Минфин - Курсы валют Украины

Установить

Негосударственные пенсионные фонды

Негосударственный пенсионный фонд позволяет накопить капитал к пенсии.
Пенсионные взносы НПФ инвестируются в ценные бумаги и другие финансовые инструменты. С выходом на пенсию участник НПФ получает свои накопления и полученный с их помощью инвестиционный доход.

В этом разделе эксперты отвечают на вопросы, связанные с негосударственными пенсионными фондами.
На ваши вопросы отвечают эксперты:
uainvestor
Блог «Рефлексії»

(227 ответов)
Для того чтобы задать вопрос, нужно войти или зарегистрироваться
milastankevich
milastankevich
26 февраля 2020, 18:30
пані Людмила
Мої вітання! Запитання до пана Сергія. На сім'ю із 3 чоловік (ще син 14 років і чоловік) вже є 2 договіра на убезпечення життя в компанії PZU-Україна.Але складені вони недавно і терміном на 25 років(а мені вже 47!!).Є бажання довірити пенсійне питання НПФ.Хочу укласти згоду на себе і сина. Чи варто це робити в одній компанії, чи є сенс розділити на 2 різні?
І ще одне-де можна отримати професію песійного консультанта?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
28 февраля 2020, 20:21
Радіймо, пані Людмило.
Я вітаю ваше рішення щодо НПФ. Вибрати не один. а 2-3 завжди корисно, — закон у них один. але стратегії різні. Одне питання — порівняня, а друге — гучкість (до пенсії можна об'єднати кошти або ж навпаки: закривати окремо у потребні часи. Продавати пенсійні контракти легше за страхові програми, а доходи навпаки. Розумно продавати і перше, і друге, а для того варто стати учасниками обох напрямків. Я залюбки вас навчив би, коли б ви бували у Дніпрі. Певною школою можна вважати мій блог «Сімейний капітал»: http://pensioneriya.blogspot.com/, а майстерності продаж вас вже навчили в ПЗУ.
Знаєте. як я став пенсіним консультантом? Коли дізнався, що з'явились НПФ, то просто знайшов координати АПФ і приіхав до офісу в Києві: і собі зробив контракт. і іншим людям допоміг. Тоді це було просто, і наразі буде не складніше. За нагодою розповім.
Думаю, сину краще почекати до 18 років і початку роботи, чому саме так. поясню окремо. А поки хай почитає книжку Бодо Шефера «Пес на ім'я Мані, Абетка грошей». Як не знайдете в бібліотеці, то я подарую, як не встигну роздати бібліотекам у Дніпрі.
finance787
finance787
13 февраля 2020, 17:53
Вопрос к Сергею и mary27.Как вы думаете, почему банки не предлагают услугу длинных депозитов?
5-7-10 лет.Если боятся фиксировать ставку, могли бы что придумать типа плавающей, с привязкой к какому нибудь Libor.
Был бы себе такой Депозит пенсионный с возможностью пополнения и без возможности снятия.И есть ли такие депозит в соседних странах?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 февраля 2020, 22:32
Радіймо, finance787, варто було би поставити ваші питання не нам з Марією, а собі (підсвідомості, душі, внутрішній частині Творця чи як ви це називаєте).
Я перехворів цією темою років з 15 тому, коли мав подібні депозити у банку «Фінанси і кредит». а тепер знаю, що НПФ вигідніші.
Думаю. і сьогодні банки радо запропонували би нам довгі пенсійні депозити, але без дозволу НБУ не ризикують.
У сусідів. депозит — це інструмент збереження, а не зростання. За них платить не банк. а вкладник, тому вони мають бути.
В цілому, finance787, ви роздумуєте стратегічно (майже. як і я самий), і це мені подобається.
А тут нам краще пошукати перспективи для учасників і вкладників НПФ.
KostyantinSh
KostyantinSh
13 февраля 2020, 14:07
Константин, Одесса
Здравствуйте, Сергей.
Больше года назад наткнулся на ваш блог и вдохновившись, решил все сам попробовать, в итоге я уже вкладчик 5 НПФ на свои пенс.счета и 2 НПФ на жену. Уже разобрался как это все устроено, теперь собрался оформить налоговую скидку на пенс.взносы за 2019г. Первый поход в центр админ.услуг оказался неудачным – работник–«консультант» сказала, что нет скидки на пенс.взносы в налоговом кодексе, наверное я первый в нашем городе обратился с таким вопросом. Сейчас, я уже начинаю разбираться в этом, и появились вопросы на которые, возможно у Вас есть ответы или ссылки на эти темы:
1.Суммируются ли свои пенс.взносы и пенс.взносы на жену (я вкладчик)? В налоговую декларацию вписывается общая сумма моих взносов?
2.Я все платежи проводил через интернет-приложения банков. Почти по всем есть электронная копия квитанции, обязательно ли распечатывать всё на бумаге? Т.к.у меня получится по 7платежек на 12 мес. – это 84 квитанции.
3.Надо ли предъявлять выписку за 2019г по инд.пенс.счету от АПФ в налоговую, заменяет ли она банковские платежки?
4.Возможно ли сдать все документы на оформление налоговой скидки в электронном виде?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
16 февраля 2020, 15:10
Радіймо, Костянтине, дякую за питання.
Якщо ви читаєте мій блог «Пенсійний капітал» (за що моя окрема вдячність), то там вже існують всі відповіді на ваші питання (уважно перегляньте). Я теж його іноді перечитую з користю, а тут просто поділюсь своїми нинішніми враженнями.
1. Так, сумують, але внески за рідних варто рахувати у половииному вігляді, бо за власні внески повертають 18%, а за внески за рідних, — лише 9%. Якщо ваша дружина офіційно працює, то вам більш вигідно зробити їй пенсійні контракти «Сам за себе». Правда, в такому разі, їй теж доведеться разом з вами відвідувати податкову адміністрацію.
2. Так, всі квітанції треба друкувати.
3. Ні, виписка від АПФ не потрібна і вона не замінює друковані платежки. Хоча, одного разу виписка мене виручила, коли я наплутав у внесках до різних НПФ і на різні імена.
4. Ні, на жаль
AnyKey1
AnyKey1
31 января 2020, 14:13
Здравствуйте. Хотелось бы получит комментарий на счёт нфп freeflight и его валютной стратегии для уменьшения риска от девальвации? За ранее спасибо)
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 февраля 2020, 22:22
Радіймо, AnyKey1, я радий будь-якому питанню, але справки — то не моє. Як учасник НПФ, можу разом з вами розмірковувати. але не більше.
