22 жовтня 2019, 7:24 Читать на русском

Долар за 25 гривень. Як відіграти валютні втрати

Інвестори, які зробили ставку на сезонні тенденції на валютному ринку, у цьому році прогадали. На дворі жовтень, а долар і не думає дорожчати.

«Мінфін» знайшов три способи, які дозволять відіграти втрати тим, хто купив валюту на піку вартості і опинився в «мінусі» після зміцнення гривні.

Ставка не зіграла

В тому, що до кінця року долар подорожчає до позначки 30 грн, були переконані і аналітики, і чиновники. Їх прогнозам повірили і пересічні українці. Це не дивно: кілька останніх років котирування «зеленого» з початком осені злітали. І ніщо не говорило про те, що нинішній рік стане винятком з правил.

Тому в літній період населення скуповувало американську валюту, радіючи курсом 26-27 грн/$. Деякі примудрилися купити долар ще раніше — навіть за 28 грн/$. Але несподіване зміцнення гривні сплутало всі плани.

Щоб зрозуміти, скільки грошей втратив інвестор, та чи можна говорити про втрати в принципі, потрібно визначитися, з якою метою він купував валюту. «Якщо це заощадження для купівлі авто або поїздки на відпочинок, то хвилюватися не варто. У доларовому еквіваленті ціни не змінилися», — стверджує аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

А ось ті, кому зараз необхідно повернутися в гривню, швидше за все, залишаться в «мінусі». «Якщо мова йде про короткострокові інвестиції, то, мабуть, можна визнати інвестицію невдалою і зафіксувати збиток», — констатує керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

У інвесторів, які планують потримати валюту тривалий час, ще залишається можливість для маневру. Навіть якщо просто «сидіти у валюті», чекаючи кращих часів, врешті-решт можна опинитися в «плюсі». У тому, що до кінця 2020 року за долар будуть давати 27,5-28 грн., впевнені експерти і Standard&Poor's, і Morgan Stanley, і JP Morgan. Солідарний з ними і МФВ.

Читайте також: Чи буде криза на валютному ринку

Експерти наводять кілька аргументів на користь того, що гривня буде дешевшати. За словами Андрія Шевчишина, зміцнення національної валюти – тенденція не довгострокова. За його словами, це тимчасовий ефект, викликаний припливом інвестицій від нерезидентів, які купують ОВДП. Як тільки ажіотаж почне спадати, гривня буде девальвувати, оскільки дефіцит торгового балансу України дуже значний.

Читайте також: Експерт розповів про головний ризик, який несе зміцнення гривні

Але очікувати, коли долар знову подорожчає — все ж не кращий варіант. «Якщо плануєте утримувати валютну позицію рік, то гроші повинні працювати», — переконаний Шевчишин.

Валютний депозит

Найменш ризикований спосіб вкласти доларові заощадження – валютний депозит. Максимальна ставка, яку пропонують великі банки за такими вкладами на 12 місяців – 5,05% річних. Хоча у більшості пропозиція скромніша, в межах 3-4% річних. Невеликі банки готові платити вкладникам трохи більше — тут максимальна ставка 5,5% річних.

Дохідність валютного вкладу можна збільшити, якщо скористатися програмою «Бонус від «Мінфіну». Вона дає вкладникам можливість отримати додатково від +0,5 до +0,7% річних до базової ставки.

У гривню і назад

Ще один варіант — обміняти долари на гривню і інвестувати їх. А потім знову повернутися в американську валюту.

Подвійний обмін в сукупності з ризиком девальвації національної валюти роблять цю затію, на перший погляд, безрозсудною. Але тільки на перший погляд. Високі ставки за депозитами у гривні дозволяють ризикнути. Максимальна дохідність, яку пропонують банки, – знаходиться на позначці 18,5% річних за вкладами на 12 місяців. Хоча з урахуванням податків на дохід за депозитом (сумарно 19,5%) підсумковий відсоток буде нижчим.

