Мінфін - Курси валют України

Встановити
5 березня 2018, 16:46

Що робити з оподаткуванням, якщо ФОП не підтвердив реєстрацію

Якщо підприємець не підтвердив свою державну  контрагенту, які при цьому для нього наслідки.

Якщо підприємець не підтвердив свою державну реєстрацію контрагенту, які при цьому для нього наслідки.
Фото: problem-net.com

Таке роз'яснення викладено в повідомленні головного управління ДФС в Херсонській області.

Як повідомляється, під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності господарюючий суб’єкт та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують ПДФО у джерела виплати, якщо підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як СПД.

При цьому зазначене правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.

Отже, суб’єкт господарювання, який виплачує дохід підприємцю за надані ним товари (роботи, послуги) і отримав при цьому відповідні документи (про підтвердження державної реєстрації підприємця), не утримує ПДФО та військовий збір, оскільки підприємець здійснює оподаткування такого доходу самостійно.

Документом, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи як СПД, є витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Дохід, виплачений підприємцю (незалежно від обраної системи оподаткування), податковий агент відображає у формі № 1ДФ з ознакою доходу «157».

Якщо підприємцем не надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, при виплаті доходу утримується ПДФО (18%) та військовий збір (1,5%).

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися