Минфин - Курсы валют Украины

Установить

Негосударственные пенсионные фонды

Негосударственный пенсионный фонд позволяет накопить капитал к пенсии.
Пенсионные взносы НПФ инвестируются в ценные бумаги и другие финансовые инструменты. С выходом на пенсию участник НПФ получает свои накопления и полученный с их помощью инвестиционный доход.

В этом разделе эксперты отвечают на вопросы, связанные с негосударственными пенсионными фондами.
На ваши вопросы отвечают эксперты:
uainvestor
Блог «Рефлексії»

(227 ответов)
Для того чтобы задать вопрос, нужно войти или зарегистрироваться
denisdovbysh
Денис Довбыш
14 апреля 2019, 22:36
Денис, Донецк
Добрый вечер.
Подскажите пожалуйста процедуру заключения контракта с НПФ через приложение Приват 24. Через приложение возможно заключить контракт с: ПриватФонд, ОТП пенсия, Династия, Эмерит.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 апреля 2019, 18:42
Вітаю, Денисе.
На жаль, достеменно цієї (ще недосконалої) процедури я не знаю, знаю лише те, що вказано в Приват-24. Підозрюю, що так чи інакше, доведеться особисто звертатись до Адміністратора вибраного НПФ (хоча би, за печаткою).
Коли бентежить ваше місцеперебування, то це вирішується (напішіть, наприклад, на мою пошту: uainvestor@i.ua).
Atlas86
Atlas86
12 апреля 2019, 15:27
Александр, Киев
День добрый.
У меня немного примитивный вопрос)
Когда участник заключает контракт с НПФ,
1. подписывает «заяву про приєднання до пенсійного договору»,
2. отдает в НПФ с остальными копиями документов.
У участника остается только «повідомлення про відкриття пенсійного рахунку» с куар кодами дотупа к личному кабинету?
Разве учаснику НПФ 2й договор не передают?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
12 апреля 2019, 22:34
Вітаю, Олександре, дякую за доречне питання.

Дійсно, деяки НПФ ввели нову технологію — Публічний контракт, але попередня технологія залишилась. Вибір робить вкладник- фізособа. Вкладник — це той, хто сплачує пенсійні внески; він і підписує пенсійний контракт, а одночасно може бути і учасником, на ім'я котрого відкривається пенсійний рахунок.
Як часто буває, нова технологія ще не досконала. У будь-якому разі, створює новий пенсійний контракт не вкладник і не учасник, а тільки уповноважена особа Адміністратора, а від вкладника вона буде вимагати копії паспортів і кодів (свого і учасника). На його місті. я використав би традіційний спосіб створення пенсійного контракту (ПК), де вкладник підписує два примірника ПК, один з котрих залишується у нього. Якщо ж вкладник виявиться настільки прогресивним, щоби використати Публічний конракт, то він отримує лише повідомлення з реквізитами пенсійного рахунку та логін з паролем входу до власного кабінету на сайті АПФ (так, — у вигляді куар-кода для перегляду смартфоном).
Тобто, нічого надзвичайного не сталось, а до нових технологій будемо з часом призвачуватись.
finance787
finance787
10 марта 2019, 16:46
Сергей, как вы видите оптимальную структуру активов условного украинца в 60 лет
В процентном соотношении -НПФ, недвижимость, депозиты, акции, ОВГЗ и тд?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
10 марта 2019, 19:00
Вітаю. друзі. Ми з вами звично шукаємо експерта, «гуру», що все нам пояснить і дасть чарівний рецепт на будь-яке наше питання чи проблему. З цього приводу — маленька історія:
«Якось один китайський воєначальник у скрутній ситуації загрози військової поразки запитав Сунь-Цзи: яку з 36 його стратагем варто застосувати. На що Сунь-Цзи відповів, що тут стратегія не допоможе, тут думати потрібно».

А тепер. коли нам все зрозуміло, починаймо думати разом.

Мені відомо, що майже немождиво переграти ринок, а інвестиційні фонди з різноманітними (і навіть, екзотичними) стратегіями, відстають від індексу, наприклад, S&P 500. Укранськи НПФ так і задумані, як індекс наших фінансових ринків.
Я не маю експертної рекомендації, а за себе можу сказати. У мене є трохи інших інвестицій, але найпершим ввіжаю для себе саме НПФ. Сьогодні їх у мене 5, а незабаром матиму 6, на що маю певні аргументи. Коли виникне розумне питання, то розповім і про них. Іншим людям теж варто думати власною головою і душею, — у них будуть інші аргументи, а коли захочуть, то поділяться ними з нами.

