27 жовтня 2017, 15:41 Читать на русском

ДФС: 60% роботодавців порушують закон при виплаті зарплати

Протягом січня-вересня 2017 року органами ДФС під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізособам, порушення податкового законодавства виявлено в 60% перевірених платників.

Протягом січня-вересня 2017 року органами ДФС під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізособам, порушення податкового законодавства виявлено в 60% перевірених платників.
ДФС: 60% роботодавців порушують закон при виплаті зарплати/Фото: lcmedia.com.ua

Як зазначає ДФС, до бюджетів донараховано понад 518 млн грн податку на доходи фізсіб, майже 106 млн грн єдиного внеску та близько 27 млн грн  військового збору.

За вказаний період було виявлено 3 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Крім цього, фахівці ДФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, здійснювали обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності, а також проводили роз’яснювальну роботу з роботодавцями. За результатами цих заходів суб’єкти господарювання додатково уклали близько 32 тис. трудових угод зі своїми найманими працівниками.

За результатами проведеної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств – боржників та застосування заходів контролю погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 1 463,8 млн  грн.  До бюджету надійшло 187,1 млн  грн  податку на доходи фізосіб та 530,1 млн  грн єдиного внеску.

До органів прокуратури спрямовано матеріали щодо 40 юридичних осіб, які мали довготривалу заборгованість із виплати заробітної плати.

Для підвищення рівня сплати податку на доходи фізичних осіб у січні – вересні 2017 року на засіданнях комісій та робочих групах при органах виконавчої влади заслухано майже 13,3 тис. працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня.

За результатами проведеної роботи майже 12,3 тис. працедавців підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло: податку на доходи фізичних осіб – 35,6 млн грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 43,1 млн грн, військового збору – майже 3 млн грн.

До органів прокуратури спрямовано матеріали та відомості щодо 352 підприємств, на яких виплата заробітної плати проводилась у розмірах нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися