Росія у березні має намір скоротити видобуток нафти на 500 тис. б/д. (це 5% від поточного добового видобутку) через ембарго ЄС та обмеження цін на російську нафту, запровадженого країнами G7. Про це повідомив журналістів віцепрем'єр Олександр Новак, пише Reuters.
Росія в березні скоротить видобуток нафти через ембарго ЄС та цінову стелю
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«На сьогодні ми повністю реалізовуємо весь обсяг виробленої нафти, проте, як і було заявлено раніше, ми не продаватимемо нафту тим, хто прямо чи опосередковано дотримується принципів „цінової стелі“. У зв'язку з цим Росія в березні добровільно скоротить видобуток на 500 тис. б/д. Це сприятиме відновленню ринкових відносин», — повідомив Новак.
Він зазначив, що при прийнятті подальших рішень Москва діятиме виходячи з ситуації, що складається на ринку.
Раніше він повідомляв, що видобуток нафти в Росії, незважаючи на введені санкції, протягом останніх кількох місяців залишається стабільним — на рівні 9,8−9,9 млн б/д. Віцепрем'єр наголошував, що у лютому обсяги поки що зберігаються на аналогічному рівні, проте є й ризики зниження виробництва.
«Стеля цін»
Price cap («стеля цін») запроваджено країнами G7 і ЄС і дозволяє компаніям цих країн перевозити російську нафту лише тому випадку, якщо вона продається за ціною не вище встановленої ними стелі.
З 5 грудня обмеження набули чинності проти нафти з РФ, з 5 лютого — проти нафтопродуктів. Граничні ціни встановлені на рівні $60/бар для нафти, $100/бар — нафтопродуктів, що торгуються з премією до нафти (бензин та дизпаливо), $45/бар — для нафтопродуктів, які продаються зі знижкою до нафти (мазут).
Нагадаємо
Видобуток нафти в Росії всупереч численним прогнозам про зниження на тлі західних санкцій вторгнення в Україну зріс на 2% минулого року до 535 млн тонн (10,7 млн барелів на добу) завдяки стрибку продажів в Азію, особливо в Індію та Китай.
Коментарі