банку здійснити такі виплати.
Коментарі