Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
25 червня 2026, 13:52

Ірак ультимативно вимагає перегляду нафтових квот: країна розглядає вихід з ОПЕК

Ірак, другий за обсягами виробник нафти в ОПЕК, перейшов до жорсткої риторики у стосунках із картелем. Влада країни відкрито розглядає «всі доступні варіанти», включаючи вихід із організації, якщо її квоти на видобуток не будуть суттєво переглянуті. Про це повідомляє агенція Reuters.

► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси

Для ОПЕК, яка вже втратила Об'єднані Арабські Емірати цього року, можливий демарш Іраку, який є одним з п'яти засновників організації, стане болючим ударом.

Країна перебуває у важкій фінансовій кризі, спричиненій наслідками війни з США, тому кожен барель нафти має критичне значення для виживання державного бюджету.

Джерело в міністерстві нафти Іраку в розмові з Reuters було відвертим: «Саудівська Аравія та інші союзники по ОПЕК мають поставитися до цієї вимоги максимально серйозно. В іншому разі Ірак буде змушений розглянути альтернативні шляхи».

Читайте також: Нафта наближається до чотиримісячного мінімуму на тлі ослаблення ризиків постачання

Квоти проти реальних потужностей: ціна виживання

Новий прем'єр-міністр Алі аль-Заїді, який обійняв посаду в травні, зробив ставку на агресивне відновлення економіки та залучення іноземних інвестицій. Його адміністрація відверто заявляє, що країна вимагає підвищення лімітів на видобуток, які б відповідали реальним її виробничим потужностям та потребам населення.

Багдад має амбітну мету — вийти на рівень 7 мільйонів барелів на добу в найближчі роки.

Поки ОПЕК+ звітує про збільшення квот для семи ключових членів на 600 тисяч барелів, Ірак вже вважає ці кроки недостатніми. Ринки відреагували на цей конфлікт миттєво: після появи новин про можливий вихід Багдада ціни на нафту просіли, опустившись нижче позначки 73 долари за барель.

Зараз питання полягає в тому, чи готові лідери ОПЕК йти на поступки, щоб втримати засновника організації, чи готові ризикувати єдністю заради збереження контролю над ринковими обсягами.

Читайте також: Чому вихід ОАЕ з ОПЕК не «заллє ринок» нафтою

Автор:
Ярослава  Крамаренко
Ярослава Крамаренко
Пише на теми: цифрові технології, блокчейн, AI, криптовалюти та регулювання на фінансових ринках.

Коментарі - 1

+
0
nitrous2000
nitrous2000
25 червня 2026, 14:40
#
Правильно, знижуй ще ціну на нафту
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядають 12 незареєстрованих відвідувачів.