Але можна скористатися бонусом від «Мінфіну», а це може принести додатково до 3% до базової ставки.

Читайте також: Куди вкласти 1 тисячу доларів США

Припустимо, у вас є $1 тис., на якій ви хочете заробити. І банк пропонує ставку за гривневим депозитом — 16,5% річних.

Обмінявши валюту на 25 тис. гривень (курс узятий для спрощення розрахунків), та розмістивши ці гроші на депозит, через рік вкладник отримає 4125 грн. відсоткового доходу. Віднімаємо податки і в сухому залишку отримуємо 28,32 тис. грн. Тепер головне питання – яким через рік буде курс гривні.

Якщо за цей час коридор купівлі-продажу не зміниться, інвестор зможе купити близько 1133 доларів. Для порівняння: при розміщенні валютного депозиту за найбільш вигідною на сьогодні ставкою 5,5% річних, у нього на руках опинилося б 1044 долара (з урахуванням податків).

Порахувати дохідність вкладу легко в депозитному калькуляторі «Мінфіну»

Але якщо прогнози песимістів збудуться, і через рік курс складе 27,5 грн./$ — «відкупити» вдасться тільки 1030 доларів. Якщо ж він досягне позначки 30 грн./$, то інвестор залишиться в «мінусі».

Тому, якщо ви довіряєте розрахункам міжнародних рейтингових агентств, краще з переходом в гривню не ризикуйте.

Купівля облігацій

Альтернатива депозитам – валютні ОВДП. У вересні інвестори могли купити такі папери з терміном розміщення на 687 і 519 днів з дохідністю 5,5% і 5,25%. Влітку дохідність була ще вищою: 6,5% за річні облігації та 7% за дворічні.

Важливо, що з доходу, отриманого від ОВДП, не потрібно платити податок на доходи фізичних осіб (18%). Це робить облігації привабливішими порівняно з депозитами. Військовий збір (1,5%) доведеться заплатити в обох випадках.

Ще більший дохід можна отримати за гривневими ОВДП. У жовтні Мінфін розміщував річні облігації з дохідністю 15,09%. Їх перевага та ж, що і у валютних облігацій – відсутність податку на доходи фізичних осіб. Крім того, при купівлі ОВДП можна отримати бонус від «Мінфіну» — додаткові 0,2% річних.

Але є і ложка дьогтю: фізичні особи не можуть самостійно купити ОВДП. Для цього їм потрібна допомога посередників. Часто ці функції виконують банки або інвесткомпанії. За послуги доведеться заплатити комісію плюс оплатити супутні витрати, що зазвичай виливається в кругленьку суму. Тому наш приклад з $1 тис. тут не спрацює. Щоб вкластися в ОВДП, потрібна сума в кілька разів більше.

«Інвестувати в ОВДП невеликі суми невигідно через значні витрати на відкриття та супроводження інвестиційного рахунку. Тому ОВДП — оптимальний інструмент внутрішнього інвестування для тих, у кого є вільні активи від 200 тис. грн.», — пояснює начальник відділу по роботі з інвесторами банку Кредит Дніпро Андрій Приходько.

У багатьох банках «поріг входу» може бути ще вищим, від 500 тис. грн.

«Якщо сума менше 100 тис. грн., то варто просто відкрити депозит і поповнювати його, доки сума не досягне певного значення. Вже після цього можна буде придбати облігації», — радить Максим Пархоменко.

Піти на ризик

Звичайно, є і менш традиційні способи інвестувати валюту. Наприклад, купити нерухомість або стати учасником ринку форекс. Але більш висока дохідність означає і більш високі ризики, або ж вимагає істотних витрат.

Ключова порада, яку дають експерти – диверсифікувати вкладення. «Не варто витрачати всі заощадження на купівлю валюти. Частину слід залишити в гривні», — підкреслює президент інвестиційної групи «Універ» Тарас Козак.