Я не учасник НПФ ВПФ «ФріФлайт» і не збираюсь ним стати. На мою думку, — це рекламний хід у розрахунку на неврівноважену частину населення, що обожнює інвалюту і зневажає власну. Нічого надзвичайного у валютній стратегії я не вбачаю, — рівно ті самі мождивості має кожна КУА, більш того, вона не обмежена надуманими деклараціями, до того ж, їй ніхто не заважає долати ситуаційну девальвацію за допомогою повного арсеналу і гривнєвих, і валютних активів.
Таким чином, на мій погляд, так звана «валютна стратегія» — штучна і не має будь-якої переваги над іншими цілком природними стратегіями решти НПФ. У разі ж ревальвації, така стратегія стає заручником власних нерозумних зобов'язань, що наочно і демонструє той самий ФріФлайт.
У разі, коли Рада НПФ «ФріФлайт» таки виробила особливу «революційну» валютну стратегію. то у неї варто і спитати, а у мене такого бажання досі не виникало.
sergey001234
sergey001234
28 января 2020, 20:33
Сергей, Київ
Вітаю. Я клієнт НПФ «Причетність» (Сопричастность) з 2008р. Останній два роки мій фонд звітує про збитки. Приведу свої цифри за 2019р (нажаль, повну картинку причепити неможливо):
Сума пенсійних коштів у гривнях та одиницях пенсійних активів, накопичених на користь учасника фонду:
— на початок облікового періоду (вхідне сальдо) — 24050,43 грн
— на кінець облікового періоду (вихідне сальдо) — 26250,59
Фінансовий результат — 2200,16
Чистий фінансовий результат — (-399,84)
За рік я сплатив 2600,00грн
Питання: чи все я правильно розумію про результати діяльності та чи є сенс переходити до іншого НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 февраля 2020, 21:13
Радіймо, Сергію, дякую за питання.
Можливо, думка такого ж як ви учасника НПФ, стане вам у нагоді. Не питаю, чому ви обрали саме цей НПФ, а напишу краще за свій досвід.
З давних часів (ще СРСР) я розумів, що коли ми хочемо мати певний товар або послугу, то нам варто працювати, принаймні, бути ближче до сфери обігу (рос. обращения) саме цього товару чи послуги. Іноді достатньо було мати знайомого з тієї сфери, а потім, за вічним принципом «ти — мені, а я — тобі», — так жили численні люди.
Оскільки за природою я максималіст, то завжди шукав кращого (відомо, що кращий — ворог гарного). Саме так, облишивши власний бізнес, я вирушив працювати у найкращу в Світі і України страхову компанію життя «Alico AIG», де придбав кілька накопичувальних програм заради першої в житті власної недержавної пенсії. Потім. коли я дізнався, що в Україні з'явились НПФ, то знайшов найкращого в Україні АПФ «АЦПО», і приїхав прямо до його офісу, де щиро розповів за свої бажання. Так я поступово став учасником п'ятьох НПФ, котрі адміністрував АЦПО. Виявилось, що вельми корисно мати у власному кабінеті кілька різних за стратегією НПФ. Потім я постійно рекомендував новичкам придбавати не менше 2-3 НПФ. А чому під адмініструванням саме АЦПО? Тому, що вважав і досі вважаю його найбільш фаховим і доброчесним Адміністратором, якому я просто довіряю у багатьох фінансових питаннях. Тепер я кажу, що якщо певний НПФ обрав на ринку АПФ саме АЦПО, а він прийняв на адміністрування той чи інший НПФ, то можна бути впевненим, що цей НПФ працює законно, правильно і йому можна довіряти свої пенсійні накопичування.
А учасником вже шостого НПФ «ПриватФонд» я став, коли запросив директора його керуючого адміністратора «Паритет» на засідання дніпропетровського клубу інвесторів, де він справив на всіх нас велике враження своїм виступом.
Таким чином, я особисто знаю адміністраторів (а іноді і управляючих активами) своїх НПФ, чого і іншим колегам бажаю.
А ви, Сергію, хоча би ставили доречні питання посадовим особам своєї «Причетності»? Я впевнений, що вам пояснили би свої негативні результати. Якщо задовольнить вас їхні відповіді, то радіймо, Сергію, і доведеться вам терпіти, бо за одного битого дають двох небитих, і з часом все виправиться (навіть донецька нерухомість піде вгору). А як відчуєте нещирість, відмовки, то недовго і змінити свій НПФ на інший (а краще зразу двох). Наприклад виберіть «Соціальний стандарт» і «Династію», бо стратегії у них майже протилежні: коли сьогодні один ставить на гривню. то інший — на долар (тому і тимчасові прибутки у них різні).
З переводом пенсійних накопичень можу допомогти, — це буде швидко і недорого.
До речі, навіть у ПФУ щомісячно вносять по 22% від зарплати, і та державна пенсія нікого не задовольняє. Тому на власний пенсійний рахунок варто вносити ніяк не менше, ніж в ПФУ. Інакше, ні я, ні решта учасників вас не зрозуміємо: нам теж не вигідно і не корисно, аби ви не просто пасли задніх, а залучали більше своїх рідних, друзів, колег, бо пенсійний фонд наш спільний.
33208823
Панас Петров
16 января 2020, 23:50
Панас
Вітаю, можливо питання не на тій гілці, але маю питання щодо контракту з НПФ. Подав заявку через минфин на контракт з «Династією», зі мною зв язався агент, який запропонував підписати заяву на приєднання, прислав повідомлення про відкриття індивідуального пенсійного рахунку, що я і зробив. Заяву на приєднання разом із копією паспорта, кода відправив агенту на АЦПО. Не можу отримати відповідь від агента стосовно процедури підписання контракту. Як повинна відбуватись процедура подписання контракту, дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
18 января 2020, 22:21
Радіймо, Панасе, дякую за питання (подібне раніше вже було).
Варто знати, що всі відносини з учасниками НПФ веде адміністратор, а в деяких випадках, управляючий адміністратор. Для НПВ «Династія» це АЦПО: https://acpo.com.ua/index.php Природно, що НПФ, не покладаючись лише на адміністратора, урізноманітнюють і спрощують канали пошуку учасників. Працездатність одного з таких новітних каналів ви, Панасе, випробували на собі. Якщо ви незадоволені своїм агентом, то саме адміністратору варто ставити будь-які питання. Можливо, виясниться, що ніякого повноважного агента і не було, а з вами спілкувалась автоматична программа, тобто, робот, на кшталт автовідповідача. То який же допит з магнітофону?
Як досвідчений учасник і вкладник НПФ, я вважаю за краще звертатись напрямо до адміністратора (того ж АЦПО) або до його представникам (агентам), указаних в
контактах.

finance787
finance787
13 января 2020, 19:24
Династия показала доходность за декабрь 32.76% годовых.
При этом средние портфельные по ОВДП 11.96, облигации 20.50 а депозиты 17.04
За счет чего общая доходность выше 32?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 января 2020, 9:47
Радіймо, finance787, варто було би поставити ваше питання самому НТ ВПФ «Династія», принаймні, його КУА чи АПФ. А ми з вами. як пересічні учасники НПФ, інсайдерської інформації не маємо, а здатні лише розмислювати.
По-перше. звідки ваші цифри? Коли з саморезельтатів Династії, то чи впевнені ми, що точно розуміємо їх значення? Особисто я не впевнений, то в табличці бачу і інші цифри: 19,04% за 1 рік, 6,7% за 3 місяці, 2,73% за 1 місяць. Тут я розумію, що дохідність за 2019 рік. — саме 19,04%, а не 32.76%. як зазначили ви. До речі, той же порядок цифр у сусіднього НТ ВНПФ «Взаємодопомога» (а невдовзі заявлять за себе і інші НПФ)
Мабуть,finance787, ви праві у тому, що нам варто було би правільно читати такі звіти. Але ми не вміємо і тому невігласи. Залишається звертатись до АПФ «АЦПО» (слава Творцеві, він загальний для всіх зазначений НПФ) з проханням, аби наступні звіти про дохідність стануть для нас зрозумілішими.
З позиції ж НПФ, ці звіти. просто містифікація і легенька облуда, Зрозуміти можна. а виправдати навряд.
ViktorMe
ViktorMe
9 января 2020, 22:23
Виктор, Киев
Чи можна скористатись податковою знижкою, якщо я ФОП 3 групи та сплачую внески ЄСВ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
14 января 2020, 18:29
Радіймо, Вікторе.
Деколи бував і я у вашому положенні, і тех не користувався податковою знижкою, бо весь її сенс (принаймні. з точки зори законодавців) у тому, що надається він тим найманцям (як більш незахищених у державі), що сплачують саме ПДФО (з нього ж і повертають їм частину у вигляді знижки), і аж ніяк не ЄСВ.
Тож вам, Вікторе. залишається лише тішитись тим, що ви середній клас, що і так непогано заробляє. Або ж, паралельно організуйте собі невеличку роботу за наймом, навіть з мінімальною оплатою (навряд ви стільки вносите в НПФ, вкупі з СКЖ і Вишами).
Чи справдливий, на мій погляд. такий розподіл? Ні, не рівний, але в принципі, справедливий, бо кому дано більше можливостей, у того більше обмежень.
Що ще можна зробити? Хай за вас офіційно роблять пенсійні внески ваші рідні — платники ПДФО (хоч половину, тобто, 9% отримують), а гроші на внески заробляйте ви. Задля цього потрібні додаткові пенсійні контракти, де ви учасник, а рідні (кожний окремо) — вкладники.
Якщо ж, альтернативну пенсію захочуть і вони, то зробіть навпаки: і учасником, і вкладником буде, наприклад, ваша дружина, вона і отримує податкову знижку, а гроші на внески давайте ви. Це ще один вияв справедливості у сім'ї.
VlaDonUa
VlaDonUa
3 января 2020, 9:11
Владислав, Днепр
Добрый день.
Что скажете по Лигу Пенсию? Какие на ваш взгляд у них перспективы, есть ли смысл сейчас с ними подписывать договор? У них пока не видно никакой отчётности.

Что скажете по итогам 2019 года по НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
5 января 2020, 22:58
Радіймо, Владиславе, дякую за питання, що на кінець мене потішило. Як і більшість читачів, ви настирливо підштовхуєте мене до аналітики, в той же час, як я лише учасник деяких альтернативних пенсійних систем України: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/125781/ Тим не менш, ви все одне пишіть, як хочете, а я стану відповідати, як хочу сам (і всі будуть задоволені).

На мій погляд, будь-яку аналітику можна, як не спростувати, то принаймні, поставити під сумнів. Тож я намагаюсь не слухати її, а думати самостійно або ж звертатись до свого внутрішнього Творця і душі. Думаю, не буває чогось гарного чи поганого взагалі (для всіх), а стосується певної людини у конкретні час і місце.
Доречно згадаю жарт від свого військового товариша Віктора Адкіна: «Щодо даного питання, у мене є власна думка, але я з нею не згодний». А згадав я Вітю, аби підтримати його у змаганні з серйозною хворобою, і впевнений, що це допоможе.

Це була передмова, а тепер відповідаю.
На моє власне враження, ТОВ «Ліга Пенсія», як заснований ним ВНПФ «Взаємодопомога», так і її материнська ГК «Ліга», виглядають вельми симпатично. Настільки симпатичними, що я готовий допомагати цій команді майже безкорисливо і самому стати вкладником/учасником НПФ «Взаємодопомога». В останньому кроці є певний ризик, але я пам’ятаю за обережність. Так, я буваю романтичним, але і розважливим.
Якщо Рада НПФ «Взаємодопомога» обрала на ринку АПФ «АЦПО», а він прийняв на адміністрування поряд з іншими зірками ринку також і ВНПФ «Взаєиодопомога», то для мене це найкраща гарантія того, що у цьому фонді все правильно і до ладу (і законно, і легально, і доброчесно). Після такого аргументу я більше не сумніваюсь у цьому НПФ.
Чи є перспектива? Саме у подібних компаніях вона і є. І тут я говорив би ширше, а не лише з погляду на поточний дохід. Взагалі, мене тішить, що до НПФ звернувся (повернувся) відповідальний і доброчесний бізнес.

Щодо результатів НПФ у 2019 році, то їх ще немає у точному сенсі. Сам я задоволений, і взагалі, і власними результатами від НПФ, а порівнювати їх між собою, не вправі (хай аналітики порівнюють, — у них така воля, а моя інша).
belbek
My name is Yevhen
2 декабря 2019, 15:34
Євген
Здравствуйте, Сергей.
Очень рад, что попал на просторах Интернета на Ваш блог, очень много интересного подчерпнул. Хочу сделать пенсионное накопление и хочу застраховать здоровье. Вот на данный момент стою перед выбором: страховая лайфовая компания с накоплением и медстраховкой или НПФ с отдельным рисковым страхованием. Либо страховая+НПФ. Прочитал еще о Best Doctors-заинтересовало, но отзывов от пользователей так и не нашел. На Ваш взгляд, что наиболее оптимально? С уважением, Евгений.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
4 декабря 2019, 14:12
Вітаю. Євгене, дякую за тепле слово. Згодний з вами, — питання оптимального варіанту непересічне у будь-якій сфері, а особливо стосовно здоров’я (в тому числі і фінансового). Розділимо ваше питання на три мої відповіді:
1. Пенсійне забезпечення в НПФ і СКЖ.
2. Здоров’я в СКЖ, СКР і окремо Best Doctors.
3. Структурні програми (комбінації).
Прошу зважати на те, що це не експертний висновок, а приватна думка споживача.
Спочатку, поки я недолюбляв СКЖ, то вважав, що більшу пенсію створять саме НПФ.
Чому так я думав? Привітів кілька:

1. В НПФ кожна копійка пенсійних внесків потрапляє на рахунок учасника, туди ж направляються 100% інвестдоходів (відповідно термінів і розмірів внесків) А в СКЖ на протязі перших 2-3 років страхова премія (внески страхувальника) привласнює сама СКЖ і направляє їх не на інвестування, а на власні потреби (зарплатня персоналу, оренду офісів, комісійну винагороду агентів і брокерів тощо). Але і у подальші роки, інвестується лише частина (біля 70%) страховий премій, а інвестиційний дохід розподіляє на дві частини: собі 15%, на рахунок застрахованої людини 85%.

2. Компанії з управління пенсійними активами (КУА), вважались більш фаховими у порівнянні з власними інвестиційними відділами СКЖ.

3. НПФ використовує новітній принцип законодавчого розподілу функцій управління, обліку і зберігання між трьома незалежними компаніями, обраних на вільному ринку, кожна з котрих мала окремого власного Державного регулятора і взаємний співний контроль. Натомість, СКЖ маючи застарілий принцип поєднання в одних руках всіх бізнесових процесів з лише одним державним регулятором, несуть для застрахованих осіб певні потенціальні ризики умисного криміналу керівництва.

4. На мій погляд, СКЖ маючи значний корупційний капітал (за рахунок страхувальників, звичайно), дозволяли собі приписки прибутковості, а можливі фінансові втрати покривати шляхом розширення кіл агентів, брокерів і відповідно, страхувальників. Зазначу, — це мої власні спостереження і припущення, сперечатись за що ні з ким не стану (коли моя провина, то моя).

5. Якщо учасник НПФ достроково розриває пенсійний контракт, то отримує 100% пенсійних накопичень (внески + інвестдохід) за виключенням податків, то особа застрахована в СКЖ, в подібних випадках отримає значно менше, ніж було внесено страхувальником. Так буває на протязі перших приблизно 7 роках, а далі викупна сума зближується з внесками і поступово перевищує їх. Податки для всіх однакові.

Тепер, по 10-15 рокам, я радикально змінив свій погляд на СКЖ не тому, що ми всі разом стали більш люблячими і добрими, а у першу чергу, з розуміння того, що за Гегелем, «все дійсне є розумним», а також, з погляду на створений нашим Великим Єдиним Вічним Творцем чудовий Світ, що є у вищому ступеню, благотворним для нас, Божих дітей. Хоча, щодо любові, дійсно, я став більш поміркованим і поблажливим до інший людей і організацій (але, — то інша історія).
Так, для себе я знайшов переваги у тому, що СКЖ здатні демонструвати приблизно таке ж зростання пенсійних накопичень, як і НПФ, просто роблять вони це принципово іншим способом. А нам залишається радіти і тому, і іншому, особливо враховуючи 18% податкової знижки від держави, якої не мають решта інших пенсійних інструментів (за які я згодом напишу окремо). Сьогодні, я однаково продовжую внески і у НПФ, і у СКЖ, хоча дещо і модернізую у наших відносинах.
Мій висновок такий: заради досягнення гідної пенсії, варто мати і НПФ, і СКЖ одночасно, а на останньому етапі, навіть об’єднувати в програму довічної пенсії
Стосовно здоров’я, попри всі мої вигадки, НПФ залишається «пасти задніх», бо не має відповідної мети і задачі. Ні, НПФ все ще здатні вирішувати медичні проблеми сім’ї, але лише за умови сумісною зладженої роботи всієї великої родини, як це наприклад, було описано тут: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/123029/. Але, той час мною вже втрачений.
І все ж таки, СКЖ у порівнянні з НПФ, має суттєві недоліки: Страхувати потрібно окремо кожного члена сім’ї (а це залежить від його статі, віку і стану здоров’я) і очікувати напасті саме з ним, а не з ким іншим.
Обираючи страхову програму, Євгене, зверніть увагу на те, щоби страховим випадком був саме діагноз певної хвороби (зазвичай, існують коротший і розширений їх переліки), а не факт інвалідності чи втрати працездатності. Свого часу, я сам не отримав страхової виплати, бо хвороба була, і СК, знала за це і готувала гроші, але чекала саме інвалідності, а вона мені тоді не була потрібною. Просто у 2004 році, коли я підписував договір з СКЖ, таких програм ще не було (а тепер є).

