- 24 вересня 2012, 13:50
Прошу допомогти унікальному хлопчику
Маленький одесит Толя Боровський – на сьогодні єдина у світі людина, котра живе без черепа. Він народився без черепної коробки. Після народження лікарі сказали, що малюк проживе не більше доби. За хлопчиком доглядає хрещена мама – Ганна Пузанова.
«Тося – син мого племінника Віті та його цивільної дружини Іри», – розказує жінка.
Вона живе у двокімнатній квартирі разом з мамою Катериною Григорівною, двома старшими дітьми – 12-річним Богданом та 7-річним Олексієм. Пояснює, що спочатку Віктор та Ірина жили окремо. Згодом Віктора оголосили у розшук. Дружину на четвертому місяці вагітності він привіз до тітки та бабусі.
«У пологовий Іру забирали з моєї квартири, – каже Ганна. – За 4 дні до пологів їй вперше зробили УЗІ. Тоді ми й дізналися, що Тося буде таким… Особливим».
Після пологів лікарі сказали, що хлопчик не житиме. Ірина вирішила його залишити.
«2,5 місяці Тося пролежав у лікарні, – розказує Ганна. – Рідна мама його не схотіла, але провідувала його, поки був у лікарні. Я теж його ходила провідувати – все-таки не чужий, рідна кров. Через півтора тижні ми його й похрестили в лікарні — прийшли у відділення для відмовників, була я, медсестра, лікар та батюшка. Я стала хрещеною, а хрещеним зголосився батюшка бути. А потім забрала хлопчика додому».
В інституті нейрохірургії імені Ромоданова в операції хлопчику відмовили. Пояснили, що в Україні дитині нічим не зможуть допомогти. Порадили шукати клініку в США.
«Мені сказали, що в мене надзвичайно сильний материнський інстинкт, – каже Ганна. – А я не розумію як це. По-моєму, материнський інстинкт або є, або його немає».
Ганна звернулася за допомогою до людей в соціальних мережах. Допомогли назбирати коштів та купити для малюка сонатор та кисневий концентратор.
«Концентратор допомагає дуже при судомах, – ділиться жінка. – У Толі вони через ураження центральної нервової системи, перепади температури, бо терморегуляції нема. Його уночі вкриєш – весь нагрівається, розкриєш – температура може упасти до 34 градусів».
Жінка пояснює, що хлопчика потрібно дуже акуратно підіймати та гратися з ним.
«Нігті зрізаю щодня, бо може почухати головку – і травмувати себе, – розказує Ганна. – А так у всьому іншому він звичайна дитина. Грається, вчиться сидіти, говорити. Мене просто обожнює – як я є в квартирі не хоче бути з моєю мамою. Гукає на всю квартиру „Мама!“ Мушу підійти. Старші мої його обожнюють. Гуляємо ми зазвичай у шапочці, а вдома – без шапочки, бо ж терморегуляції у дитини немає. Я його якимось не таким не вважаю – він просто особлива дитина. Просто догляд за ним специфічний».
Ганна просить допомогти малюкові. Реквізити: Приватбанк: 4149 4378 1251 2513 Пузанова Катерина Григорівна (мама Ганни)
Джерело: gazeta.ua/articles/life/_8-misyachnij-tolya-borovskij-zhive-bez-cherepa/456973»>Gazeta.ua
|
|
3
|
- 19:33 Гетманцев рекомендував податковій у 2026 році звернути увагу на зарплати «в конвертах»
- 17:30 Долар подорожчав на міжбанку на 15 копійок
- 17:16 Банкіри закликають заборонити нараховувати відсотки за стейблкоїнами
- 15:53 НБУ підвищив курс долара до нового історичного максимуму
- 13:38 У JPMorgan прогнозують рекордний приплив капіталу в криптоіндустрію
- 13:16 До Києва, вперше за три роки, приїхала директорка МВФ
- 11:01 Франція попередила 90 криптокомпаній про закриття, німецький DZ BANK отримав дозвіл на торгівлю криптою: що нового
- 10:34 Курс валют у четвер: долар у банках підскочив на 16 копійок, євро — на 17 копійок
- 10:22 Публічні послуги рахуватимуть по-новому: Кабмін дав старт пілотному проєкту
- 10:00 Мінфін провів успішний аукціон з обміну ОВДП: задоволено заявки на 17,36 млрд грн


Коментарі