Користуючись ситуацією, гривня на міжбанку настає на долар, а Нацбанк — скуповує валюту з новорічними знижками. Як і припускав «Мінфін», четвер на валютному ринку пройшов в режимі значної переваги пропозиції валюти над попитом. З моменту відкриття міжбанківських торгів, долар обвалився з декларативних ранкових котирувань 26,60 / 26,67 гривень до 26,15 / 26,35 ще до 11 годин. НБУ поспішив вийти з аукціоном по викупу надлишків валюти на суму до 100 млн доларів і подачею заявок від банків до 12 годин. Це зупинило подальше падіння американської валюти, так як експортери (а це, в основному, була обов'язкова продаж валютної виручки) отримали альтернативу нечисленним примхливим і вибагливим покупцям. О 12 годині стала відома ціна відсікання на аукціоні — не вище 26,35 гривень за долар. Цей варіант повністю влаштував продавців валюти — Нацбанк поставив вищу з цін, діючих в цей момент на ринку. В результаті, НБУ купив 67,8 млн доларів при пропозиції від банків на 69,3 млн. Такі обсяги скупки швидко вирівняли ринок. З полудня до 14 годин, долар котирувався в коридорі 26,25 / 26,33 гривні, а починаючи з 15-ї години і до самого закінчення торгів — вже завмер на позначці 26,26 / 26,35. Більшість угод сьогодні пройшло в широкому коридорі 26,2540−26,35 гривень. При цьому, котирування в межах 26,29−26,35 гривень за долар, це в основному — угоди банків з НБУ на аукціоні.
5 січня 2017, 18:08
Міжбанк: валютна розпродаж триває
Основні події на міжбанку 5 січня:
1) Ситуативний перевага пропозиції валюти над попитом обвалив долар до рівня 26,26 / 26,35 гривень до закінчення торгів;
2) НБУ викупив на аукціоні 67,8 млн доларів за ціною відсікання — не вище 26,35 гривень і заявці банків на 69,3 млн;
3) Банки між собою і банки з НБУ уклали 482 угоди на загальну суму 411,56 млн доларів у середньозваженому курсу 26,2867.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 22
Переходьте до нашої — у нас такої фігні, як ви написали, немає
Но, дело в том, что как бы Петро не старался, всех загнать за черту бедности и посадить на крючек субсидий, талонов, пайков и т.п все равно не получится. Понимаете, количество валюты страны в целом оно то сильно не меняется, т.е. если Вы стали бедней, обязательно кто то стал багаче, это закон природы, математики, экономики. Так вот эти кто-то (даже по судя по декларациям), не собираются держать свои деньги в грн. Т.е. если кратко то происходящие сейчас есть-концентрация багатства страны в руках определенного круга людей. Просто отобрать у Вас сбережения или квартиру это бандитизм (т.е.Европа не даст кредит), другое дело обесценить Ваше имущество, и «обанкротить» банк. На выходе тоже-только всё относительно законно. Ваш муж поехал на заработки в Европу чтобы Вас прокормить, он Вам передавал скажем по 500 $ в месяц, он их и передает, только в товарном эквиваленте 400$ из них теперь у Вас кто то хитрый отбирает, а Вам остается 100$. Не политизируйте явную математику, «путин нападет» это лишь ширма, а 2+2=4
Эсли вы не родственник менялы.
Я у себя и с поставщиками сегодня расчет вел по 27,9, а это импортный товар. Все эти истории про «заложено» и «а вот они считают уже» — только улыбку вызывают. Кто хочет и хотел всегда лупили ценники, сейчас нашли отмазку. Жалко что в моей нише уже редко выстреливает, при прошлом росте курса существенно увеличил базу клиентов, которые поперли от них ко мне из-за роста цен. Теперь умнее :)
ЗЫ. запас берется при частых качелях, но тут отталкиваются от курс на мб и чр, чтобы цикл продажи не застал скачок, а не наоборот сами ставят себе «тайный» курс, который они знают, а вот нбу от всех скрывает:)
А в нишах где заправляют монопольно, ну так проблема не в курсе, это просто причина.
Кстати, по бытовухе, если есть желание, найдите в архивах товар на розетке при курсе 8 (16,23,25… как угодно) и посмотрите сейчас. Только смотрите что-то аля чайники, бойлеры, блендеры. Они не так теряют цену с годами как КТ.
Я не занимаюсь бытовой техникой, но знаю что там глотки готовы грызть чуть ли не за 1 копейку в курсе.