Читайте також: Як заробити на своєму хобі

Крім того, переконаний Андрій Шевчишин, оптимальним є не разове придбання валюти в надії на швидкий спекулятивний заробіток, а періодична купівля на різних курсових рівнях. В такому випадку валютний курс усереднюється і потенційні втрати від курсових коливань не будуть настільки драматичними.

Олексій Писарев

Коментарі - 40

+
+18
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 7:54
#
Если все выше указанное сложить во едино,то взорвется Мозг,на самом деле Факт-это только время,и говорить о чем то конкретно,глупо!!!
+
+25
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 8:26
#
Он уже бакс с не понятных Х...24,92 а вчера был 25,6, на межбанке так же начинается дно, что поделаешь- игра у них такая, под названием «*** людей»
+
+423
Tisha ™
Tisha ™
22 жовтня 2019, 8:34
#
Умилила фраза «или стать участником рынка форекс»... Более верного способа потерять деньги и не знаю... :)
+
0
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 8:38
#
А то, стараются)
+
+38
AleksandrBank
AleksandrBank
22 жовтня 2019, 9:49
#
Перефразирую — «стать очередным ***».
+
+33
Влад Котенко
Влад Котенко
22 жовтня 2019, 11:57
#
Более верного способа потерять деньги и не знаю
Биткоин еще неплохой способ
+
+25
Tisha ™
Tisha ™
22 жовтня 2019, 17:37
#
«Биткоин еще неплохой способ» - это только другой инструмент, а суть «стать участником». :)
+
+18
shtekkerotto
shtekkerotto
22 жовтня 2019, 9:27
#
«Поэтому, если вы доверяете расчетам международных рейтинговых агентств, лучше с переходом в гривну не рискуйте» - у них рассчеты ни чем не лучше дворовых предсказателей, переобуваются в воздухе на раз-два. Они уже наванговали нам 29.5 на конец 2019.
+
+85
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 9:38
#
Ну естественно я покупал 25000 валютных единиц по 27.5, куда уже включать заднюю, хотя в нашей стране можно вообще ни с чем остаться.Как бы ни было, пока буду сидеть в валюте, а жить за грн
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
22 жовтня 2019, 9:51
#
«Ну естественно я покупал 25000 валютных единиц по 27.5,» - вот от куда ноги растут Вашего желания, чтобы курс был выше 27, а лучше 28-29. Т.е. ты не слабо влетел.
+
+61
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 10:10
#
Бывает и хуже), по поводу влетел, ответ дать не могу..., время покажет, живем пока за гриню.
+
+212
Captain  Cisco
Captain Cisco
22 жовтня 2019, 10:17
#
Влетел-это если вышел в гривну и зафиксировал убыток. Если в долларе сидит-какой убыток? Долларов меньше не стало. И доллар это не гривна,может спокойно сидеть в нем без валидола.
+
0
Dаrk Lite
Dаrk Lite
22 жовтня 2019, 18:53
#
100%
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
22 жовтня 2019, 10:17
#
Вот именно. Мне писали люди которые зашли во время военного положения в 28,50.
+
+33
Vlad3008
Vlad3008
22 жовтня 2019, 10:06
#
Купите квартиру и сдавайте.Точно так же как Вы влетел с покупкой по 27, вложил в квартиру.
+
0
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 10:14
#
Спасибо за совет.Но какую в Киеве можно купить квартиру за эти деньги)
+
+222
Captain  Cisco
Captain Cisco
22 жовтня 2019, 10:18
#
Влететь,имея доллар невозможно. Это резервная мировая валюта. А не разноцветный туземный фантик с непонятными перспективами.
+
+30
AleksandrBank
AleksandrBank
22 жовтня 2019, 10:13
#
Ключевое, это не слушать аналитиков таких, типа Альпари. Это должно быть как «Отче наш».