Я не став би говорити за 60 років, — краще вибрав би 70.

mary27
mary27
4 марта 2019, 20:15
mary
Новость — теперь через «Приват24» можно заключать пенс.контракты дистанционно.
https://acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1615:2019-02-28-08-53-58&catid=1:2008-07-31-08-15-46&Itemid=5
Вкладка «мои счета» — «вторая пенсия».
Сейчас это доступно для «Приватфонда», «ОТП Пенсии», «Династии» и «Эмерит-Украина» (про который Сергей писал, что это не развивающийся НПФ).
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
4 марта 2019, 21:39
Відповіді надаються на поставлені питання.
kag1912
kag1912
13 февраля 2019, 17:48
Андрей, Днепропетровск
Добрий день, Сергій.
У 2007-2008рр я був клієнтом компанії ТОВ КУА АПФ «Парекс Ассет Менеджмент Україна». Мій роботодавець перераховував частину моєї зарплати в цей фонд. Звіт про свій внесок я отримував востаннє в 2010р. Розмір моїх накопичень тоді становив 12000грн. Потім цей фонд загубився. В інтернеті я знайшов інформацію про те, що цей фонд кілька разів міняв назви і потім завершив свою діяльність в Україні. На сайті ПФ України в своєму кабінеті я так само не знайшов інформації про те, що кошти цього фонду беруть участь в моєму пенсійному забезпеченні. Питання полягає в наступному — куди порадите звернутися, що б дізнатися про стан мого вкладу. Упевнений, що це буде цікаво не тільки мені. Заздалегідь дякую за приділену увагу.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
13 февраля 2019, 19:37
Доброго дня, Андрію.

На жаль для вас, я не займаюсь пошуками на фінансових ринках України, — ось. прийде Марія, можливо. вона знає більше. Я впевнений, що українські НПФ не губляться і своїх назв не змінюють. Вірогідно, що ваш НПФ злився з іншим, де досі ваші пенсійні накопичення благополучно чекають на вас. Спробуйте звернутись до НАПФА: http://www.napfa.com.ua/
Schlaraffia
Schlaraffia
11 февраля 2019, 13:41
Ferdinand, Schlaraffia
Сьогодні виникла цікава ситуація. Прийшов у податкову, щоб перевірили правильність заповнення декларації і зіштовхнувся з тим, що ніхто зі співробітників не чув про НПФ і про податкову знижку, передбачену для учасників цих фондів. При чому це — обласний центр і люди працюють не один рік. Для них це щось зовсім нове, сказали, що я перший звертаюся з приводу цього. Про НПФ ніхто нічого не чув, і це при тому, що вони функціонують добрий десяток літ. Отож, показав усі папери і адіть: повідомлення про відкриття пенсійного рахунку від АЦПО не містить фіксованої суми (у ньому просто прогалина, там де сума платіжу) та мокрої печатки. У працівників великі очі, бо таке бачать вперше. Власне, лише з минулого року нові клієнти стають учасниками ВПФ «ОТП Пенсія» на основі заяви про приєднання, яка, до речі, йде теж без печатки, і публічної оферти з сайту Фонду. Коли я лишень заключив договір, мене це теж насторожило, що нема ніяких печаток, тому вирішив, піти в ОТП Банк, де заключав договір, і, на всякий випадок, попросити поставити печатку і підпис на Заяві про приєднання до Фонду. Там також казали, що цього не треба, але печатку і підпис поставили. Пізніше вирішив написати в АЦПО. Там пояснили, що в податкову справді потрібно подати лише копії квитанцій і копію повідомлення про відкриття рахунку. Я так і зробив, і сьогодні, зустрівся з такою реакцією. Я тут же телефоную до АЦПО і пояснюю, що, мовляв, так і так, ніхто нічого не знає. Працівниця відповідає, що це лише з 2018 почало діяти, тому новизна для податківців. Сказала, що у разі відмови, просити дати офіційну відмову на папері, далі надіслати її до АЦПО, і вони подадуть вже від себе клопотання. Ось так от! За податкову знижку треба буде ще поборотися.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
11 февраля 2019, 22:07
Варто переглянути Умови пенсійного контракту. а саме, Електронно-цифровий підпис умов пенсійного контракту: https://acpo.com.ua/images/stories/PDF/Public_contract_OTP/%D0%A3%D0%9C%D0%9E%D0%92%D0%98_%D0%9F%D0%95%D0%9D%D0%A1%D0%86%D0%99%D0%9D%D0%9E%D0%93%D0%9E_%D0%9A%D0%9E%D0%9D%D0%A2%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%A2%D0%A3_%D0%9E%D0%A2%D0%9F_.pdf
Потім треба роздрукувати ці 7 сторінок і долучити до своїх документів для податкової. Питання у вас, звичайно, знайдуться, тож ми їх разом і переглянемо. Ставте, — але не все гамузом, а послідовно.
Взагалі, дівчата з банківських відділень не мають повноважень на створення контрактів, — наприклад, відповідну довіреність маю я, моя помічниця і інші офіційні представники з розділу КОНТПКТИ сайту АЦПО. На всю систему ОТП Банку є, мабуть, одна така особа з печаткою і правом підпису у головному офісі Києва, а всі інші лише «загонщики».
На вашому примірнику, дійсно, не потрібні ні підпис, ні печатка АЦПО, але, тим не менш, я рекомендую створювати пенсійні контракти звичним чином, як було раніше, а новинка с публічним контрактом ще не прижилась
uainvestor
uainvestor
9 февраля 2019, 22:45
Сергей, Днепропетровск
Іноді з'являється бажання поставити собі питання раніше, ніж його поставлять читачі.

Коли українцям пропонують інвестувати в пенсійні контракти (з НПФ) з горизонтом 10-20-30+ років, то вони закономірно думають, що термін 30+, — це занадто, бо за цей час (за байкою Ходжі Насреддіна) ризикують померти вони самі, НПФ або зміниться відповідний Закон. Тож. вони питають: хто бере на себе зобов'язання НПФ на цілих 30 років, тобто, хто компенсує можливі втрати учасникам НПФ у випадку його банкрутства?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
12 февраля 2019, 17:24
По-перше, українців не примушують інвестувати на довгий термін, — ми самі плануємо їх, виходячи з власних намірів. мати термін 30+, нам просто вигідніше, і від цього не вмирають. Жаль, що діти про таке не знають, а то починали би гратися з садочку.
НПФ не можливий збанкрутися, бо не має (і не може мати) фінансових зобов'язень. У інших фінансових установах (як банки і страхові компанії) приймають від населення гроші, обмінюючи їх на паперові зобов'язення. Коли гроші закінчуються, то збанкручуються. У випадку СК, покрити втрати може більш потужна (і не задарма), а за банки платить держава, тобто, ми з вами, як платники податків. Коли ми хочемо, щоб за нас, нерозумних, заплатила решта розумних, то це теж можна назвати певними словами (які я тут не хочу застосувати). Якщо країна багата і розвинена, то можна говорити і про постійний прибуток для кожної людини, і про безоплатні комуналку, овіту, лікування, транспорт.., але до такого стану нам треба ще підрости і попрацювати.
Так от, НПФ не чіпає наші внески, — вони постійно належать учасникам фонду, просто ними управляє КУА і лічить АПФ, а зберігає активи ЗПФ. НПФ — це наша спільна скринька, дещо схожа на ОСПП, хіба що без загального зібрання (але деякий спосіб є і на це).
Буває, що куплена нами квартира, з часом втрачає свою вартість. В подібній ситуаці, було б безглудно і смішно виставляти свої претензії з компенсацій будь-кому (продавцю, реалтору, нотаріусу, банку, державі...), крім себе. Інвестування — це справа на власний розум, розсуд і ризик, де не буває сторонніх, — будьмо розумінюватися і розвиватися самі, самотужки, і все буде добре.
51853282
Алексей Потапенко
28 января 2019, 23:11
Алексей, Харьков
Здравствуйте. Вы давали ссылку на пенсионные фонды acpo.com.ua но я там не видел Приватфонда. Почему? Что вы можете сказать о нем?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
29 января 2019, 22:10
Доброго дня, Олексію.

Я дав посилання на 17 НПФ, котрих адмініструє моя компанія АЦПО, а ПриватФонд має іншого управляющого адміністратора Паритет. Він непоганий. але ризики в тому, что АПФ і КУА не контролюють один одного і не мають різниз державних регуляторів. Для учасників, це може бути потенціально небезпечно. Після націоналізаціїї ПБ, багато учасників ПФ перевели свої накопичення до інших НПФ, побоючись, що там було не все гаразд. Наразі. ситуація виправилась, але процесс втрачення активів продовжується. Попри все. я продовжую залишатись в ПФ, але фінансово необізнаним не раджу. Уточніть питання, Олексію, — можливо, щось додам.
mary27
mary27
25 января 2019, 18:42
mary
Сергей, как вы смотрите на такую новость:
http://ru.otpcapital.com.ua/news/news_detail.php?ID=189646
НПФ, доходность которого привязана к валютному курсу.
Как ''валютные'' страховки.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
26 января 2019, 12:44
Вітаю, Маріє, дякую за ваше питання.
Новині лише два дні, і має вона рекламний характер (певно, ОТП чомусь поспішає). Взагалі, закон полягає цю справу на АПФ, але жодних вказівок від його керівицтва досі ще не було, тож і я почекаю з висновками.
Я розумію, що переважна частина вкладників НПФ схиляється до валютних активів, але це не безумовне рішення, бо у світі, історичний пріоритет мають акції промислових підприємств.
Заради диверсифікаціїї і допитливості, можна взяти ФріФлай до свого портфелю, але ризики можливі. Для неофітів, обережно порадив би збалансувати цей фонд з більш традиційними.
48864418
Igor Tochylin
22 января 2019, 21:32
Igor
Добрый вечер.
Много тем, ещё больше комментариев. Все по существу. Много ценной информации. Но во всем этом потоке не могу найти ответ на 1 вопрос. «Какой конкретно НПФ выбрать в Украине?» По надёжности и доходности. Какие рекомендации?
Или буду благодарен за ссылку на тему.

Спасибо.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
23 января 2019, 22:55
Вітаю, Ігоре, дякую за вчасне питання.

Одна розумна людина сказала: «Knowledge itself is power» («Знання саме по собі — сила»). Або просто: «Знання – сила».
Друга розумна людина написала: «18. Бо при многості мудрости множиться і клопіт, хто ж пізнання побільшує, той побільшує й біль».
Третя розумна людина зазначила: «Знання бувають двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості».
На остаток, ще одна розумна (бо за нашими поняттями, лише освітчена) людина (нажаль, — це я сам) скаже одну розумну річ, але най ніхто не ображається: https://www.youtube.com/watch?v=0QantBeDe9Q. На мій погляд, знання мало чого варті перед вмінням самостійно думати.
У власному кабінеті користувача на сайті https://acpo.com.ua/, я час від часу переглядаю показники своїх 5 НПФ, котрі поряд і не сплять, а рухаються, конкурують і змінюють свої позиції у рейтингах, не те, що на протязі року, а щомісячно. Чи можуть вони змінити хоча б одну літеру у Законі? А хто їм це дозволить? На них чатує величезна система державного регулювання, сусіди- конкуренті і власний адміністратор, і в цьому питанні, серед них немає кращих чи гірших, — перед законом всі рівні, однаково слухняні і однаково безпечні.
Щодо прибутковості. Кожна НПФ має власну стратегію: іноді їм хочеться впевнено виглядіти перед потенційними учасниками, але головне для них – це дати результат не завтра, не через рік-два, а саме під час масового виходу на пенсію більшості учасників, — а це легко вираховується, — постійне зростання буває у банках, а фінансові ринки працюють за іншими законами, — тут можна 10 років «пасити задніх», а в певний момент зробити кілька сот відсотків і стати однеосібним лідером. Я теж не розраховую на всі свої 5 НПФ, але хоча б один з них таки зірве джек-пот, і саме тоді, коли мені це буде потрібно. Ось, чому їх не один-два, а цілих п’ять. У певний час, можна об’єднати всі накопичення разом, аби збільшити розмір своєї власної пенсії, але можна вчинити інакше, закриваючи по-черзі кожний окремий НПФ у визначені терміни для отримання одноразової пенсійної виплати. Певно, що краще робити це у віці за 70, коли податків вже не буде. Так зробити збираюсь я сам і раджу читачам. А нюанси відпрацюємо з кожним з вас окремо.

11428794
Кирилл Б.
19 января 2019, 9:28
Кирилл
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, какой алгоритм получения налоговой льготы? И когда этим вопросом необходимо заниматься (скажем, в первый месяц нового года — по результатам предыдущего года).
Спасибо!
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
23 января 2019, 12:53
Доброго дня, Кирило.
Будь ласка, — Марія вже вказала посилання на необхідну вам інформацію. Я вдячний їй за поінформування, а моя місія тут дещо інша. Дійсно, корисно зайнятись отримуванням належних вам коштів якнайраніше з початком нового року. Завчісно збирайте необхідні документи, а затримає вас лише довідка з бухгалтері свого роботодавця. Зверніть уваги, аби там було вказано крім заробітної плати, ПДФО і військовий збір. Інакше, можна отримати менше 18% від пенсійних внесків. Отримані гроші, варто швиденько внести у той же НПФ (це збільшить його наступний прибуток), а не змішати з кишеньковими гривнями. У податковій інспекції вам безкоштовно допоможуть (такий у них приємний обов'язок).
Schlaraffia
Schlaraffia
3 января 2019, 22:59
Ferdinand, Schlaraffia
Доброго дня в новому році! Дякую дуже за відповіді. Все чітко і зрозуміло. Маю ще одне запитання: чи те, що особа отримуватиме пенсію з НПФ вплине на надання субсидії? Тобто якщо робитимуться щорічні внески за особу, чи тоді дадуть ( не заберуть) субсидію тій особі? Дякую
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
16 января 2019, 0:25
Вітаю. Я впевнений, що участь в НПФ не вплине на розмір субсиді, але від виконавців на містах можна очікувати будь-чого. Декларація не вимагає розповідати про НПФ, тож не варто цього самостійно робити, — і ніхто про це не дізнається, а НПФ, АПФ, КУА І ЗПФ, теж нікого не повідомлять.
Втім. коли мова йде саме про отримання недержавно пенсії, а не пенсійні внески (не догледів спочатку), то в декларації таки треба вказувати, як будь-який прибуток, а далі, — як порахують…. Тому, треба намагатись, аби розмір такої пенсії перевищував будь-які витрати. А задля цього. краще починати її отримання після 70 років (тоді вона буде найбільшою і без найменших податків). Держава не завжди до нас є справедливою, але це не привід її (і будь-кого) обдурювати.
Schlaraffia
Schlaraffia
25 декабря 2018, 18:50
Ferdinand, Schlaraffia
Добрий вечір, Сергію,
мені дуже подобаються Ваші чіткі і зрозумілі пояснення стосовно фінансових питань. Видно, що Ви грунтовно і всебічно аналізуєте і пропонуєте різні альтернативи, не навязуєтее при цьому якоїсь однієї точки зору і даєте читачу можливість самому зважено прийняти рішення. У мене такі питання: 1) що означає для фонду в цілому і мене зокрема, що НПФ з 2019 р. стає неприбутковою організацією (тобто чи вплине це якось на діяльність фонду, розмір податкової знижки, оподаткування його дохідності, виплат і т.п.)? 2) За Законом України НПФ не може збанкрутувати, виникає питання — що як збанкрутіє банк-зберігач, в якому накочичується наша майбутня пенсія (чи правильніше активи, які в майбутньому стануть пенсією)? Як це теоретично може вплинути на діяльність Фонду і які тоді мають бути дії вкладника? 3) Чи варто мені особисто, як вкладнику, робити щорічно індексацію своїх внесків (скажімо, на 200-500 грн. більше ніж минулого року), чи краще вносити фіксовану суму плюс, як ви слушно радите, розмір податкової знижки? Чи доцільно робити таку індексацію і як правильно її робити? Дякую наперед. Бажаю Вам та Вашій родині теплих і затишних вечорів та щоб Вас оточували приємні та доброзичливі люди. З повагою, FERDINAND.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
25 декабря 2018, 23:55
Дякую, Друже, — і за добре слово. і за побажання. Я теж зичу всього найкращого вам і всім українцям в новому році (задля цього і працюю).
Чесно кажучи, на наступне я вирішив перестати визначати себе фінансовим експертом, і замість відповідей, ставити нові питання. як для читачів, так і собі. Принагідно, почнемо з ваших.
1. Сталася певна колізія, коли закон «Про недержавне пенсійне забезпечення» називае НПФ неприбутковою організацією, а нові податкові новаціїї вимагають від нього протилежного. Скоріш всього, за нинішнім урядом, здоровий глузд не переможе. але самі НПФ будуть пручатися і нічого з наших пенсійних накопичень державі не віддадуть (а суд їх підтримає). Як пройдуть вибори, все стане на свої місця.
Наша прибуткова знижка захищена законами (в тому числі, — податковим кодексом), тож, чого нам боятися? Звичайно. можна учікувати будь-якої дурниці, але наперед переживати не варто: будемо випішувати питання, коли їх буде поставлено. Наразі, у податкової нема права нам відмовити, — тож робімо це у 2019 році якнайскоріше. Коли НПФ не має доходів, то звідки взяти податки? Коли хтось таки доходи придумає? Наприклад, НПФ зобов'яжуть брати собі частину інвестиційного доходу від зростання активів і ділитись ними з державою. Теоретично, таке можливе. Тоді впадуть і наші доходи і цьому хтось порадіє. Я впевненй. що ми спільно знайдемо вихід.
2. Подумаємо, що таке банкрутство, звідки воно виходить? Коли організація має певні фінансові зобов'язання, котрі не в змозі виконати. Нічого подібного наші НПФ не мають і мати не збираються. Може їх хтось змушить? Наприклад?
Як бачите, ваші питання виходять з потенційних осторожень. З одного боку. ви праві, що шукаєте можливі негаразди, але в цій справі ми всі майстри…. А як від Сонця відвалиться шматочок і впаде на Землю? А коли цеглина впаде на голову кожному з нас? То, можливо, у подібних фантазій є межа?
3. Індексувати внески — це розумно. Особисто я, не прив'язуюсь до певного розміру свого доходу, не вираховую розмір можливої майбутньо пенсії, хоча колись так робив. Зараз планую не майбутнє, бо воно в волі Бога, а намагаюсь впливати на нього через зміну сьогодення і власного характера. Свого часу. я писав і «ЗА» і «ПРОТИ» планування, а зараз я намагаюсь заспокоїтись стосовно цього питання. До кінця ще не заспокоївся, тож, можемо посперечатись. А для вас рекомендую виходити з мінімального внеску до ПФУ (приблизно, 700 грн. на місяць), бо навряд чи ви хочете мати власну пенсію менше за державну. Якщо власна пенсія нас цікавить, то ми повинні за її розмір піклуватись всемірно, кожного дня. Коли постає питання. куди направити доходи: до пенсії чи на проживання, я шукаю розумний компроміс, і роблю це постійно — сьогодні. в якому я живу. Коли я поставлю собі задачу у відсотку до чогось певного. то я обмежую себе у повсякденному житті і менш щасливий, ніж звичайно. Але розумію. шо інша людина щасливіша саме тоді. коли у неї все наперед прораховано. А нас просто різні світогляди. До нього, питання читачів ще не досягають. Можливо, — на жаль, бо це цікавить мене більше.
NerInes
ines ner
14 ноября 2018, 9:33
ines, Одесса
Добрый день! Помогите, пожалуйста, разобраться с вопросом возврата денег из Негосударственного пенсионного фонда «Первый национальный открытый пенсионный фонд», в который перечислялись деньги моим предприятием через Имексбанк в период 2008-2013гг. На сегодняшний день что-либо «вытащить» из него не представляется возможным… увы!
С уважением- Инна
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
14 ноября 2018, 22:53
Здравствуйте, Инна.
На сколько я понимаю. ваши пенсионные накопления не пострадали и благополучно переведены в другой НПФ — «Все». Обращайтесь к его администратору ТОВ «Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів» (http://www.vseapf.com.ua/, где и получите ответы на все свои вопросы. За этот НПФ особенно переживает присутствуюшая здесь Мария ( Mary27), она вам и поможет.
Мне кажется. что ваши слова «что либо „вытащить“ из него (НПФ) не представляется возможным», не вполне корректы и вносят легкую панику в стройные ряды других участников украинских НПФ. НПФ — не то учреждение. из которого следует что либо «вытаскивать», они работают в полном соответствии с законом и очень аккуратно выдают пенсии своим пенсионерам. Если же участникам еще нет 50 лет, то им деньги и не положены (но не фондом, а законом), за исключением случаев выезда зарубеж на ПМЖ, серьезной болезни или смерти. В последнем случае, все накопленное получат наследники.
Инна, если вам пока еще не все понятно в механизмах деятельности НПФ, то задайте дополнительные вопросы, а я постараюсь их осветить.
Vasilevich73
Vasilevich73
18 октября 2018, 12:18
Андрій, Київ
Доброго дня, Сергію!
Хочу поділитись своїм досвідом оформлення податкової знижки.
На початку року я отримав від АЦПО виписку, в якій було зазначено сумму коштів, що буди перераховані мною в НПФ.
Звернувшись в податкову інспекцію з заповненою декларацією, договором з НПФ, випискою та довідкою про доходи мені було відмовлено в прийнятті документів. Основною причиною було те, що виписка згідно податкового кодексу не являється підтверджуючим документом, тому необхідні квитанції про перерахування коштів.
От з квитанціями в мене й виникла проблема.
Перерахування коштів відбувалось за допомогою посилання «Внески он-лайн» на сайті АЦПО -www.acpo.com.ua. В посиланні зазначено, що перерахування коштів відбувається через Приватбанк, з комісією 2,75%.
Тут і починається саме цікаве. Звернувшись в Приватбанк я отримав квитанцію про списання коштів в розмірі (для прикладу) 100 грн та інформацію про те, що комісія з мене не утримувалась. Але на рахунок надійшло лише 97,25 грн (100 грн — 2,75%).
Розбираючись далі виявилась наступна схема роботи — Приватбанк списує з мене кошти без комісії й перераховує їх на свою систему он-лайн платежів LiqPay й лише потім кошти попадають в НПФ. Я звернувся на liqpay.ua з щодо квитанцій на мої платежі. Вони їх видали, але без урахування комісії (знову на 100 грн), пояснюючи це тим, що згідно їх правил комісія не вказується.
Це і було проблемою, так як сума в квитанціях була більшою за суму фактичного надходження. Я звернувся за допомогою до АЦПО. ВЕЛИКА ПОДЯКА менеджеру Тамілі Лях, яка займалась вирішенням моєї проблеми. LiqPay їй також відмовила, як вихід я отримав квитанції про зарахування коштів від Укрсиббанку, в якому розміщений рахунок НПФ.
Й лише тоді в мене прийняли документи в податковій.
Як висновок з викладеного вище — я не рекомендую не використовувати посилання«Внески он-лайн» на сайті АЦПО -www.acpo.com.ua до того часу,
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
18 октября 2018, 20:10
Добридень, Андрію.

Ви все правильно вчинили, а ваш перший шлях виявився хибним. Я так розумію, що свого часу, АЦПО не порозумівся з ПБ, — сподіваюсь, буде наука і для нього.
Я теж поділюся своїм досвідом:
1. Внески до НПФ «Соціальний стандарт» роблю через банк-зберігач «Піреус», а до НПФ «ОТП Пенсія», — через ОТП банк, з тієї ж фінансової групи, що і КУА «ОТП Капітал». Хоча банк-зберігач зовсім інший (УкрСибБанк), але з ним вирішив всі питання хтось з НПФ «ОТП Пенсія». Він виявився більш спритним, — дякуємо йому.
2. Внески до інших ОТП, що обслуговуються АПФ «АЦПО», роблю он-лайн з Приват-24. Комісія банку у всіх питаннях, практично, на будь-яку суму (принаймні. До 2 000 гривень) складає 3 гривні. Вважаю її сприйнятною.
3. Крім того, будь-які внески безоплатно робить банк «Монобанк», але він доступний лише власникам Смартфонів.

Передивляючи пенсійні внески своїх друзів, я теж звернув увагу на дивні (не круглі) суми. Ще раз хочу публічно попередити не лише власних друзів, а всіх вкладників наших фондів, щоби більше не використовували цей сумнівний сервіс.

А вам, Андію, за пильність, — подяка від всіх вкладників НПФ.
killersov
Олег Савьяк
21 сентября 2018, 10:12
Олег, Киев
Доброго дня.
Сергію, дякую за багато корисної інформації і змістовні пояснення. Але нажаль а ні у вас, а ні в дядька google я не знайшов ту, яка мене більш за все останім часом турбує.

На початку року прийняв участь в НПФ «Приват фонд». І все б наче нормально, але сестра сказала, що є НПФ в які можна здійснювати вклади в іноземній валюті, а то раптом знову криза і девальвація… Ось тут я завис, оскільки я таких НПФ не знаходив. Єдиний подібний варіант — це накопичувальне страхування життя, але воно не викликає в мене довіри.
Підкажіть будь-ласка чи є в Україні НПФ в іноземній валюті? Чи мене дизінформували?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
23 сентября 2018, 18:34
Вітаю, Олеже.
Хочу, аби мене зрозуміли і ви, і інші читачі: за природоу, я – фінансовий філософ, від того, можливо, і став експертом. Окремі факти з моїх дописів – це інформація для роздумів: я роздумую, описую свої враження і прошу обговорювати мої думки, бо вони не досконалі (як будь-які інші), а істина народжується лише у спілкуванні.
Тож, сприймайте мої думки, як приватні і трохи експертні на базі значного досвіду. Деякі люди описують окремі факти на основі знання багатьох іншіх схожих фактів. Це – індукція, як один з методів пізнання, тобто виявлення загальних принципів через порівняння багатьох окремих схожих випадків (і він має сенс). А мій метод протилежний індукції, – це дедукція, — спосіб дослідження окремих фактів через знання загальних принципів.
Відповідаючи на ваше питання, індукциїст порівняє безліч українських НПФ і СКЖ, запевнить вас, що валютою вони не оперують, і навіть коли про таке кажуть, то це не повна правда, бо насправді і беруть і повертають інвестиції у гривні за курсом НБУ. А як дедукциїст, я зразу скажу те саме, бо знаю про існування певних законів і державних регуляторів, що суворо доглядають за їх виконанням у сфері фінансів. Як і чому це відбувається, — окреме питання (як поставите його, то напишу детальніше).
Можливо, ваша сестра чула, що у світі існують НПФ, що приймають іноземну валюту. Я тех. Про це, я нещодавно трохи писав тут: https://pensioneriya.blogspot.com/2018/08/blog-post.html і тут: https://pensioneriya.blogspot.com/2018/08/blog-post_27.html
Насправді, йшлося про велику іноземну фінансову компанію, що вважається інституціяльним інвестором. Дійсно, вона має кілька програм (навіть для українців) у євро або долярах і з цікавим доходом. Свою думку я виказав, а повний аналіз провести не зміг через брак достовірної інформації. Але пообіцяв звести цікавих читачів зі співробітниками у Дніпрі тієї компанії за певну винагороду. Тож, пропозиція лишається і досі дійсною. Хто має такий намір, — звертайтесь.
litmax
litmax
13 сентября 2018, 17:05
Максим
Здравствуйте, вот как раз недавно говорили с супругой о негосударственном пенсионном страховании. Я скептик в этих вопросах, ведь еще помню Украинский дом Селенга и Диком. Вопрос: какой самый «старый», образно говоря, траст в Украине? Осуществляет ли он уже выплаты «пенсионерам»? И какова примерная его доходность?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 сентября 2018, 9:54
Здравствуйте, Максим.
Если вы не очень внимательно читали предыдущие материалы, то я повторю еще раз для вас: эта рубрика не для справок, а для разъяснения некоторых моментов негосударственного пенсионного обеспечения и вопросов из сходных сфер. Разве что Мария поделится с вами своими энциклопедическими знаниями.
Если вы не сумеете более корректно перефразировать свой вопрос, то завтра я интерпретирую его по-своему, и расскажу читателям то, что хочу сказать сам, а не ожидали прочесть вы.

Я приветствую здоровый скепсис с позиции знаний (вот, кстати, — пример: https://pensioneriya.blogspot.com/2018/09/blog-post_14.html.) Вместе со своим диалектическим собратом оптимизмом, он эффективно поднимает, развивает любое явление. Я также понимаю природу огульной критики, но вряд ли что-то полезное родится из почвы невежества и страха.
Думать о будущем, на мой взгляд, полезно, — стоит обсуждать вопросы пенсионного обеспечения с близкими и друзьями, чтобы искать лучшие для себя решения. Мои, например, друзья-«свидетели Иеговы» ждут Царствия Небесного (срок которого, правда, пока не определен) и надеются на бессмертие без болезней и проблем, а поклонники учения Иисуса Христа, о будущем тоже не думают, возлагая его на Божью волю. А я – где-то посередине: в душе надеюсь на Бога, а в земной жизни полагаюсь на собственные силы. Вдохновение и силы дает мне украинский «ШЛЯХ ДАНИЙ»: http://pensioneriya.blogspot.com/2018/09/way.html. ШЛЯХ, если коротко, таков:
1. Заработать (где?).
2. Отложить (сколько?).
3. Инвестировать (в какие инструменты?).
4. Потратить (на что?).

Именно эти вопросы легли в тематику «Клуба пенсионеров» на основе коллектива студентов «Университета третьего возраста», первое заседания которого как раз и начнется во вторник, 18 сентября в городской библиотеке на Воскресенской, 23 (4-й этаж). Приглашаю всех, потому что «состояние пенсии» присуще всем поколениям, а как его достичь, и будем обсуждать.

