Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
4 червня 2026, 8:22

У Німеччині зростає кількість людей, які живуть у злиднях

Число людей, які живуть у злиднях у Німеччині, зростає, свідчить нове дослідження. Близько 13,3 млн осіб у ФРН живуть у злиднях, рівень бідності піднявся до 16,1 відсотка, йдеться в доповіді Німецької паритетної спілки благодійних організацій, опублікованій у вівторок, 2 червня, пише DW.

► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

Рівень бідності зростає

Як випливає з доповіді, майже кожен п'ятий мешканець Німеччини старше 65 років живе у бідності — рівень бідності у цій групі досяг 19,5%, серед жінок старше 75 років він становить 21,3%. Особливо високий ризик бідності в одиноких людей — 30,3%, і в одиноких батьків — 28,9%. Бідність зростає у всіх групах населення, але особливо помітна серед літніх, жінок та одиноких батьків.

Істотні матеріальні поневіряння

Наслідки бідності давно виявляються у повсякденному житті — за кухонним столом, у магазині, у питанні про те, чи можна дозволити собі повноцінне харчування, заявив виконавчий директор спілки Йоахім Рок.

Читайте також: Рекордні ціни б'ють по гаманцю: американці скорочують витрати на їжу та відпочинок

За його словами, 4,6 млн осіб живуть в умовах суттєвих матеріальних поневірянь, мільйони не можуть дозволити собі непередбачені витрати, економлять на опаленні та відмовляються від участі у громадському житті.

Регіональні відмінності

Соціальне розшарування посилюється й у регіональному розрізі: у Баварії у злиднях живе приблизно кожен восьмий, у Саксонії-Анхальті — кожен п'ятий, а Бремені — кожен четвертий. Бідність таким чином «давно стала питанням місця проживання», наголошується в доповіді.

«Той, хто в кризу продовжує демонтувати соціальну державу, той поглиблює кризу. Федеральний уряд зобов'язаний зупинити цей курс і, нарешті, проводити політику, яка бореться з бідністю, а не керує нею», — наголосив глава Німецького паритетного союзу благодійних організацій, коментуючи плани радикальних реформ систем соціального забезпечення Німеччини, які обговорювали.

Для порівняння: у 2025 році союз оцінював загальний рівень бідності в Німеччині у 15,5%, а у 2024 — у 14,4%.

Нагадаємо

Раніше «Мінфін» писав, що в ході опитування, проведеного 10 січня Німецьким центром досліджень інтеграції та міграції (DEZIM), 21 відсоток респондентів у ФРН заявили, що подумують про еміграцію. Серед опитаних без міграційного минулого цей показник становив 17 відсотків.

Серед людей, які переїхали до Німеччини з інших країн, понад третина — 34% — думають про те, щоб її покинути. Серед їхніх дітей та онуків іммігрантів частка таких людей ще вища — 37 відсотків. При цьому лише 2% опитаних мають конкретні плани, пов'язані з еміграцією.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 6

+
+41
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
4 червня 2026, 8:33
#
Цікаво скільки людей в Україні проживає в злиднях
+
+33
PavloSV
PavloSV
4 червня 2026, 11:00
#
Легше порахувати, скільки в Україні живуть не в злиднях.
+
+51
R S
R S
4 червня 2026, 11:09
#
Всё логично и закономерно.
Бездарное руководство политиканов страны и совета ЕС приведут к ещё худшим последствиям для жителей, особенно коренных.
ЕС понемногу загнивает…
+
+30
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:24
#
Дивовижно, стільки мігрантів навезли, а жити краще не стали…
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
6 червня 2026, 18:53
#
Порахуйте про уа краще, будуть веселіше цифри
+
0
Василь Стратій
Василь Стратій
7 червня 2026, 12:23
#
Слава ІСУСУ ХРИСТУ! Українська Пропорція ідея по заміні олігархічної системи на систему середнього класу. Пропонує: 1)Встановлення верхньої межі доходів фізичних осіб в пропорції 1/7 відносно мінімальної зарплати в державі. Пропорція на дивіденди,зарплати ,роялті…особисті фінанси,всі джерела надходжень . Для всіх осіб одна пропорція один максимум. Від 1 тис євро до 7 тис євро на місяць це середній клас.Максимум 84 тис євро на рік чи еквівалент у гривнях та інших валютах на рахунку надлишок в бюджет держави . 2)Одна особа один особистий рахунок в банку. 3)Перехід на безготівкові розрахунки .Готівка як гривнева так і валютна не ліквідні на території України. 4)Відміна банківської таємниці. Співпраця банків з податковою системою автоматичне направлення надлишку на рахунку в бюджет держави. 5)Відміна відсотків по депозитах та кредитах .Прибутки банків за рахунок відсотка з кожної покупки. 6)Нульова облікова ставка НБУ. 7)Досконалі принципи демократії один термін при владі на конкурсні та виборні посади. Влада псує людину другий термін псує абсолютно. Т. Г. Шевченко писав діждемось Вашингтона з новим та праведним законом. Цим Вашингтоном є кожен хто бореться з зовнішнім та внутрішнім ворогами України . Цими законами є Українська Пропорція . В Торі або Старому Заповіті Повторення закону 16:20 говориться :За справедливістю ,лише за справедливістю будеш гнатися щоб жити й володіти Краєм ,що Господь ,Бог твій ,дає тобі . Законами ,державною політикою та практикою замінимо систему ,т
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися