uainvestor
Зарегистрирован:
22 сентября 2011

Последний раз был на сайте:
21 октября 2017 в 18:24
Просмотров профиля:
Сегодня: 7
Всего: 41647
Подписчики (192):
GAI
GAI
Харьков
sevilio
sevilio
40 лет
Alkon
Alkon
Киев
smskamoya
smskamoya
Черкассы
AleksandrBank
AleksandrBank
JimBean
JimBean
Banderlog
Banderlog
Чернівці
80796921
Марина Пруденко
35 лет, Украина, Бахмут / Артёмовск
Vlavr
Vlavr
AlekSam
Алексей Самусев
39 лет, Донецк
Svetlana1571
ВсёБудетХорошо ;*****
НБУ
70059242
Дмитрий Кожух
все подписчики

Сергей Ждан - блог

RSS блога
Пол:
мужской
День рождения:
1 августа 1958
Город:
Днепропетровск
Место работы:
Блог «Пенсионный капитал»: http://pensioneriya.blogspot.com/
E-mail:
uainvestor@i.ua
Skype:
uainvestor1
Журналист, руководитель "Центра Финансового Здоровья"
Блог
Комментарии
Валютный форум
Отзывы
Горячая линия

Пенсійний клуб-8. Банківськи депозити.

17 июля 2017, 12:06   + 29 голосов 29 комментариев

Це — найпростіший інвестиційний інструмент, навіть для тих, хто не має фінансової грамоти. Було б диіни, якби навіть найбідніші пенсіонери не малиб пронаймні одного такого депозита.

Банки вже давно подружилися з пенсіонерами і долучили їх до себе для отримання пенсійних виплат саме через банківськи установи. Не так складно завести собі пенсійний рахунок і отримати банківьку картку. Вигод такої картки є дві: розраховуватись нею можна в будь-якій крамниці (тільки, що не на базарі), а на залишок пенсії, що лишається у розпорядженні банку, він нараховує деякий відсоток (біля 10% на рік). Поки гроші на картці, вони зберігаються від злодіжок (не менше і своїх близьких), пожеж, загублення. іншої втрати, та ще й пиростають банківстким піклуванням. Подібний рахунок дуже корисний у побуті, але накопичити на власну пенсію, так не просто. Для значного пенсійного накопичення варто використовувати інші строкові більш вигідні депозити.

Державну пенсію можна отримувати лише в одному з банків, а мати строковій депозит можна і навіть треба ні в одному, а в кількох різних банків. Це так звана, диверсифікація, «розділення яєць у різні кошики», — так безпечніше.

Як найпростіший інвестиційний інструмент, депозити мають бути практично у всіх. навіть дітей. починаючи з 14 років. Деяки досить розумні люди тримають у банках значні суми, аби у вигляді щомісячних відсотків, жити не гірше від державного пенсіонера. Цей спосіб має певні застереження, за яких продовжимо далі.

Свого часу. коли я тільки починав інвестування. то головним способом примноження були для мене і депозити. Крім того, вони дозволяли накопичити значні суми для інших, більш складних інвестицій. Зараз мої депозити досить незначні, на рівні 1-2 щомісячних доходів.

А як це буває у інших учасників клубу?

 

Пенсійний клуб-7. Довічне утримання з боку власних дітей і інших родичів.

2 июля 2017, 13:11   + 0 голосов 3 комментария

З давніх часів було саме так, але багато дніпрової води зтекло у Чорне море з тієї пори. Що з змінилось? Ми самі. чи повернемось до старого? Двічі ввійти в ту ж саму воду не вийде, але можна вийти на новий рівень, вищій за спіраллю. Буде і така думка: як стануть люди багатьшими, то і подобріють, а багатьшими їх зробить держава або нова влада, яку чекають всі. крім старої.

 

Пенсійний клуб-6. Бізнес (в тому числі, нерухомість і земля), як джерело недержавної пенсійних виплат.