Загон нерезов в ОВГЗ реально поменяло картину; плюс нормальные цены на зерновые и метал в начале года и средину года сыграли свое, сейчас ситуация немного хуже; урожай выше предыдущего рекорда. Но ключевое это также продолжение монетарной политики и сжатие ликвидности по гривне.

Сейчас аукционы будут более скромные, т.е. большинство гривны не будет размещено, или эти деньги уйдут в деп.сертификаты и деп.банков или обратно на «выход» в валюте, что отобразится на гривне.

Уход ниже 24,00 - считаю опасным, коридор пока до 25 оптимальный. Но если реально будет меняться ситуация внешняя, и выход гривну в валюту за рубеж - придется двигаться выше 25. Но пока не про какие 27+ и речи не идет.
+
+180
Captain  Cisco
Captain Cisco
22 жовтня 2019, 10:26
#
Ключевое-не слушать никаких «аналитиков». Включая и АлександрБанк)
А повышать свой уровень даже если он уже высок и думать своей головой.
+
+31
AleksandrBank
AleksandrBank
22 жовтня 2019, 10:35
#
Нужно просто зарабатывать деньги и не обращать внимание на власть и курс. 
Думать своей головой - это ключевое! Только у каждого голова думает в своем направлении, и не всегда у всех есть «чуйка» на курс.
+
+10
Alexeykiev
Alexeykiev
23 жовтня 2019, 17:42
#
Вы своей головой и головой «bonv» думаете «одинаково» )))
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
24 жовтня 2019, 14:18
#
У нас разные взгляды на курс.
+
0
rredrred
rredrred
23 жовтня 2019, 10:30
#
Господа хорошие, вот почитать вы все правы рассматривая локально ситуацию, но давайте посмотрим шире: дефицит торгового баланга в 2019 — 6 млрд дол. (то есть продали зерна, металла, и т.п. меньше чем купили памперсов и прокладок с зубной пастой), и покрывать этот дефицит надо где то взяв эти деньги; в 2019 годы активно была репатриция доходов за пределы страны на 3 млр.дол.; заробитчане перечислили в страну почти 10 млрд. дол, что как раз покрывает вышеуказанный разрыв; граждане в 2019 году самостоятельно импортировали автомобилей на 1 млрд.дол. вывозя наличную валюту, которая сейчас создала дефицит наличности, которую сейчас завозит меньшее количество банков с более высокой комиссией; нерезиденты для покупки ОВГЗ завели валюты на 4 млрд.дол, которые придется вернуть плюс 0,5 млрд.дол. дохода; купленая на межбанке нбу валюта в меньшем объеме чем завели нерезиденты по ОВГЗ и при этом пошла на возврат предыдущих долгов; идет снижение объемов новых размещений ОВГЗ, а значит возвращать прийдется больше чем есть в наличии; кредитование МВФ и ЕС застряло в связи с действиями Гонтаревой, которые боятся официально огласить (кое что украла) и все таки делают хоть что то чтоб ее огласить в розыск и заставить вернуть украденое, а значит пока дешёвых денег не будет; самая крупная экономика США в которой идет резкое падение производства в тяжолой промышленности, что повлияло на протекционизм со стороны США в виде введения пошлин на товары из других стран что коснется и Украины. Ждем обвал
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
23 жовтня 2019, 11:04
#
«Ждем обвал» - с весны ждут. Вот доллар и обвалился с 27 до 24 .)
+
+29
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 10:39
#
Будем живы-не умрем!!! Чесно говоря, я знал, что если Зе… выберут, то такое и будет, ну тогда так надо было.
+
+6
igor091088
igor091088
22 жовтня 2019, 11:04
#
Загвоздка есть. Мало у кого есть сумма долларов с которой можно много выиграть или потерять.
+
+56
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 11:07
#
Та поверьте-не мало!!!
+
+203
Влад Котенко
Влад Котенко
22 жовтня 2019, 11:56
#
На дворе октябрь, а доллар  и не думает дорожать.

