Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
4 червня 2026, 19:04

Держстат: Середня зарплата в Україні у І кварталі перевищила 28,8 тисяч грн, гендерний розрив — 27%

У першому кварталі 2026 року середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників в Україні становила 28 885 грн. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Держстат: Середня зарплата в Україні у І кварталі перевищила 28,8 тисяч грн, гендерний розрив - 27%
Фото: НБУ

► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

При цьому Держстат фіксує збереження суттєвого розриву в оплаті праці між чоловіками та жінками. Зокрема, середня зарплата чоловіків за перші три місяці року сягнула 33 798 грн, тоді як у жінок цей показник виявився меншим — 24 791 грн.

Таким чином, поточне співвідношення заробітних плат жінок і чоловіків в Україні становить 73%, тобто гендерний розрив в оплаті праці перебуває на рівні 27%.

Найбільша різниця в доходах на користь чоловіків спостерігається у таких секторах економіки:

  • Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок — розрив становить 47,1%;
  • Фінансова та страхова діяльність — 38,7%;
  • Інформація та телекомунікації — 37,8%;
  • Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів — 30,6%.

Читайте також: Зарплата 100 000 євро: де в Європі після податків залишиться найбільше грошей

Нагадаємо

«Мінфін» писав, що за даними Держстату, середня зарплата в Україні у квітні 2026 року сягнула 30 515 грн. За місяць вона зросла лише на 159 грн, або 0,5%. На ринку праці також зберігається глибокий дисбаланс — як у регіональному розрізі, так і між різними секторами економічної діяльності.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 32

+
+47
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 19:39
#
Гендерний розрив? Ласкаво просимо жінкинь в ЗСУ, де жінкам і чоловікам платять абсолютно однаково. Вже завтра очікуємо черги з жінкинь на призивних пунктах у зв’язку з цим.
+
+50
Kanarej
Kanarej
4 червня 2026, 20:25
#
Ви вже там?
+
+32
Vadimra
Vadimra
5 червня 2026, 0:32
#
Когда речь за баб пошла, канарей сразу оживился. Старый подкаблучник.

А я тебе давно говорил. Наденешь форму- начнут бабы давать

А на том острове секс тебе будет только с местными бюрократами и это тебе вряд-ли понравится
+
0
Kanarej
Kanarej
5 червня 2026, 15:45
#
Vadimra, оставь свои сексуальные фантазии себе. Если у тебя с этим проблемы, то это не значит что у всех так.
+
+26
Vadimra
Vadimra
5 червня 2026, 16:19
#
У всех? Наоборот, стремление иметь секс с женщинами это как раз нормально, а отщепенцы это такие ханжы как ты.И фантазия тут точно точно лишний не будет, даже если ты ортодоксальный иудей, который любит жену через простныю Твой любимый М.А.так говорил о таких как ты «…Что-то, воля ваша, недоброе таится в мужчинах, избегающих вина, игр, общества прелестных женщин, застольной беседы».
+
0
Kanarej
Kanarej
5 червня 2026, 17:17
#
:))) не надо путать стремление и озабоченность. Еще раз, у меня с этим проблем нет. А у тебя судя по всему — постоянно :)
+
+26
Vadimra
Vadimra
5 червня 2026, 17:36
#
Уверен, что ты, подкаблучник, только языком и работаешь

А жизнь проходит. И проходит мимо тебя. Пока ты тайком от жены строчишь гадости с ее ноута, в час ночи, когда она наконец то заснет
+
0
Kanarej
Kanarej
5 червня 2026, 20:45
#
Гадости тут пишешь исключительно ты сам. Я думал взрослый человек, а тут уровень ученика старших класов. Бред несет, и думает, что меня это обижает :)
Полет фантазии конечно завораживает, но о других каждый судит по себе :)
+
0
Vadimra
Vadimra
5 червня 2026, 21:23
#
Взрослый человек?!!

У меня шурин на тебя похож. Говорит, тцкашники людоловы, бла бла, все пропало, зе дурак, нас предали, ну вообще слово в слово ты.
Закрылся в квартире, из дома не выходит. Жирный стал, страшно смотреть, понятно, ему не до жены. Сыновьям студентам тоже эту дичь втирает. Все ему не то, все ему не так.

Вроде живет, вроде взрослый человек по твоей терминологии.