2 июля 2017, 12:37   + 0 голосов Написать комментарий

Бізнес — це надто складно для пересічного українця, але поступово треба наближуватись і до нього. Перш ніж заснувати самостійний бізнес, варто попрацювати найманцем, потім — помічником, а ще поті — портнером.

Дехто противставляє бізнес інвестуванню, а надто. пасивному інвестуванню, то хочеться їх почути. Інвестування без бізнесу (http://pensioneriya.blogspot.com/2014/06/blog-post_6629.html) не буває, але і сам бізнес без інвестування — кульгає. Свого часу, проходив і через це, тому очікую дискусії саме в цьому плані.

 

Пенсійний клуб-5. Договір довічного утримання взамін  нерухомості.

29 июня 2017, 16:15   + 0 голосов 15 комментариев

У нинішнього пенсіонера є найдорожчий актив (капітал), — це його житло, і воно може бути використовано задля одержування пенсійних виплат, майже на рівні не самої маленької державної пенсії.

Найрадикальніший спосіб – продати власну домівку (або здати в оренду), покласти в тумбочку (краще інвестувати в банк. НПФ, НСЖ) і потихеньку використовувати. А де в цей час жити? У родичів або зкооперуватись з колегами.

Але є спосіб більш елегантний. Скласти угоду на довічне утримання взамін на своє житло після смерті.

 

Пенсійний клуб-4.  Земля, як джерело пенсійних виплат.

29 июня 2017, 13:33   + 15 голосов 13 комментариев

Чи може володіння землею забезпечити достойні пенсійні виплати? Вона подібна до нерухомості, але не завжди потребує великих начальних сум. За земельним кодексом, можно безоплатно одержати кілька ділянок і різних місах, а далі є різні технології. Хто що думає?

 

Пенсійний клуб-3. Орендна нерухомість.

27 июня 2017, 19:58   + 30 голосов 14 комментариев

Оренда різної нерухомості завжди мала ціну. Нинішній пенсіонер може мати дім, квартиру, офіс, склад, гараж, або кілька таких обєктів, а орендна плата стане для нього аналогом щомісячної пенсійної плати.

 

Пенсійний клуб: головна сторінка.

27 июня 2017, 14:46   + 44 голоса 3 комментария

Наближаюча пенсійна реформа, а надто її утаэмничення і наступні навколо неї розмови, викликали серед народу стійке розуміння того, що чекати добра від влади не варто, тож треба розміркомувати про власно недержавну відповідь на державну реформу. Більш того, що для того більші чи менші можливості таки є.

Українська громада завжди вирізнялась спільним обговоренням загальних питань, а слідом – такими ж спільними діями. Маючи власні думки стосовно народної відповіді, тем не менш, я маю намір створити кілька майданчиків для мозкового штурму. Штурм в тому, щоб об’єднати наявні інтелектуальні сили на розроблення перечня рекомендацій стосовно методів і технологій досягнення того стану (який я називаю пенсією, тобто – займатись улюбленими справами, але не турбуватись за хліб насущний і не переживати за майбутнє своїх дітей і внуків), аби кожний український громадянин вибрав для себе найкращий спосіб своїх дій.

Сподіваюсь, вибір буде, бо я сам знаю таких біля пяти-шести, і не маю сумнів, що колеги додадуть принаймні стільки ж.

Найпершим майданчиком я вибрав форум інтернет-ресурсу «Мінфін», де збираються розумні учасникі, обізнані і на фінансах, і на суспільньому житті, з приємним спілкуванням і м’яким дискуванням. Пізніше буде те ж саме на Фейбуці, Скайпі, будь де ще, де створити відповідні групи мені буде складніше, тому красно прошу умільців цієї справи допомогти мені і стати співавторами наступних заходів. Подібну, але он-лайн площадку, зробимо на базі Центральної міської дніпропетровської бібліотеки, де розмови будуть точитись на очних засідань так званого «Пенсійного клубу».

Сподіваюсь, що в ході і в очних засідань, і офф-лайнових бесідах складеться коле здравомислячих людей, спроможних фахово обговорювати питання забезпеченої пенсії.

Це – попередня стаття, де будуть перечислені способи створення недержавної пенсії, кожному з яких буде призначена окрема дискусія. Коли зявляться, будуть запроповані інші способи, то і для них додамо нову сторінку.

А тепер, — заявлений раніше список способів створення недержавної пенсії:

 1. НПФ — недержавний пенсійний фонд: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110112/
 2. НСЖ – накопичувальне страхування життя: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110113/
 3. Арендна нерухомість: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110120/
 4. Земля, як джерело пенсійних виплат: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110140/
 5. Договір довічного утримання взамін нерухомості: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110142/
 6. Бізнес (в тому числі, нерухомість і земля), як джерело недержавної пенсійних виплат: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110167/
 7. Довічне утримання з боку власних дітей і інших родичів: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110168/
 8. Банківськи депозити: http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/110371/
 9. Де взяти на будь-яку програму гроші?
 

Пенсійний клуб-2: НСЖ - накопичувальне страхування життя.

27 июня 2017, 14:14   + 0 голосов 20 комментариев

Подібних страхових програм було кілька, ще дві з них досі залишились. Зараз розумію. Що не всі вони були найкращими. Це тепер нам і треба вияснити. Про страхування кажуть багато негативного, а що тут поробиш, — так воно і є, точніше, буває. Але нам важливо, як то кажуть, разом з брудною водою, не виплеснути і миючу дитину. Колись я теж писав багато негативного, але зараз дивлюсь на НСЖ більш врівноважено, обєктивніше. Закликую до того і всіх.

 

Пенсійний клуб-1: НПФ - недержавний пенсійний фонд.

27 июня 2017, 14:13   + 14 голосов 5 комментариев

На мій погляд, НПФ – найбільш ефективний, збалансований, надійний, універсальний спосіб створення власного пенсійного недержавного фонду. Безумовно, НПФ має певні переваги, але в той же час, — недоліки у порівнянні з деякими іншими інструментами. Маю в своєму пенсійному портфелю кілька НПФ, але пропагувати іх не буду, але обєктивно перекажу тільки їх плюси і мінуси, а також спробую відповісти на питання. Продавати власноруч не буде, хіба лише вкажу контакти для звернення.

Інший форумчан-нардних експертів закликаю до обєктивності і неупередженості. Бо наша задача – не утвердити себе чи власну позицію, а тільки вказати читачам напрям їх думок і дій.

 

Манифест любящего человека. Присоединяйтесь.

28 марта 2017, 0:08   + 30 голосов 23 комментария

.

.

Небольшая группа предпринимателей с названием «Социально-финансовая консорция» (СФК) не так давно подготовила вдохновляющий финансовый проект для рядовых умных людей, какими, большинство из нас и есть. Проект описан в семи небольших частях под общим названием «Как пережить пенсионную реформу и другие внутренние и внешние напасти» (КППР):

http://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/108134/

Консорция заинтересована в пополнении своих рядов такими же, как они сами, пассионариями (не путать с пенсионерами, хотя одно другому не мешает), рассчитывая, что теперь их новые проекты, заиграют свежими яркими красками.

Очередной проект СФК называется «Нравственная социальная финансовая инициатива» (НСФИ). Позже расскажу о ней подробнее в ответ на разумные вопросы от читателей. А сейчас – коротко, — для тех, кто не любит длинные тексты.

НСФИ состоит из трех инициатив:

 1. Первая – самая приятна:каждый, кто требует помощи, ее бесплатно и получит, но разную:

— бедные получат деньги;

— безработных научат и дадут работу;

— растерянных обучат;

— больным дадут лечение;

— и так дальше. Все будет бесплатно, но часть заработанных денег все внесут в общую копилку.