Чи можна замінити страхування життя ризиковими страховками? За основними випадками (смерть, нещасний випадок, травма) – так, але в них відсутнє головне: хвороба. Нема також госпіталізації, реабілітації, хірургічного втручання тощо.
Страхові програми з Best Doctors, мені подобаються, але насторожує не тільки відсутність відгуків, але також підозріло низька вартість і те, що цим не займаються найбільші світові СКЖ (для маленьких і ризикових СК це порівняно з авантюрою). Маючи зворотний зв’язок зі своєю СКЖ «Метлайф», я поставлю це питання і його менеджменту, бо знаю, що Метлайф ретельно вивчає роботу колег і неспроможна подібного не помітити. Як отримую відповідь, то розповім і читачам.

Великі фінансові компанії, як СКЖ і НПФ, — могутні гравці на полях нашого життя і здатні ввести в оману будь-кого (враховуючи державні органи), але ми з вами теж не останні гравці у своєму власному житті. Не збираємось дурити інших, а комбінувати на свою користь здатні. Тому, можемо об’єднати в одому флаконі (власній програмі) все найкраще, що створене людством і Творцем. Так і я, збираючись жити довше середнього людського віку, розмірковую над поєднанням деяких пенсійних накопичень в НПФ і СКЖ в страховій програмі довічної пенсії: хто проживе довше, той отримує перевагу над рештою колег, що не опікуються власним здоров’ям. До цієї теми невдовзі ми ще повернемось.

Якщо хтось зуміє скомбінувати особливим чином СКЖ, НПФ, Best Doctors, ризикові страховки чи ще щось подібне, розповідайте, — спробуємо і обговоримо цю вашу ідею, і тоді, можливо, почнемо грати командно.
88601012
Владимир Яськов
1 октября 2019, 4:09
Владимир
При оформлении налоговой льготы нужно включать в декларацию о доходах доход по депозитам в банке или достаточно указать зарплату по месту работы? Спасибо.
Как получить консультацию по стратегии семейного инвестирования в НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
1 октября 2019, 11:14
З мого досвіду, Володимире, писати декларацію у повному обсязі, не потрібно (достатньо одного лише розділу, що допоможе заповнити працівник податкової інспекції). Не пишемо навіть зарплату, бо отримуємо в бухгалтерії довідку про зарплату і відрахування за минулий рік.
Дійсно, мати стратегію сіменого інвестування в НПФ, на мою думку, важливо. Консультувати не буду, але власним досвідом і баченням поділюсь. Мої контакти: uainvestor@i.ua, 050-31-21-688, 097-222-98-70, 063-70-966-71, — телефонуйте, пішіть, зустрінемось і обговоримо.
Можливо, вам достатньо буде прикладу у моєму блозі тут: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/123029/
88601012
Владимир Яськов
1 октября 2019, 3:49
Владимир
Здравствуйте, Сергей. Как расценивать позицию нового министра соцполитики: https://delo.ua/econonomyandpoliticsinukraine/nakopitelnaja-pensija-v-blizhajshem-buduschem-v-358513/
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
1 октября 2019, 19:42
Добрий день, Володимире.
В позиції міністра є розумні речі і сумнівні, як на мене. Оцінювати можна довго і нудно, але хай цим займаються політики і економісти. Мене, як пересічного майбутнього пенсіонера, мало цікавлять суперечки щодо другого рівня пенсійної системи Україні, бо мені достатньо третього рівня на базі НПФ.
Взагалі, я розраховую на кілька недержавних пенсій, котрі створюю самотужки:
1. Перша буде з кількох НПФ (наразі, шести НПФ мені достатньо), куди я продовжую надсилати пенсійні внески (так само робить і мій роботодавець).
2. Друга пенсія буде від страхових програм. Сьогодні їх дві, але крім пенсійних накопичень (котрі теж збільшу), я планую посилити захист здоров'я. Розумію, що для будь-якого (і не тільки) пенсіонера, це дуже важливо.
3. Третя пенсія буде від орендної нерухомості. Заради отримання відповідного досвіду і придбання таких активів, я почав працювати ріелтором.
Ще одну з куплених квартир, я збираюсь обміняти на пожиттєве забезпечення за угодою з однією з профильних компаній (одну вже знаю, я коли спитають, розповім).
І ще одну пенсію я готовий створити в банках після того, як з'явиться закон про пенсійні депозитні вклади (можливо, до цього ще далеко).