только доллару ничего не мешает набрать за неделю-две гривню-две-три. Это же Украина - страна возможностей. Надо будет - опустят курс ниже плинтуса и очень быстро
+
+121
DataProvider
DataProvider
22 жовтня 2019, 14:03
#
Сейчас сидеть спокойно в валюте нужно и ждать. 
Вы что овернайты платите или у Вас отрицательный процент по счёту?  
Лежат деньги под матрасом, или (ещё лучше) на депозите, вот и пусть лежат. 
Сколько уже было раз: гривна укрепляется незначительно и ненадолго, а дешевеет значительно и навсегда.
+
+15
Иван Горохов
Иван Горохов
22 жовтня 2019, 14:16
#
+
+
+45
Maleficarum
Maleficarum
22 жовтня 2019, 14:34
#
Приколы  очередные «минфиновские»  Все  советы  крутятся  вокруг  депозитов Так или  иначе-  несите    ваши  денежки  в  банк.  Или  доллары  несите - либо меняйте  на  гривон  и  тоже  несите в  банк..
+
+10
Captain  Cisco
Captain Cisco
22 жовтня 2019, 14:39
#
Это их бизнес. Они тоже советуют в свою пользу)
+
+68
Maleficarum
Maleficarum
22 жовтня 2019, 14:46
#
Ну понятное дело. Реклама- депо. Под видом заботы о «влетевших в дорогой доллар» Переживают видать. А так ведь доллар занёс на депо Под зашибительный % Кредитнул какого то импортёра типа «Интертоп» чтобы он продавал через свои сети обувку по 300-500 долларов за пару! Тут не переживают за покупателя — что обувка в таковой цене продаётся. И не говорят что такую же обувку и сам можешь купить за 50-75 долларов за пару Об этом не пишут… Люди с башкой дружащие и сами докумекают как на своих деньгах заработать… Им посредники- банки кидалы для заработка не нужны.
+
+15
Dmytro Novosad
Dmytro Novosad
22 жовтня 2019, 18:40
#
Ох вовремя вы в гривну и обратно предлагаете, а вдруг кто-то поведется?
Жестоко…

ИМХО, самый разумный способ воспользоваться 50к лимитом
+
+15
sergiy shcerbakov
sergiy shcerbakov
22 жовтня 2019, 21:14
#
А « минфин»может заглянуть путину в голову ---ЧТО ТАМ(кроме дерьма) война или мир!!! Малейшая война на фронте или внутри страны законы тупые проголосуют в режиме ксерокса --тогда какой курс будет только богу известно
+
+15
BONYS
BONYS
22 жовтня 2019, 21:25
#
Такие все умные что аж завидно--не надо делать резких движений-на черный день немножко зеленых а все остальное в гривневые  депозиты которые хоть и медленно но будут расти-депозиты это старшее поколение которое движется в сторону кладбища а молодежь это кредиты-доход стабильный да и спасибо Гонтаревой которая чисто БЕЗВОЗМЕЗДНО  завалила больше 80 банков
+
+89
yarg
yarg
22 жовтня 2019, 21:31
#
Ничего страшного. посидим в долларе. зеленые сорвутся и 40 таки будет.
+
0
GRNG
GRNG
23 жовтня 2019, 10:10
#
Висновок один - не звертати увагу на прогнози експертів
+
0
Oleksandr Sb
Oleksandr Sb
23 жовтня 2019, 16:29
#
Короче, сидим в баксе до середины января а там посмотрим. 2 месяца ничего не решает
+
+15
Консультант портала «Минфин»
Консультант портала «Минфин»
24 жовтня 2019, 13:05
#
Как заработать: прогноз курса и чего ждать от банкноты 1000 грн: https://www.youtube.com/watch?v=NgyX6qQVEgU&feature=youtu.be

Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина» и оставляйте комментарии под видео
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама