Коротко про головне на міжнародних ринках.
Фондові ринки завмерли в очікуванні засідання ФРС: що потрібно знати вранці
Фондові індекси США зросли
S&P 500 додав 1,5%, високотехнологічний Nasdaq — 1,7%, а індекс Dow Jones — 1,1%. Усі три індекси продемонстрували помітне зростання за підсумками місяця. При цьому Nasdaq показав найкращу динаміку для першого місяця року із січня 2001 року, зауважує The Wall Street Journal. Все — через впевненість інвесторів у тому, що відсоткові ставки наближаються до свого пікового значення. Сьогодні відбудеться засідання ФРС з питань грошово-кредитної політики. Очікується, що регулятор підвищить процентні ставки на 0,25% після попереднього збільшення на 0,5%.
Котирування акцій General Motors злетіли протягом дня на 8,4%.
Шведська Spotify Technology в минулому кварталі отримала чистий прибуток і виручку гіршу за прогнози, проте приріст числа користувачів перевершив очікування. Акції оператора музичного стрімінгового сервісу, що торгуються на NYSE, підскочили у ціні на 12,7%.
Акції Pfizer Inc. подорожчали на 1,4%. Фармацевтична компанія в останньому кварталі 2022 року збільшила чистий прибуток у 1,5 рази, хоча виручка не виправдала очікувань.
Exxon Mobil збільшила чистий прибуток минулого кварталу в 1,4 рази. Виторг підвищився на 12%, хоча і не дотягнув до прогнозу. Ціна акцій найбільшої нафтогазової компанії США зросла на 2,2%.
Котирування паперів McDonald's Corp. знизилися на 1,3%. Найбільша у світі мережа ресторанів швидкого обслуговування наростила чистий прибуток у жовтні-грудні на 16%. Проте виторг і за квартал, і за весь 2022 скоротився.
Caterpillar, виробник обладнання для дорожнього будівництва та гірничодобувної промисловості, у четвертому кварталі скоротила чистий прибуток на 32%, скоригований прибуток не виправдав очікувань. Вартість паперів компанії впала на 3,5%.
Акції Азіатсько-Тихоокеанського регіону зростають напередодні засідання ФРС
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index виріс сьогодні на 0,7%, японський Nikkei додав 0,1%, південнокорейський Kospi подорожчав на 0,5%, а китайський Shanghai Composite та гонконгський Hang Seng збільшилися на 0,3% та 0,4% відповідно.
Виробнича активність у Азії скорочується
За підсумками січня індекс PMI знизився у Південній Кореї, Японії, Малайзії та на Тайвані. Експерти таку динаміку пов'язали з тим, що імпульс, спричинений зняттям антикоронавірусних обмежень у Китаї, поки не компенсував чинник уповільнення економічного зростання у США та Європі. Причому деякі опитані аналітики Reuters сумніваються в тому, що це взагалі відбудеться.
Нафта дорожчає напередодні засідань ФРС та ОПЕК+
Ф'ючерси на Brent у ході сьогоднішнього торгів додали 0,2%, збільшившись до $85,63 за барель, а контракти на WTI зросли на 0,3% — до $79,12. Обидва ці показники вчора додали понад 1%. Очікується, що ОПЕК+ найближчим часом ухвалить рішення зберегти обсяг видобутку нафти на поточному рівні. З іншого боку, у Китаї — найбільшому у світі імпортері нафти, низка показників вказує на збільшення споживання енергоресурсів у міру того, як промислова активність у країні починає відновлюватися.
Коментарі - 1