Думаю, за такі і подібні пенсійні проекти варто замислюватись і вам, Володитире, і іншім нашим вітчизникам (Міністр говорить те ж саме). За це я готовий охоче писати і обговорювати будь-де і будь-коли.
slivadima
slivadima
17 сентября 2019, 18:09
Дмитрий
Сергей, здравствуйте! Пару вопросов к вам)
(мне 40 лет) Есть ли смысл раз в месяц фиксировано отправлять по 100 грн? Инфляция не будет догонять? Больше пока не могу выделять
Если есть смысл, то нет же смысла разбивать на два НПФ?
И такой вопрос, почему не по телевизору не в интернете не встречал рекламы о НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
19 сентября 2019, 15:58
Вітаю, Дмитре.
Хвалю, що попри відсутність реклами НПФ, ви таки добралися до Мінфіна і поставили питання. А чому ж так мало чи взагалі немає реклами НПФ? Державні структури вбачають в них конкурентів державної пенсії (ПФУ), що створює залежність пересічних українців від роботодавців і влади. Зате на екранах і шпальтах дуже багато говориться за підвищення зарплат в пенсій різних категорій працюючих і пенсіонерів, пересваривши їх між собою (тобто, «Розділяй і володарюй»). Насправді, НПФ не конкурент ПФУ, а лише їм альтернатива, і не єдина, до речі. Ще я назвав би накопичувальне страхування життя (фінансове убезпечення) і оренду нерухомість.
Хто сьогодні дозволяє собі високовартісну рекламу? Індусрія споживчих ринків (їжа, ліки, побут, відпочинок, насолода, краса, емоції тощо), а у сфері недержавного пенсійного забезпечення (НПЗ) грошей обмаль: самі НПФ взагалі не мають доходів, а обслуговуючи комерційні компанії отримують жалюгідний відсоток від пенсійних активів, бо практично всі доходи розподіляються між майбутніми пенсіонерами, учасниками НПФ.
Від безнадії і розпачу, навіть один з фондів вирахував, що дешевше за рекламну акцію виявиться самостійно покласти по 10-100 гривень на нові пенсійні рахунки, аби тільки заохочувати до них людей.
Сенс участі в НПФ, навіть зі щомісячними 100 гривнями, є, тому що вирішальний фактор зростання власної недержавної пенсії — це не розмір внеску, а його регулярність і (найголовніше!) строк участі в НПФ, навіть попри те, що на певному етапі пенсійні внески можна облишити.
Я просто вставив у пенсійний калькулятор (https://acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=309&Itemid=386) і ваші щомісячні 100 гривень, і термін внесків до 70 років (а пенсійний вік до нього скоро добереться), і доходність пенсійних накопичень у 25% (18% у вигляді податкової знижки від держави і досить скромні 7%, як прибуток від управляючого КУА). Коли ві, Дмитре, пройдете моїм шляхом, то дізнайтесь, що ваші пенсійні накопичення досягнуть 4 840 761 гривень, котрі ви зможете забрати повністю і без податків, або ж, на протязі наступних 10 років, ви станете отримувати у середньому по 134 141 гривню на місяць, а всього одержете не багато не мало, а саме 16 096 936 гривень. І це, сподіваюсь, дасть вам можливість не просто шукати рекламу НПФ, а самому її проголошувати (і це буде «Добра новина» для багатьох українців і також, іноземцям з будь-яких сторін Світу).
Інфляція, Дмитре, звичайно буде намагатись виперидати ваш переможний пенсійний шлях, але ви в стані держати його на відстані: просто збільшуйте свої пенсійні внески на відсоток інфляйії за минулий рік. Коли держстат оголошить, що інфляція за минулий рік досягла, наприклад, 10%, то ви почніть щомісячно класти на свій пенсійний рахунок уже не 100, а 110 гривень. Сподіваюсь. це не завдасть велокої шкоди вашому сімейному бюджету.
Навіть 100 гривень можна розділити на два чи більше НПФ, але це залежить від ваших цілей, — це окрема тема для обговорювання. Коли буде бажання, звернемось і до неї.
88601012
Владимир Яськов
16 сентября 2019, 21:47
Владимир
Здравствуйте, Сергей. Нужна консультация эффективному использованию средств, накопленных НСЖ ТАС (Ейгон) и по оптимизации пенсионных накоплений в НПФ. Заранее благодарен, Владимир
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
17 сентября 2019, 11:17
Добрий день, Володимире.
На особисте питання можу надати особисту відповідь (варто глянути на ваші документи, — поліси. контракти, — і ваш, сім'ї, фінансовий стан), а на загальне питання відповім загально.
На мій погляд, ефективно використати накопичення в НСЖ чи НПФ, — це означає. перевести їх у грошові потоки. У рамках НСЖ можна отримати довічну пенсію, пенсію на певний термін або отримати всю суму і самостіно придбати інший актив (ще один поліс, пенсійний контракт, орендну нерухомість, бізнес). У НПФ довічну пенсію можна отримати тільки через НСЖ, а також, пенсійні виплати на будь-якій строк. від 10 років, а одноразову пенсійну виплату можна використати, як і в НСЖ. Коли пенсійних контрактів кілька, то з'являється можливість користатись накопиченнями більш гнучко, розриваючи їх почергово, в різні терміни.
Я не пишу за банківськи депозити, бо лише НСЖ і НПФ мають податкові пільги і знижку від держави (а це 18% доходу) від всіх внесків (за умови офіційного працевлащтування, з оплатою податку на доходи).
denisdovbysh
Денис Довбыш
30 июля 2019, 21:31
Денис, Донецк
Прочитал довольно интересный отчет (Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» Недержавне пенсійне забезпечення в Україні: оцінка та рекомендації) всем желающим вступить и вступившим в НПФ.
http://www.fst-ua.info/wp-content/uploads/2019/07/Voluntary_Private_Pensions_in_Ukraine-Assessment_jul2019_ua.pdf
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
20 августа 2019, 14:15
Дякую, Денисе, за небайдужість до питань НПФ. З цікавистю переглянув вказаний вами матеріал.
Як звичайний український інвестор, я учасник (і вкладник) кількох НПФ, і тому наведений звіт мене не здивував, бо ще раніше прочитав інший матеріал: https://www.stockworld.com.ua/ru/news/stoi-tam-idi-siuda-ili-uzhie-sieghodnia-sdielai-zavtra, що показав мені звідки дме вітер. А шапка, як відомо, горить на злодієві, ось один з них себе і виказав.
Так от, я лише інвестор, а справжній експерт (Юрій Бурков) пише наступне: Стосовно «дослідження» USAID — це тенденційне дослідження, яке мало на меті просування централізованої моделі накопичення із залученням іноземних компаній. При проведенні «дослідження» вони не опитували експертів, а використовували виключно відкриті джерела. При цьому навіть не зверталися із запитами про надання публічної інформації до Нацкомфінпослуг та НКЦПФР. Цікаве також є посилання на соцопитування — одне питання «ви щось знаєте про НПФ?», а друге — «ви б довірили кошти НПФ?». Тобто у людини, яка нічого не знає про НПФ, питають чи довірила б вона йому кошти. І на результатах цього опитування роблять глибокі висновки.
Модель, яку просувають вони, в двох словах має такий вигляд:
1. кошти централізовано збираються в один фонд
2. наймаються КУА (по вимогам — лише іноземні), які керують частинами цього фонду
3. пріоритетне інвестування в іноземні активи

