22 сентября 2011
Последний раз был на сайте:
17 октября 2024 в 04:26
- 25 августа 2019, 18:01
Чому низку пенсійних рахунків у НПФ можна вважати скарбничкою твоєї родини?
Перед цим було: «Багатство України і надбання сім'ї», «Чи можлива фінансова незалежність твоєх родини?
Інші, переважно, банківськи працівники, скажуть, що банківськи депозити – теж сімейні. Я погоджуюсь, але в порівнянні з НПФ, вони слабкі. І ось, зразу я згадав і записав кілька (чотири) переваг НПФ, але потім видалив їх, аби ви самі все згадали.
1………………….
2………………….
3………………….
4…………………..
Один єдиний пенсійний рахунок в одному з НПФ, складно називати сімейним фондом, навіть коли в нього роблять внески всі працездатні покоління родини (а саме, починаючи з 18-літнього віку), а керувати і формально володіти накопиченнями повинна найстарші члени сім’ї (дідусь, як Голова роду, і бабуся, як його Берегиня), бо після досягнення ними 70 років, будь-яке оподаткування зникає. Подібних рахунків повинно бути ціла низка, розподілена за часом і учасниками. До них ми звернемось, коли почнемо планувати фінансову незалежність конкретної родини, якщо вона звернеться до пенсійного консультанта.
Справа у тому, що НПФ – це дуже незвичайний для нашого фінансового ринку, назвати його можна унікальним. Настільки ж унікальними можуть бути наслідки користування НПФ, але і настільки складним видається його вами користування. Це я, на жаль, зрозумів лише тепер, після 15 років участі.
Започатувати такий сімейний фонд не пізно ніколи, але результати будуть різні. І тут без участі фінансового консультанта, чіткого плану і суворої дисципліни, виявиться скрутно. А головну ідею, котрої варто дотримуватися, я покажу на прикладі пересічної сім’ї:
Ганна (50) – Юлія (30) – Соня (10), відповідно, — це бабуся, мама, онука. Ганна і Юлія працюють, а Соня вчиться у школі. Всім одночасно відкривають пенсійні рахунки в НПФ, де вони будуть учасниками і формально вкладниками, хоча реально гроші для пенсійних внесків будуть давати всі (для прикладу, по 100 гривень на місяць), на той час працездатні і працюючи. За непрацюючих (до 18 років це буде Соня, а після 60 років – Ганна), заплатять інші.
Наступні суми покаже нам пенсійний калькулятор: https://acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=309&Itemid=386
- За 10 років, Ганна (60) залишить роботу, Юлія (40) продовжить, а Соня (20) почне працювати. На їхніх пенсійних рахунках накопичується по 199 459 гривень, за умови щомісячних внесків 300 гривень і загальній прибутковості НПФ 30% річних (чому саме стільки, розповім окремо, як буде нове питання).
- Ще за 10 років, Ганна (70) отримає право на власну недержавну пенсію (і одноразову, і на строк) без будь-яких податків. Наразі, на її пенсійному рахунку 2 949 174 грн. Тепер, сім’я може бути впевненою, що будь-яка біда (навіть важка хвороба) або будь-яка щаслива можливість (наприклад, придбання автомобіля, квартири, будинку, дачі, подорожі у круїзі) будуть їм за кишенею.
- Ще за 20 років, Юлія (70) отримає подібну нагоду, але на її пенсійному рахунку назбирається вже 562 438 691 грн.
Як ви вважаєте, шановні читачі, такі гроші вже можна називати сімейною скарбничкою на будь-які цілі? Ви вражені цією приголомшливою сумою? Розумію, але, — лише доти, поки ви не дізнаєтесь за дійсно астрономічну суму на пенсійному рахунку Соні (50) ще за 20 років: 107 084 268 295 грн. Стати такою ж багачкою у поважному віці, може стати кожна українська (і навіть іноземна) 10-річна дитина, коли за це почнуть піклуватись її батьки і інші родичі.
