В українському спорті стає все менше грошей, але в 2017 році було як мінімум 15 спортсменів, які зуміли заробити більше мільйона доларів. Сайт Бетонмобайл докладно розповість про рейтинг найбільш високооплачуваних українських спортсменів 2017 року.
Найбільш високооплачувані спортсмени України 2017 року
Перший — Кличко, але це — востаннє
Традиційно очолює список найбільш високооплачуваних спортсменів України Володимир Кличко — у 2017 році супертяж провів лише один бій — з Ентоні Джошуа, але він приніс йому рекордний в кар'єрі гонорар в 25 мільйонів доларів. Програвши Джошуа, Кличко оголосив про те, що завершує кар'єру і тепер він зможе заробляти гроші в основному на рекламі і вкладених раніше коштах — у власну промоутерську компанію та інші проекти.
Тепер на зміну Кличку прийдуть два інші боксери з ім'ям — Василь Ломаченко та Олександр Усик, але їм поки що дуже далеко до гонорарів Володимира. Найбільш технічний боксер світу, на думку фахівців, Василь Ломаченко в 2017 році заробив 2,5 млн доларів і займає сьоме місце в нашому рейтингу, а Олександр Усик став багатшим на 1,5 млн (13-е місце). У Ломаченка є хороша можливість збільшити свої доходи в 2018 році, якщо йому організують бій з Менні Пак’яо або з кимось із рейтингових і відомих суперників, а ось Усику ще необхідно попрацювати на ім'я і вийти на противників, які зможуть гарантувати йому великі гонорари.
На другому місці — найвідоміший представник України в НБА — центровий «Фінікс Санз» Олексій Лень, який в 2017 році зміг заробити 4,2 млн доларів. Цього року його контракт з «Сонцями» закінчується і з урахуванням того, що Алекс може змінити команду і піти на підвищення зарплати — саме він, по ідеї, повинен стати найбільш високооплачуваним спортсменом країни за підсумками року.
Найбільш високооплачуваний футболіст — Ярмоленко, тренер — Ребров
Найбільш високооплачуваним футболістом України залишається Андрій Ярмоленко — хоч йому і довелося піти на зниження зарплати, втративши мільйон за рік після переходу з «Динамо» в «Борусію» з Дортмунда, він все одно знаходиться на третьому місці з окладом в 3,5 млн доларів. Є передумови до того, що Андрій збільшить свою зарплату в майбутньому, позаяк почав він свою кар'єру в Бундеслізі відмінно, але зараз травма заважає йому грати, а в майбутньому в команді можлива зміна головного тренера і складно сказати, як це позначиться на перспективах українського вінгера.
Потихеньку підвищує рівень своїх доходів найуспішніша українська тенісистка — Еліна Світоліна. У 2017 році вона змогла заробити 3,2 млн доларів на турнірах серії WTA, але тут не враховуються її доходи від персонального контракту з компанією Nike. Уже в цьому сезоні Еліна змогла пробитися до чвертьфіналу Австраліан Оупен, але головних досягнень від неї чекають в Парижі, на улюблених кортах Ролан Гаррос. У будь-якому випадку Світоліна вже стала в світі українського тенісу персоною, яка найбільше заробляє, перевершивши за рівнем гонорарів за всю кар'єру (7,3 млн доларів) Андрія Медведєва.
Цікаво, що на п'ятому місці в списку найбільш високооплачуваних спортсменів знаходиться тренер — Сергій Ребров, який припинив співпрацю в 2017 році з київським «Динамо», уклавши контракт з клубом із Саудівської Аравії — «Аль-Ахлі». Зараз Ребров заробляє на новому місці 2,9 млн доларів на рік, але в разі, якщо його клуб зможе виграти чемпіонський титул, доходи Реброва збільшаться за рахунок бонусів. За два тури до фінішу чемпіонату його «Аль-Ахлі» відстає на одне очко від «Аль-Хіляля» — свого головного і принципового противника, але зіграє з ним на своєму полі 7 квітня — саме в цій грі, ймовірно, і вирішиться доля чемпіонства. Також «Аль-Ахлі» вийшов у півфінал національного кубка і цілком успішно виступає в груповому раунді азіатської Ліги чемпіонів, набравши 8 очок після чотирьох турів.
Крім баскетболіста Леня, тенісистки Світоліної і боксерів Кличків, Ломаченка і Усика в рейтингу українських спортсменів-мільйонерів немає нікого, крім футболістів. На шостому місці — захисник «Шахтаря» Ярослав Ракицький, який заробляє в своєму клубі 2,7 млн доларів на рік — цим багато в чому пояснюється те, що його ніяк не може переманити до себе турецький «Галатасарай». 2,2 млн — зарплата його одноклубника, який прийняв українське громадянство — Марлоса. Кажуть, що за зміну паспорта Марлос отримав мільйонний бонус від «Шахтаря», але ці дані не підтверджені.
В «Динамо» три мільйонери — Хачеріді, Гармаш і Сидорчук
На дев'ятому місці в рейтингу знаходиться Євген Коноплянка — хоч він і не грає регулярно в «Шальке», але отримує там 1,9 млн доларів на рік. На 100 000 менший у «Шахтарі» оклад у Андрія П’ятова — основного голкіпера гірників і збірної України. Найбільш високооплачуваним гравцем «Динамо» тепер став Євген Хачеріді, який рідко проходить в основу команди, але отримує 1,6 млн доларів. На 12-му місці — опорник «Шахтаря» Тарас Степаненко (1,5 млн), а замикають список мільйонерів два півзахисники «Динамо» — Денис Гармаш (1,2 млн) і Сергій Сидорчук (1,2 млн).
У чемпіонаті України триває суперництво «Динамо» і «Шахтаря» і за версією букмекерської контори Леон донецький клуб з коефіцієнтом 1.04 — явний фаворит на те, щоб стати чемпіоном в цьому сезоні.