Тобто,
1. ми беремо на заході кредити під, припустимо, 7% на фінансування дефіциту бюджету (в тому числі на виплату пенсії)
2. ми розміщаємо свої кошти на заході під, припустимо, 4%
3. інвестування в нашу економіку постійно скорочуються
4. дефіцит бюджету постійно зростає
5. коли наближається дефолт ми знімаємо мораторій на землю та розраховуємся нею по кредитам

Вітчизняні НПФ є суттєвою перешкодою для реалізації такої моделі тому, що
1. кошти збираються і обслуговуються вітчизняними компаніями
2. кошти інвестуються переважно у вітчизняні активи
3. тиск попиту на фондовому ринку породжує пропозицію — з'являються нові інструменти, вітчизняна економіка починає активно використовувати вітчизняний фондовий ринок як джерело фінансових ресурсів
4. внутрішні інвестиції зростають
5. зовнішні запозичення падають
7. залежність України від світових фінансових структур знижуються

Ось така, Денисе, «Санта-Барбара» виходить. Виявляється, іноді корисно дивитись не деяки речі глибше і ширше, а не так, як у нас водиться, — «широко заплющеними очима».
AnatoliyR
AnatoliyR
25 июля 2019, 17:49
Анатолий, Одесса
Здравствуйте!
Вопрос касается ликвидированного Негосударственного пенсионного фонда «Первый национальный открытый пенсионный фонд».
Благодаря Вашим ответам в данной рубрике узнал, что средства переведены в другой НПФ — «Все».
На моем счету в НПФ — «Все» на сегодняшний день около 400 грн, хотя на последней выписке с НПФ«Первый национальный открытый пенсионный фонд» за 2013г сумма была 21 000 грн.
Посоветуйте, пожалуйста, как можно выяснить где недостающая разница и как ее либо перевести в «Все», либо обналичить?
Заранее Благодарю!
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
26 августа 2019, 11:18
Вітаю, Анатлію, і співчуваю вашій халепі.

Для себе роблю таки висновки:
— чудово. що я вибрав для себе і родини, більшість НПФ під адмініструванням АЦПО: https://acpo.com.ua/;
— недарма я вибрав не 2-3 НПФ, а саме 6, — попри різні рівні доходу, вони забезпечили мені справжню диверсифікацію своїх пенсійних активів;
— як же варто завчасно можливих проблем в певному НПФ, якнайскоріше переводити свої пенсійні накопичення до кращого. більш стабільного НПФ.
Як вибрати кращого, розмова вже була, а як простіше, просто слідуйте за мною (тобто, «роби, як я»). Так мене вчили у військовому училищі.

А ось, — інсайдерська інформація зза лаштунків:
«Активи фонду «Перший національний ВПФ» були знецінені. Частина активів згоріла в ліквідованих банках, частина — на сході та в Криму. На момент прийняття рішення про ліквідацію чисті активи фонду оцінювалися приблизно в -4 млн. (»-" це мінус, а не тире). Завдяки тому, що ліквідаційна комісія списала заборгованість перед обслуговуючими компаніями та вдало продала нерухомість, вдалось вивести чисті активи до +2млн.
Тому 400 грн. — це, скоріш за все, все що залишилось від 21 тис. Перед прийняттям рішення про ліквідацію мабуть було -800 грн.

Чому таке разучарування? Це були наші гроші, котрі ми нікому не віддавали взамін за паперові зобов'язання, а просто об'єднали їх і спільному фонді і попрохали (погодились на пропозицію НПФ) КУА управляти ними. Це був наш свідомий вибір на власний ризик. На цей раз, програли, а в іншому випадку могли виграти, бо це ринок і бізнес. Треба зробити висновки і рухатись далі. В моїй власній інвесторській кар'єрі таке бувало нерідко, і в даному випадку, теж не засмутився би і у будь-якому разі, до банку не повернувся би. Корекцію своїх дій, дійсно, варто зробити. Одного битого за двох небитих дають не випадково.
VlaDonUa
VlaDonUa
4 июля 2019, 21:20
Владислав, Днепр
Добрый день.
Что-то можете рассказать из своей практики относительно инвестирования средств на недолгий срок в облигации государственные?
В сравнительно не больших суммах 50 — 200 тыс. грн. для простого физ.лица
Спасибо.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
9 июля 2019, 14:37
Добрий день, Владиславе, дякую за своєчасне питання.

Дійсно, наразі інвестування в ОВГЗ в Україні актуальне. Але моя власна практика обмежується використанням НПФ, більшість з яких мають їх майже до 50% своїх портфелів. Крім того, ОВГЗ купляють інвестфонді, страхові компанії і приватні інвестори. На мій погляд, найкращою компанією на ринку ОВГЗ. є ICU: https://www.icu.ua/ Вона управляє ВПФ «Династія» і ЗНПІФ «Інвестиційний Капітал — Фонд Облігацій», також і приватними портфелями.
Як я вже зазначав у блозі: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/122330/, нам, пересічним українцям, не на разі збагачуватись, достатньо подолати бідність і вижити в складних умовах війни і безладу. Тому, моя пропозиція — почати з «Династії», а бонусом до пенсійного контракту, отримати контакти менеджерів ICU, як виявиться бажання до більшого (від 100 000 грн.).

Відсьогодні я починаю нову освітну фінансову кампанію з назвою: «Що ви хочете знати про пенсійне і фінансове убезпечення в Україні? — Спитайте учасників».
Я буду відповідати тут, в інтернеті, і особисто, — на питання стосовно НПФ, НСЖ, нерухомості і мережевого бізнесу MLM, учасниками котрих я є вже більше 15 років.
Основні статті буду публікувати на Мінфіні: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/, а як згодяться газети, то і в них.