Но разве это жизнь?
+
+15
Vadimra
Vadimra
5 червня 2026, 21:33
#
Ты тут долго можешь демагогию разводить.
Но правда простая, мужика мужиком делает тестостерон, а не болтовня.
+
0
Kanarej
Kanarej
5 червня 2026, 21:39
#
1) А кто сказал, что я из дому не выхожу? Опять фантазии обо мне?
2) А он не прав?
3) «Но разве это жизнь?» — ну так если государство превратилось в бандформирование, а люди для него — скот, то нaxeра такое государство нужно и смысл его защищать? Потому ни я, ни мои дети здесь не останемся, и уедем отсюда в конце концов.
4) Ну, а тебя все устраивает — и флаг в руки. Только ты и сам его защищать не хочешь. Только других г-нoм поливаешь, кто видишь ли не доволен.
+
0
Kanarej
Kanarej
5 червня 2026, 21:45
#
«мужика мужиком делает тестостерон» — самцом делает тестостерон. А не мужиком. Тестостерон не только у людей вырабатывается, а у всех позвоночных начиная от птиц и лягушек. Мужиком другие вещи делают. В том числе и мозги и понимание ответственности за свою семью. Но по твоей риторике я вижу, что в твоем случае есть только тестостерон.
+
0
Kanarej
Kanarej
5 червня 2026, 22:03
#
А рекордсмен по уровню тестостерона в крови — тупорылая акула :)
Одна из самых опасных и агрессивных видов, в числе лидеров по нападениям на человека. Мужик!
+
+15
Vadimra
Vadimra
5 червня 2026, 22:21
#
Ты просто зацикленный на себе. И глупый. Я тебя лично не знаю . Веду полемику с неким канареем в поиске смыслов. Но ничего пока не выходит, потому что ты пишешь или чушь или банальщину.
Например, если у тебя реально были бы мозги и ты был взрослый человек, то ты бы знал, что человеческая психика это просто набор биохимических реакций. Наше настроение, эмоции зависит от уровня того же тестерона, а не от нашей мыслительной деятельности. Ты канючишь потому что видимо тестостерон у тебя падает, а эстроген растет. А вовсе не потому, что ты великий аналитик, который познал истину.
И наоборот, если ты бы заработал миллион евро, или открытие там какое-то совершил, то тогда ты был бы гением. Или хотя бы нашел способ выехать из Украины. Мыслительная деятельность определяется по результату
А чтобы эту всепропальщину эту нести много мозгов не нужно. Таких «умников» тут вагон и маленькая тележка
+
0
Vadimra
Vadimra
6 червня 2026, 14:11
#
Https://nv.ua/ukraine/events/artem-moroz-napadenie-gruppy-tck-v-kieve-reakciya-obshchestva-i-yuridicheskie-posledstviya-50613796.html

А кто такие ДФТГ?
+
0
Kanarej
Kanarej
6 червня 2026, 23:08
#
«А кто такие ДФТГ?» — одного тестостерона не достаточно, чтобы гуглом воспользоваться? :)
ДФТГ — це Добровольче формування територіальної громади. Воєнізований підрозділ, який створюється на добровільних засадах із місцевих жителів для участі в підготовці та виконанні завдань територіальної оборони.

В нашем случае — коррупционная схема, когда ТЦК нанимает молодых людей спортивного телосложения для отлова мобресурса, в обмен на то что их лично не трогают. А они заодно и зарабатывают вымогательством выкупа со своих жертв. Не хочет платить или не может — везут в ТЦК. Попросту бандиты.
+
0
Vadimra
Vadimra
6 червня 2026, 23:14
#
Так это титушки
+
0
Vadimra
Vadimra
6 червня 2026, 23:32
#
Просто непонятно, что такое тергромада в Киеве.
Это какая то бригада Кличка?
+
+15
odessitmws
odessitmws
5 червня 2026, 7:43
#
Женщины должны служить отдельно от нас, ибо часто выходит так что надо фигачить и за себя и за них
+
+11
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
5 червня 2026, 8:42
#
Ну, якщо чоловік *** , на котрому жінка може дозволити собі їздити, то яка різниця, кожен чоловік може сказати абсолютно будь-якій жінці «ні», і все, просто не треба бути підошвою при жінці.
+
+41
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
5 червня 2026, 8:44
#
Теж не розумію цей «гендерний розрив», вже давно умови в усіх однакові, в плані наявності роботи, якщо спеціаліст нормальний — його/її візьмуть на роботу, а коли відмовляють бо спеціалістКА дурне, то одразу починається: сексизм, расизм, гендерний розрив, зручна форточка в усіх хто не білий чоловік, вічно жалітися що їм в чомусь відмовили не тому що вони самі по собі недолугі, а тому що щось там
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
7 червня 2026, 20:48
#
Тому що він існує лише в хворій уяві лівачні
+
+34
youknow
youknow
4 червня 2026, 23:01
#
Все чітко підраховано: 50 тис. грн. чиновників та 8 тис. грн. «пересічного»…в середньому дійсно 29 тис. грн. навіть не сбрехали))
+
0
vt313
vt313
5 червня 2026, 9:05
#
Інформатика — 80 тис.
Фінанси — 60 тис.
Держуправління — 33 тис.
+
+15
kadaad1988
kadaad1988
5 червня 2026, 12:03
#
Держуправління от 50 тыс.
+
0
vt313
vt313
5 червня 2026, 12:16
#
Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування — 33618
https://stat.gov.ua/uk/explorer?urn=SSSU%3ADF_ENTERPRISE_LABOR_STATISTICS%28%7E%29

+
+29
Svyrydenkoa
Svyrydenkoa
5 червня 2026, 12:52
#
Вчителів, лікарів, продавців та інших лохів бідних чому не рахували? Тільки зарплати держслужбовців рахували)) 60 тисяч і 15 тисяч, середньозважена якраз 28 тисяч буде).
+
0
vt313
vt313
5 червня 2026, 13:23
#
Oсвіта — 19
Охорона здоров’я — 20
Торгівля — 34
Інші види — 33
+
0
youknow
youknow
6 червня 2026, 2:23
#
Ти з якої планети впав, берем наприклад мережу АТБ де працюбть «пересічні», охоронець, вантажник, касир, прибиральник — оплата праці 8−12 тис, вчителя — оплата праці 8−12 тис…
+
0
vt313
vt313
6 червня 2026, 6:42
#
Це в тебе стара методичка.
+
0
youknow
youknow
6 червня 2026, 14:16
#
А ну пішов звідси ванька (vt313), не вештайся на чужих сайтах, чужих країн. у тебе каналізація протікає, город не засаджений, ремонт не зроблений, сміття не прибране, води не має, сам не митий… тобі є чим зайнятись.
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
7 червня 2026, 20:49
#
Лише коли під дулом автомата будуть кожного навчати статистики та статистичного аналізу, зникнуть всі ці «гендерні розриви»
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися