Президент США Дональд Трамп во вторник, 11 марта, объявил о новых тарифах против Канады в ответ на введенный канадской провинцией Онтарио 25% налог на электроэнергию для США. Вашингтон повысит до 50% пошлины на канадскую сталь и алюминий. Об этом Трамп написал в своей соцсети TruthSocial.
Трамп увеличил пошлины на отдельные канадские товары до 50%

► Читайте страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
«Учитывая, что Онтарио (Канада) ввела 25% тариф на „электроэнергию“, поступающий в Соединенные Штаты, я поручил моему министру торговли прибавить дополнительный 25% тариф, доведя его до 50%, на всю сталь и алюминий, поставляемый в США из Канады», — сказал он.
По его словам, этот тариф вступит в силу завтра, 12 марта.
Кроме того, Трамп отметил, что Канада должна немедленно отменить свой антиамериканский фермерский тариф в размере от 250 до 390% на различные американские молочные продукты.
«В скором времени я объявлю чрезвычайное положение в сфере электроэнергии в зоне угрозы. Это позволит США быстро принять необходимые меры для устранения этой оскорбительной угрозы со стороны Канады», — заявил Трамп.
Президент США также сказал, если Канада не отменит другие уже давно существующие пошлины, то он 2 апреля существенно повысит тарифы на импортируемые в США автомобили, что фактически навсегда уничтожит автомобильную промышленность в Канаде.
Кроме того, по мнению Трампа, Канада платит очень мало за национальную безопасность, полагаясь на Соединенные Штаты для военной защиты.
«Мы дотируем Канаду более чем на $200 млрд в год. Почему? Это не может продолжаться», — подчеркнул Трамп.
По его словам, единственное, что имеет смысл — это сделать Канаду пятьдесят первым штатом США. Если это случится, все тарифы, как и другие спорные вопросы, будут неактуальными.
«Налоги канадцев значительно снизятся, они будут более защищены — как в военном, так и в других аспектах — чем когда-либо прежде, проблема Северной границы исчезнет, а самая большая и самая мощная нация в мире станет еще больше, лучше и сильнее, чем когда-либо — и Канада станет ее большей частью», — добавил Трамп.
Читайте также: Трамп продолжает обваливать фондовые рынки. Инвесторы боятся рецессии
Напомним
Канадская провинция Онтарио в понедельник, 10 марта, объявила о повышении стоимости электроэнергии на 25% для американских потребителей в ответ на введенные Трампом 25% тарифы. Онтарио подает электроэнергию в штаты Миннесота, Мичиган и Нью-Йорк.
🕵️ Мы создали небольшой опрос, чтобы узнать больше о наших читателях.
💛💙 Ваши ответы помогут нам стать лучшими, уделять больше внимания темам, которые вам интересны.
🤗 Будем благодарны, если вы найдете минутку, чтобы ответить на наши вопросы.
Комментарии - 22
Хіба що у твоїй уяві. Зі свіжих новин: 60% витрат на зброю в ЄС — це купівля американської зброї чи послуг.
Report: European militaries reach 60% reliance on US weapons
Ось реальний приклад з чого живе як звичайний Джон з Конектікута так і умовна корпорація ABC Inc.
«Хіба що у твоїй уяві. Зі свіжих новин: 60% витрат на зброю в ЄС — це купівля американської зброї чи послуг.»
і? всі вливають гроші в ринки США, а США видає кредити, те що ти написав це про те, що б блоці НАТО просто ЄС купує всю зброю в США як в головного постачальника, далі що?
Ти чи на приколі, чи не прокинувся ще.
Дай відповідь, чому в США ніколи не було і НЕ БУДЕ дефолту?)) Бо вони друкують валюту в котрій весь світ по суті торгує і живе, вони під час ковіду надрукували кілька трильйонів і вкинули в свою економіку, МВФ шось сказав про інфляційні ризики їм? Ні, бо клали вони на МВФ)) Держборг США може рости нескінченно, бо вони можуть просто надрукувати більше долярів і все)
Інакше, з твоєї логіки, вони «не розмазують по всіту інфляцію», але чомусь досі найбільша економіка світу має найбільший зовнішній борг, але все ніяк не дійде до межі дефолту, хмммм, в чому ж тут справа, не розкажеш?)) може тому що вони можуть друкувати собі світову валюту?)) чи Трамп просто так заради уявної «медальки» не хоче, щоб ніхто в світі не злазив з долара?))
Прокидайся давай вже
ану-ану назви кредит який видає уряд США простим американцям?
назви закон який дозволяє американцям цей кредит не повертати
Ти чи на приколі, чи не прокинувся ще.
Це ти на приколі. Від того що долар еспортує американську інфляцію до Уганди — американцю з Конектікуту абсолютно пофіг, йому треба піти купити яйця і залити гас в його джип. Ці гроші він має заробити.
Дай відповідь, чому в США ніколи не було і НЕ БУДЕ дефолту?
О, і ця людина каже що я на приколі.
А що було в період 1929–1939 років?
Ніхто не каже що вже завтра в США буде дефолт. Мова поки що лише про рецесію, яка теж поки що не настала, але вже є велика вирогідність того що вона буде.
І все ща лише за півтора місяці правління Короля Трумпа. Півтора!
назви закон який дозволяє американцям цей кредит не повертати»
тебе не туди кудись понесло тобі про солоне, а ти про яскраве, мова була про те, що США розмазують інфляцію по всьому світу і мова не була про кредити всередині Америки для американців
«Це ти на приколі. Від того що долар еспортує американську інфляцію до Уганди — американцю з Конектікуту абсолютно пофіг, йому треба піти купити яйця і залити гас в його джип. Ці гроші він має заробити.»
Тільки в США інфляція контрольована і як правило в межах 5%, тому американці буквально живуть в кредитах від банків, а світі інфляція зростає завжди :)
«А що було в період 1929−1939 років?»
Світова економічна криза в результаті обвалу фондового ринку, а тобі про дефолт США казали дефолт це коли вони по зовнішніх зобов`язаннях не можуть платити, а США дефолт ніколи не оголошували, через це і вкладають, в тому числі, але не виключно, гроші зовнішні інвестори в США
Тобі кажуть про одне, ти намагаєшся шось заперечувати і апелювати чимось в чому не розумієшся це кумедно виглядає, коли ти плутаєш світову економічну кризу і дефолт однієї країни, котра дефолт не оголошувала хоча була в обставинах дефолту протягом своєї історії, але при цьому де юре дефолт не оголошували тому всі так і тримаються за США нині, бо вони не
бо тема відпочатку про яскраве, а ви тулите сюди солоне
Тільки в США інфляція контрольована і як правило в межах 5%
як правило — це коли президент адекватний
а не коли це рижий клоун з деменцією що не пам'ятає що казав тиждень тому
нагад: в сусідній темі ми обговорюємо обвал фондового ринку який стався виключно через дії старого маразматика — більш немає жодних інших причин
а тобі про дефолт США казали дефолт
а тоді не сталось дефолту?
а США дефолт ніколи не оголошували
а Росія не оголошувала Україні війну
ще раз нагадаю про що ми: «Американці скоро теж прозріють…»
ти не помітив, що тобі три людини різними аргументами пояснюють одне і теж, інші плюсують їх відповіді тобі, а ти сидиш упираєшся незрозуміло проти чого, поки на тебе не забивають, бо нікому не цікаво пояснювати самовпевненій людині, що Сонце стає не на Півдні, а на Сході))
я то як раз розумію про що ми почали дискутувати
> «Американці скоро теж прозріють…»
>>> Американцам плевать на проделки Трампа — у них есть печатный станок. И этим всё сказано.
А ось ви з Міні чомусь відразу загубились і дискутуєте про щось інше: про перенесення боргі США на інший світ.
Ще раз: від того що економічна криза вплине на Уганду та Україну — в самих США краще не стане.
Бо в 2008 це вже було!
«
A dramatic spike in suicides between 2008 and 2010 can be linked with the economic crisis, according to a study published today in the British Journal of Psychiatry.
Researchers from the University of Oxford compared suicide data from before 2007 with the years of the crisis and found more than 10,000 «economic suicides» associated with the recession across the U.S., Canada and Europe.
»
Пишіть у відповідях
https://www.axios.com/2025/03/10/stocks-crater-2025
The intrigue: Trump-related stocks took their lumps, with big losses for both Tesla (-15.4%) and Trump Media & Technology Group (-11.5%).
Про це свідчать результати соціологічного опитування Emerson College Polling, повідомляє The Hill.
Так, за даними опитування, після 50 днів перебування Трампа у Білому домі його роботу схвалюють 47% американців, водночас не схвалюють — 45% громадян.
Ці показники відрізняються від зафіксованих одразу після інавгурації президента США. Тоді роботу Трампа схвалювали 49% американців, а не схвалював — 41%.
У свіжому опитування більшість громадян США (48%) вказали, що незадоволені тим, як президент керує економікою. Водночас схвально про політику Трампа в цій галузі висловились 37% респондентів.
«Незважаючи на те, що на думку виборців, США програють в економічній галузі, підтримка Трампа залишається сильною. Однак справжнім викликом стане те, як виборці сприймають своє фінансове майбутнє. Хоча після виборів мало що змінилося, початкова „фаза медового місяця“, схоже, добігає кінця», — зазначив виконавчий директор Emerson College Polling Спенсер Кімбалл.
Згідно з даними опитування, громадянам США найбільше до вподоби те, як Трамп вирішує проблеми імміграції: 48% це схвалюють і 40% не схвалюють. Найслабші сторони політики американського лідера — це економіка, охорона здоров’я та криптовалюти.