Мінфін - Курси валют України

Встановити
Оновлено 20.06.2024, 13:59

Dash

dash
Вартість
$24.15
+0,2 %
Рейтинг
#216
Капіталізація
$285,668,337.00
Обсяг продажів за 24 години
$39,087,300.00
Обсяг в обігу
11 842 100

Конвертер валют DASH/USD

Що таке Даш? (DASH)

Що таке Dash

Dash – це криптовалюта, заснована на децентралізованій одноранговій мережі. Як і багато інших цифрових валют, монета призначена для швидких, простих і доступних онлайн-платежів без використання традиційної фінансової системи.

Найбільш помітною особливістю Dash є функція Instant Send, що дозволяє миттєво підтверджувати транзакцію. Більшість валют мають відстрочений час транзакції, тому що мають пройти певну кількість блоків, перш ніж транзакція може бути перевірена. У мережі Dash використовують так звані «мастерноди». Ці майстерноди забезпечують другий рівень підтримки, щоб гарантувати, що технологія блокчейну готова до обробки всіх транзакцій.

Коротка історія криптовалюти Dash

На початку Dash називався “Darkcoin”, а до цього “Xcoin”. Це була валюта, яка приділяла пріоритетну увагу конфіденційності та анонімності, як це робить Monero сьогодні. У 2015 році монета змінила фокус, і перейменувала себе в Dash і з того часу стала 14-ю за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією.

Засновником Dash є Еван Даффілд – розробник програмного забезпечення, який вивчає Біткойн з 2011 року. Він вважав відсутність анонімності Біткоіна слабкістю і прагнув покращити її. У січні 2014 року він випустив Darkcoin. У березні 2015 року його було перезапущено як «Dash». Після цього Dash продовжив розвиватись, і його ціна неухильно зростала. Найбільше зростання ціни відбулося у 2017 році — періоді, коли спостерігалося масове зростання всього ринку криптовалют.

Як захищена Dash

Dash є засобом обміну для щоденних транзакцій, і функція, що виділяє її в порівнянні з конкуруючими мережами, відома як InstantSend. Як згадувалося раніше, через InstantSend користувачі можуть миттєво підтверджувати транзакції, і це забезпечується виділеними вузлами Dash. Безпека криптовалюти ґрунтується на наступних аспектах:

  1. Dash використовує так званий алгоритм X11 як засіб досягнення консенсусу, який є модифікацією алгоритму хешування SHA-256 Proof-of-Work (PoW), використовуваного в біткойнах.
  2. Виділені вузли криптовалюти, що забезпечують роботу екосистеми, відповідають за зберігання повних копій блокчейну та надання унікального другого рівня послуг у мережі, де вони реалізують розширені функції, такі як InstantSend, CoinJoin, а також імена користувачів поверх блокчейну.

Практичне застосування Dash багато в чому збігається з біткойном. Однак Dash має додаткову перевагу, що полягає в можливості приватних і миттєвих транзакцій. Це робить його потенційно кориснішим, ніж біткойн, у випадках, коли потрібна швидкість транзакцій чи анонімність.

Як створити Dash

Як і більшість криптовалют, монети Dash видобуваються за допомогою процесу, який називають майнінгом, коли люди використовують комп'ютери для вирішення складних алгоритмів. Щоразу, коли хтось успішно вирішує одне із завдань, він додає в блокчейн новий блок Dash. Ці алгоритми вимагають вузькоспеціалізованих комп'ютерів, які можуть бути дорогими. Щоб скоротити витрати та час, багато майнерів беруть участь у майнінгових пулах, де люди працюють разом над вирішенням проблем та випуском більшої кількості монет.

Як купити Dash

Криптовалюта впала з рекордно високого рівня в 450 доларів за токен в середині 2021 року до мінімуму в 100 доларів.

Це означає, що якщо ви хочете інвестувати в цю відому криптовалюту, ви можете зробити це за дуже низькою ціною, з більш ніж 75% знижкою в порівнянні з її попереднім ATH. Ви можете придбати монети Dash на будь-якій платформі, що торгує криптовалютою. Майте на увазі, що багато бірж мають торгові комісії, які варіюються від однієї торгової платформи до іншої.

ГоловнаКурс валют 📈Курс криптовалют 💰