В Україні у неділю, 4 березня, набув чинності закон про «Про внесення змін до деяких законів України про створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків».
В Україні набув чинності закон про кредитний реєстр НБУ
Текст документу напередодні, 3 березня, було опубліковано у парламентському виданні «Голос України».
Закон набув чинності у день, наступний за днем його опублікування, та діятиме за два місяці з моменту набрання ним чинності. Проте деякі його положення вводяться у дію пізніше.
Зокрема, положення щодо обов'язку банків подавати до кредитного реєстру НБУ інформацію про здійснені ними кредитні операції – воно діятиме з 1 квітня поточного року.
Положення щодо інформації, яка подаватиметься до кредитного реєстру, і доступу до неї – за шість місяців з дня набрання законом чинності, але не пізніше 31 грудня 2018 року, пише dt.ua.
Положення щодо використання банками інформації з кредитного реєстру для оцінки кредитного ризику – з 1 січня наступного року.
Закон передбачає, що НБУ зможе створити централізований кредитний реєстр за кредитами, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком.
Банки з 1 квітня 2018 року (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – з 1 липня) повинні будуть надавати інформацію в такий реєстр. Згодом на них також покладається обов'язок повідомляти клієнта про таку передачу, який, своєю чергою, отримає право доступу до інформації про себе в кредитному реєстрі та право вимагати внесення змін до неї у разі незгоди з її змістом.
В залежності від обсягу заборгованості позичальника перед банком, Нацбанк повинен безкоштовно надавати банкам інформацію з кредитного реєстру. Передбачається, що банки повинні будуть враховувати її при оцінці клієнта з 2019 року.
Коментарі - 5
более 100 минимальных заработных плат перед одним банком»
Не всем заёмщикам удастся попасть в кредитный реестр НБУ…
И это пока радует…