Президент США Джо Байден пропонує серію нових підвищень податків для мільярдерів, багатих інвесторів і корпорацій у своїй останній пропозиції про те, як Конгрес має розставити пріоритети щодо податків та витрат, пише Bloomberg.
У США можуть запровадити 25% податок для мільярдерів
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо про податок
Бюджетний запит Байдена до Конгресу, який має бути оприлюднений у четвер, 9 березня, передбачає мінімальний податок у розмірі 25% для мільярдерів, за словами чиновника Білого дому, знайомого з пропозицією.
План також майже подвоїть ставку податку на приріст капіталу для інвестицій до 39,6% з 20% та підвищить прибутковий податок із корпорацій і багатих американців.
Байден не зміг провести аналогічне підвищення податків, коли демократи контролювали обидві палати Конгресу, натомість погодився на спрощений закон, зосереджений на політиці в галузі енергетики та охорони здоровʼя, відомий як Закон про зниження інфляції.
Чиновники адміністрації стверджують, що пропозиції демонструють прихильність до скорочення дефіциту — прогнозується, що бюджет Байдена скоротиться на $3 трлн в основному за рахунок збільшення доходів протягом наступного десятиліття — і є політично популярним поверненням до рівнів податків, які існували до ухвалення закону про податкову реформу колишнього президента Дональда Трампа.
Опитування неодноразово показували, що більшість американців підтримують податки для багатіїв і великих корпорацій.
Водночас спікер палати представників Кевін Маккарті негайно відхилив плани Байдена щодо збільшення податків, заявивши журналістам у середу: «Я не вважаю, що підвищення податків є відповіддю».
Пропозиція Байдена вимагає, щоб найбагатші 0,01% американців сплачували податок за ставкою щонайменше 25%. Це також підвищить максимальну ставку податку для американців, які заробляють $400 000, з 37% до 39,6%.
Інвесторів, які заробляють не менше $1 млн, змусять платити ці 39,6% зі своїх довгострокових інвестицій, які наразі оподатковуються за ставкою 20%. Пропозиція збільшить ставку корпоративного податку до 28% з 21%, скасувавши ще одну підписану Трампом податкову зміну.
Байден також закликає покласти край податковим пільгам для керуючих фондами прямих інвестицій, нафтових компаній, а також інвесторів у криптовалюту та нерухомість.
Коментарі - 5
і вони ще називають Україну корумпованою…
лицеміри!