На жаль у дитинстві, батькам не до того, бо вони поспішають задовольнити власні споживчі, духовні і чуттєві потреби. А як спитати у них, чи люблять вони своїх дітей, то ще цікавому і очі повидряпують… .
Ось, таку б енергію, — та на корисну справу!?
|
0
|
- 13:34 Индия по ошибке завысила данные об импорте золота в ноябре
- 13:16 Криптовалютный рывок к созданию богатства: DOGEN обходит DOT и POL, приближаясь к целевой цене $15
- 12:44 Юань поднялся на четвертое место по объему мировых платежей через SWIFT
- 11:16 Падение биткоина и иск регулятора Австралии против Binance: что нового на рынке криптовалют
- 10:50 Курс валют на 19 декабря: доллар в банках подорожал
- 10:00 Этот конкурент Cardano достигнет $10, пока ADA пытается вернуть максимумы 2021 года — цена всего $0.001333
- 09:56 НБУ признал небезупречной деловую репутацию ФК «Капитал Джиринг» и ФК «Финууниверсал». Какая причина
- 09:02 Гражданка рф купила активы ликвидированных российских банков в Украине на 3 млрд грн
- 08:41 ФРС снова понизила базовую ставку
- 08:25 Еще 23 банка присоединились к меморандуму об уменьшении лимитов на переводы — АУБ
Комментарии - 19
Конкретный пример есть у Вас?
Його дохідність на рівні а то і нижче банківських депозитів. тому що однією з важливих складових НПФ в Україні є банківські депозити. За кородоном це купівля акцій, але в нас це ще не працює.
Ще одним головним мінусом НПФ є відсутність гарантій типу ФГВФО, приклад втрати таких коштів на росії - показовий. По депозиту в разі крайньої потрібності я отримую свої кошти та % (в разі якщо не розриваю під час дії депозиту а лише по його закінченню). В НПФ ви в період перших 3 років в разі розірвання навіть не отримаєте те що внесли, не говорячи навіть вже про дохід.
Вже неодноразово сектантам Лайф страхування чи подібних команд прораховував що по депозитам з капіталізацію коштів в вказані періоди вкладник отримає більше.
Єдине чого не пропонує депозит - це виплату певної суми в разі смерті чи інвалідності. Але тут все рівно буде вигіднішим депозит та окреме страхування життя та втрати працездатності без накопичувальної системи.
Фондовий ринок вже давно працює і в Україні, більш того, акції є локомотивом росту НПФ, а банкувськи депозити - це лише на поталу подібних вам депутатів ВРУ.
Прибутковість банківських депозитів завжди будуть програвати загальному доходу НПФ. Перше, - це за рахунок цінних паперів, а друге. - за рахунок податкової знижки (9% і 18%) і відтермінування і зниження (іноді і відсутності) податку на доходи (чого банки ніколи мати не будуть).
Фонд гарантування навряд чи з'явиться у сфері НПЗ, бо тут зовсім інші принципи: вільна підприємницька ініціатива проти патерналізму пасивних невігласів.
Стосовно Росії, там закрутили руки управляючим НПФ, і для нас це важливий приклад і досвід (ми рушимо іншим шляхом).
https://matrix-info.com/2019/05/16/fondovyj-rynok-ukrayiny-a-shho-tse-take/
То ваше право не розділяти мій ентузіазм, а також віру в НПФ, але час розсудить.
Це не я, а Лао-цзи.
Розкажіть мені про дохідність ПФТС чи УБ (а що трапилося з УФБ?:) ). А ще краще покажіть мені дохідність вами рекламованого фонду і з чого вона складається. Де я можу ознайомитися детально з структурою формування його прибутків?
Так, депозити краще, і хоча б щонайменше для того щоб накопичити коштів для купівлі ОВГЗ — які мають кращу дохідність.
Я не учасник біржових перегонів, тож, мало знаю за їхню діяльність, і зовсім не збираюсь вам (чи будь-кому) щось показувати, а на розумне питання щодо НПФ, радо відповім.
Депозитами я теж інколи користуюсь, і повірте досвіду користувача: вони не кращі.
Ні, я не песиміст, я інформований реаліст:)