У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему – як у національній, так і іноземній валюті. Такі тенденції відображають попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за квітень 2018 року.
У квітні посилився приплив коштів у банківську систему
Сукупний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% у березні до 3,2% у квітні. За підсумками минулого місяця він збільшився на 15,7 млрд грн до 499,9 млрд грн.
Так, за місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1,0% у березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки.
Активізація припливу спостерігалася і за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів у гривні, який у березні практично не змінився, у квітні збільшився на 2,8%.
Дещо збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті у платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (у доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%.
Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні – на 0,3%) – до 586,3 млрд грн. Банки продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізичних осіб (приріст за місяць становив 1,7%). Водночас портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%).
На процентних ставках комерційних банків, як і очікував Національний банк, продовжила відображатися низка його попередніх рішень щодо підвищення облікової ставки.
Насамперед на жорстку монетарну політику Національного банку, як і в попередні місяці, реагували ставки для бізнесу. Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць з 11,0% до 11,3% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася – з 16,6% до 16,7% річних.
Внаслідок підвищення облікової ставки, а також в умовах конкуренції за гривневі ресурси банки підвищили й процентні ставки за депозитами для фізичних осіб – з 10,8% до 11,0% річних. Це відповідним чином позначилося і на вартості нових кредитів для фізичних осіб.
Коментарі - 15
Птицы возвращаются из тёплых краёв.
И деньги тоже…
На счет «не может» сейчас очень даже может, т.к. государство, прибрав к рукам Приват, по сути стало монополистом на банковском рынке, им ничего не мешает завтра установить ставки по депо скажем 5% а по кредитам 8%, они будут иметь свои те же 3% что в случае 15 и 18. Мелкие частные банки не смогут им составить конкуренцию и будут вынуждены снижать свои ставки.
Особенно в части процентных ставок по депозитам под 5% годовых.
И это при официальном уровне инфляции более 13% годовых,
и учётной ставке НБУ на уровне 17% годовых.
Мелкие и частные уже сейчас с рынка пылесосят гривну под 18%,
хотя в Привате ставка 15% годовых.
то писать о депозитах под 5% годовых — двойная глупость с вашей стороны.
Думаю Вы понимаете разницу между инфляцией и девальвацией так вот я говорю именно о инфляции. Девальвация пока откладывается в силу финансовой невозможности населения откладывать покупая $. Чем это закончится лично для меня загадка.
Всего-то 20% роста — торговую наценку никто не запрещает менять.
Закрадывается подозрение, что покупали не «тот же» цемент, а такой же.
А что можете сказать о сахаре, хлебе, молоке, крупах.
Их чаще употребляют в пищу, чем цемент, да и инфляцию считают не по всей номенклатуре продаваемой продукции, а только по потребительской корзине.
Может вы не знали, но цемент туда не входит.
Сахар в 2018 году дешевле чем в 2017 году, с крупами аналогично.
Цена на молоко тоже сезонно начинает снижаться.