 1. Вторая – самая интересная:все получат свободу и возможность творить, изобретать, создавать, предлагать.

3. Третья – самое сложное: всем надо подписаться под «Манифестом человека любящего» и стать реально нравственными. Без этого невозможна вторая инициатива. Первая останется, но к нему добавится воспитание.

Сначала участники СФК написали «Манифест человека будущего», но потом решили, что человек будущего будет счастливым, но не потому, что станет богатым, умным, сильным или даже сверхспособным, а любящим, чего в наше время, к сожалению, не хватает. Но придти к любви можно через душу, совесть, нравственность. Потому и родилась «Максима нравственного императива». Вот она – ниже.

«Максима нравственного императива»:https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2_(%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F), — это долженствование и безусловное исполнение. В данном случае, требование личной максимы, как внутренний принцип совести, и нравственный императив, как высшее общезначимое предписание, совпадают, и вместе не дают малейшей возможности уклониться от этого закона и поступить иначе. Тем не менее, максима нравственного императива не содержит санкций, а лишь указывает условия развития и долгой счастливой жизни: и личности, и общества. Почти по формуле Канта: «Поступай так, чтобы максима твоей воли в любое время могла стать принципом всеобщего законодательства».

В любом случае, даже без вступления и заключения, достоин и сам список из 14-ти максим – принципов. Он не считается завершенным, — может быть дополнен и исправлен. Возможно, по-хорошему, подобный Манифест должен объявляться (возглашать)не малочисленной консорцией, а представительным высоким собранием (а хорошо бы. – и международным).

Тем не менее, — вот эти 14 пунктов-обязанностей, исполнение которых, готовы взять на себя члены СФК и намерены предложить присоединиться к нему всех остальных людей доброй воли.

 1. Любовь к МИРУ и ЕГО принятие: все действительное разумно, все разумное действительно.

2. Радость, веселость сердца, оптивизм, приветливость, радушие.

3. Сострадание, как любовь к несовершенным. Принимать, но воспитывать, изменяться самим, а другим давать шанс на изменение.

4. Справедливость, милосердие, добродетель, прощение.

5. Проактивность, гражданская жизненная позиция, тяжение к миролюбию, единству.

6. Искренность, открытость и честность. Стремиться к правде, беречь и защищать ее от посягательства лжи, двурушничества, клеветы, зависти.

7. Эмпатия. Сочувствие, дружелюбие, взаимная забота в отношениях, верность своему слову.

8. Здравомыслие. Умный, острый взгляд на окружающее — в высшей степени упорядоченное, истинное, природное. Всемерно беречь и защищать гомеостаз, — не только свой, но и природы.

9. Постоянно учиться, непрерывно получать новые знания, умения и делиться ими. Закаливать, испытывать и развивать не только сознание, но и душу, характер, тело.

10. Отказ от гордыни, высокомерия, чувства превосходства. Избегать осуждения, критики, претензий, агрессии, ненависти. мстительности.

11. Добросовестный труд на благо общества. Соотношение служения другим и себе, — не менее, чем 70%:30%.

12. Все люди — братья и сестры; не смотря на внешние отличия, равны в правах, возможностях и внутренне едины.

13. Целомудрие, добропорядочность, скромность. Добровольное ограничение потребления, усмирение вожделения, похоти, ревности. Избегать зависимости от всех форм благ (материальных, духовных ценностей, даже душевных радостей).

14. Здоровый образ жизни, отказ от пагубных пристрастий. Красота, чистота душевная, духовная и телесная: гармония, цельность чувств, помыслов и поступков.

Помните, как герои романа и фильма братьев Вайнеров среди разрухи страны 1945 года, мечтали о будущей эпохе (даже эре) милосердия? Не к ней ли мы приближаемся?

Консорция ждет и приветствует всех, кто согласен с вышеизложенной формулой Иммануила Канта. Для связи есть я, — ваш Сергей Ждан.

 
Страницы: 123456