До моєї кампанії можуть долучитись і інші учасники цих систем, коли їм є що сказати за свій досвід. Вважаю, що краще послухати учасників, ніж продавців.
denisdovbysh
Денис Довбыш
13 мая 2019, 21:09
Денис, Донецк
Добрый вечер Сергей. Подскажите пожалуйста при смене паспорта книжки на ID карту необходимо ли вносить изменения в договор с НПФ. В договоре указаны серия и номер паспорта, на ID карте серия отсутствует и номер другой. Возможно изменения оформляются Дополнительным соглашением к Договору с НПФ, нужно ли в НПФ отправлять копию ID карты.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
14 мая 2019, 10:22
Добрий вечір, Денисе.
Дякуючи вашому питанню, я теж дечому навчився.
Пам'ятаю, що мої пенсійні контракти створювались на основі копій моїх паспорту і коду ІПН, тож, коли вони зміняться, то я відправлю скани оновлених сторінок паспорту Адміністратора і він вишле мені заяву про зміну реквізитів, я її підпишу і відправлю назад листом.
У вашому випадку, нічого не змінюється: ви робите копію (скан) ID картки і довідки про реєстрацію, і відправляєте мені (коли я підписував ваш контракт), або (краще) прямо АПФ у Київ: https://acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7
Для інших (не наших) НПФ, процедура незмінна.
53728220
Andrej Leonov
3 мая 2019, 12:11
Andrej, Донецк
Добрый день, Сергей. Вы не могли бы поделиться ссылкой или объяснить принцип работы НПФ. Сколько нужно вносить средств, сколько я буду получать и т.п.
Какие фонды самые оптимальные и безопасные на сегодняшний день.
Спасибо.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
8 мая 2019, 14:52
Вітаю, Андрію.

Дякую, гарні у вас питання, але надто широкі для короткої відповіді. Вони потребують великої презентації, а я можу розповідати лише, як учасник і вкладник НПФ, хоча і досить досвідчений. Тож, розповідаю, покладаючись на власний досвід.

1. Українська пенсійна система складається з трьох рівнів:
— обов'язковий солідарний (ПФУ);
— обов'язковий накопичувальний (ще не введено в дію);
— добровольний накопичувальний (НПФ).

Останній рівень — це значна кількість некоммерційних і неприбуткових установ. Їх мета — забезпечення дотойних пенсій для своїх учасників. Іноді ними можуть бути працівники окремих підприємст, галузей або навіть всі бажаючи з будь-якого куточка України і інших країн.

Учасник НПФ — це фізична особа, на кого відкрито в НПФ пенсійний рахунок, на якому обліковуються всі пенсійні внески і прибуток, забезпечений управляючою компанією (КУА).
Вкладник (той, хто робить пенсійні внески), котрим може бути сам учасник НПФ, його родичі, його роботодавці.

Головний прнцип НПФ — це розведення функцій управління, обліку і збереження активів в три різні незалежні обслуговуючи компанії, кожна з котрих має державні ліцензії і власного окремого державного регулятора:
— АПФ, адміністратор пенсійного фонду, як звичний бухгалтер, веде облік, приймає пенсійні внески, робить пенсійні виплати, контролює виконання законодавстваі, складає і підписую пенсійні контракти з вкладниками;
— КУА, компанія з управління активами, розпоряджується пенсійними внесками і заробленими доходами і примножує їх в інтересах учасників НПФ;
— ЗА, зберігач активів, банк, зберегає активи НПФ, обліковуючи їх окремо від інших коштів банку, контролює виконання законодавства.

Принцип роботи НПФ:

1. Наші внески ми нікому не передаємо, вони всі (разом з прибутком) обліковуються на наших пенсійних рахунках, а ми, як учасники контролюємо перебіг справ у своємі кабінеті на сайті АПФ. Прибутки нараховуються щоденно, а не раз на місяць, як у банках.
2. НПФ (рада фонду) обирає КУА, яка управляє всіма коштами, але в руки їх не бере. Вона купляє на ринку дозволені державою активи, що з часом повинні зростати у вартості, а потів продає їх за більш високою ціною. Активи, — це найчастіше, цінні папери, нерухомість, банківськи метали і депозити.
3. Учасник може забрати свої накопичення не раніше віку 50 років, або за виїздом на ПМЖ чи тяжкої хвороби. Тоді він пише відповідні заяви і отримує пенсію.
4. Найчастіше пенсійні внески бувають довільними і не регулярними, а вирахувати майбутнб пенсію можна за допомогою пенсійного калькулятора: https://acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=309&Itemid=386

Як вибрати НПФ.

Всі НПФ працюють однаково за однім Законом: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1057-15.
Звісно, НПФ відрізняються і стратегіями, і прибутками, але в перспективі кількох десятиліть, ми не знаємо, хто виграє на фініші. тож, не варто перейматись оптимальністю, а брати собі кілька несхожих. Наприклад, я задоволений своїми шістью НПФ і більш-менш рівномірно їх наповнюю коштами.
Коли іноді виникають суперечки відносно того чи іншого НПФ, я звертаюсь до директора найбільшого в Україні АПФ. Він спільнується з керівниками інших НПФ і має більше інформації. Кого я особисто рекомендую? Династію, Соціальний стандарт, Соціальну перспективу, Фонд пенсійних заощаджень. Один з НПФ надто виріс, загордився і став менш лояльним до людей, — це саме ОТП Пенсія, котрий я не перестав повагати, але осад залишився.

Якщо виникнуть додаткові питання, то я радо відповім на них окремо.
vmadzhar20
Владислав Маджар
15 апреля 2019, 10:04
Владислав
Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, каковы условия выплат пожизненной пенсии?
Как накопления зависят от инвестиционного дохода?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 апреля 2019, 19:19
Вітаю. Владиславе.

В НПФ немає поняття пожиттєвої пенсії, а лише пенсія на визначений строк і одноразова пенсійна виплата. Страхові компанії життя мають кілька програм пожиттєвої пенсії. Для рекомендування певного варіанту, варто знати вашу мету, наміри, фінансовий стан.
Особисто я, не розраховую на пожиттєву пенсію від своєх СКЖ і обмежуюсь комбінаціями одноразових виплат і пенсій на визначений строк від різних НПФ. Вважаю. що для мене і моєї родини, так краще.
Звичайно, все залежить від пенсійних накопичень, над розмірами котрих треба гарненько попрацювати (але тут працює не стільки інвестиційних прибуток, скільки строк накопичень і розміри пенсійних внесків).
Страницы: 123456