Думаю, что остальные мои соотечественники строят свой путь, исходя из родовой памяти своего бывшего когда-то сословия.

Которые из крестьян, «от сохи», то есть, стремятся создать значительный капитал (урожай), а затем рачительно растянуть его на долгий срок (до весеннего посева). Им подходит принцип создания семейного капитала и переноса его в консервативные инвестиционные инструменты, как банковский депозит, арендная недвижимость, НПФ на худой конец.

Пролетарии «от горна», — те привыкли жить размеренно, от зарплаты до зарплаты, они и сейчас стараются прибиться к постоянной денежной работе. Им подойдут крупные солидные сетевые компании.

Те, кто дворянских кровей, норовят приобрести себе, если не деревеньку душ на 300, как было раньше, то хотя бы, по нынешним временам, — семейный бизнес или приличный пакет акций в одном-двум Акционерных Товариществах.

А бывшие разночинцы, — они и сейчас всеядные: им все подходит, на что ума и денег хватает.

Лично я, как потомственный и крестянин (по одному деду), и дворядин-путейный инженер (по другому деду), и пролетарий (по родителям), и офицер (по собственной военной службе), поставил свое пенсионное будущее на украинские НПФ, арендную недвижимость, немножко сетевого бизнеса и кое-какие мелочи из смежных областей (что деньги приносит, — все ко двору).
В последнее время, деньги я стал различать и разделять на конкурентные, кооперативные и душевные, предпочитая, при этом, последние. Деньги впредь не полагаю целью, а лишь средством увеличения любви и воспитания своего характера. Это и следует из моих последних финансово-философских проектов.
Имея собственный ШЛЯХ, я с пониманием принимаю любые другие реальные пути, но не отрицание всего и всех. Готов обсуждать (и даже соглашаться) конкретику, особенно, если она прозвучит в разумных вопросах читателей.

VlaDonUa
VlaDonUa
20 августа 2018, 13:47
Владислав, Днепр
Добрый день, Сергей.
По последней вашей статье о интересной сетевой программе. Это случайно не ава маркетинг груп? Они сейчас активно в Днепре запустили свои щупальцы.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
26 декабря 2018, 0:45
Привет, Влад.
Да, я знаю АВА, но дело не в ней, я просто изменил свое отношение к МЛМ в целом, — нашел кое-какие возможности. Что касается АВА, то это скорее инвестфонд. чем МЛМ. но тоже, по-своему. хорош.
sergeykiev1
sergeykiev1
27 июля 2018, 15:20
Сергей, Киев
Где можно посмотреть доходность ПриватФонда за 2016-2017 год?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
26 декабря 2018, 0:39
Привет, Сергей.
Я уже писал. что не справочное бюро, а где посмотреть доходность любого НПФ тоже писалось. Но по случаю. напишу свои последние мысли относительно ПриватФонда. Доходность НПФ с некоторых пор. перестал меня интересовать, не рекомендую и вам увлекаться сравнением доходности разных НПФ. Во-первых. мы не знаем. что будет завтра, и вчерашний аутсайдер станет лидером, и мы расстроимся; во-вторых, доходность НПФ вторична. а более важна налоговая скидка, а также, наличие самой доходности (любая хороша и больше нуля).
Думал. что у меня там мало денег, но их оказалось больше. Жду. что будет дальше. Тем не менее, не возражаю, если кто-то захочет выйти из ПФ (и даже помогу), но при этом советую не разрывать контракт, — возможно. еще пригодится.
Сегодня у ПФ не лучшие времена. но я верю, что выход найдется, могу даже помочь. если попросят, но ПФ пока еще слишком гордый.
Cheluskin
Cheluskin
21 июня 2018, 21:40
В связи с реформой выясняется, что я не получу пенсию, так как нет нужного стажа. И пугает сама формулировка, что я не буду получать пенсию, а только социальную помощь. В контракте приватфонда написано, что я могу начать выплаты за десять лет до государственной пенсии. Вопрос. А если приватфонд сошлётся на отсутствие у меня статуса пенсионера и откажет в выплатах? Или государство ещё поднимет пенсионный возраст до 90 лет скажем, а это реально, учитывая рост продолжительности жизни через 20-30 лет. Меня и всех вкладчиков без статуса пенсионера кинут получается?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
22 июня 2018, 14:59
Все правильно вы поняли о сути пенсионной реформы. Это не должно вас пугать, потому что НПФ по-прежнему, в ваших руках. Никто из них, включая не самый лучший Приватфонд, не смогут вам отказать, потому что таков закон. Другое дело в том, какой возраст вы считаете адекватным. Лично я, определяю свой срок пенсии не ранее 70 лет, а до того времени мой пенсионный капитал еще больше вырастет. Думаю, что вы способны на то же самое, но Приватфонд, все-таки лучше на вашем месте поменять, хотя бы на некоторое время.
Если же в Украине пенсионный возраст вырастет до 90 лет, то я приму это, как свидетельство роста продолжительности жизни, и даже порадуюсь: никто, даже государство, не способны кинуть меня (и не осчастливить) больше, чем я сам.
Страницы: 123456