Національний банк оприлюднив методологію, за якою у 2018 році буде здійснено оцінку стійкості банків.
НБУ розповів, як оцінюватиме стійкість банків у 2018 році
Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Оцінка здійснюватиметься за станом на 1 січня і складатиметься із трьох етапів:
I. Перевірка аудиторськими компаніями якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитами.
II. Екстраполяція Національним банком результатів першого етапу та оцінка достатності капіталу банку.
III. Оцінка НБУ достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями. У 2018 році стрес-тестуванню підлягають 25 банків.
Як зазначається, базовий макроекономічний сценарій ґрунтується на публічних прогнозах Національного банку, крім прогнозу обмінного курсу. Прогноз зміни обмінного курсу, закладений в базовий сценарій, базується на даних консенсус прогнозу.
Несприятливий сценарій побудовано на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які призводять до реалізації кредитного та ринкового ризиків в суттєвих обсягах.
Відповідно, використані для нього макроекономічні показники не є прогнозом Національного банку. Вони є припущеннями, які, згідно міжнародних практик, мають формувати жорсткий, але правдоподібний сценарій.
Детальніше із закладеними макроекономічними сценаріями, що використовуються для стрес-тестування у 2018 році можна ознайомитись за посиланням.
Об’єктами стрес-тестування стануть 25 банків. Це установи, які є найбільшими за середнім значенням двох показників: зважених на ризик активів та депозитів фізичних осіб. На них сукупно припадає 93% активів банківського сектору.
Коментарі